Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  2008-ųjų Rusija (8)

Komentarai:

Simona, 2008 12 20 13:30
Straipsnis į vieną pusę. T.y. visiškos nekompetencijos ir trumparegystės pasekmė. Russia dabar žengia į daugiapoli pasaulį, kur super valstybės JAV statusas jau prarastas. Galečiau daug kalbėti šia tema, bet manau, kad į dauk klausimų atsakytu dok. filmas ZEITGEIST yra išleistas ir naujas šio filmo tesinys ZEITGEIST2. Jai internetas leidžia, galite pažiūreti www.google.lt net neatsisiunte.

Rimas, 2008 12 18 01:17
Rusai, kaip meska, sunku isjudinti, bet jau kai pajuda, tai sunkiai sustabdoma. Ir ji pradejo judeti bruzdeti, kyla vis daugiau nepasitenkinimo akciju. Galimas daiktas, kad Putinas bus pasalintas. Kas ateis i valdzia, kai zodis "demokratija" - rusams - keiksmazodis? Jie sieja betvarke, kilusia del persitvarkymo, su demokratija, todel pamaina gali buti daug baisesne nei autoritarinis Putinas. Apie tai daug diskutuoja ir masto Rusijos inteligentai, todel neskuba jungtis prie maistautoju, o be ju, inteligentu, visa tai gali virsti dar viena kruvina revoliucija. I kieno rankas paklius branduolinis lagaminelis? Klausimas, kuris ir neduoda ramybes, ir bijau zinoti atsakyma...

Studentas, 2008 12 17 20:41
Rusija privalo tureti stipru lyderi nes tai pusiau demokatine pusiau autoritarine valstybe.

Todel tas kas valdo Kremliu tai puikiai suvokia ir stipriu vadovu seka jau yra numates gal net 10 ar 20 metu i prieki - kitais zodziais tariant rengia ir augina tinkamus lyderius.

Rusija pajutusi svelnu kapitalizmo skoni tikrai nesikesins sugrizti i planines ekonomikos epocha. Gerai isvystyta Rusija gali tapti super pavojingu greitu iur mirtinu zaidejo tarptautiniame futbole stadione. Stadione kuriame kamuoli kontroliuoja tik rusija ir jos sajungininkes.

Jei Rusija suskiltu i atskiras valstybes vargu ar tai butu naudinga pasauliui ir paciai Rusijai. Aisku, nebent atskirtu "nenaudingos" Rusijai sritys kurios daugiausiai reikalauja kokio nors gardesio ir Kremliaus puotos stalo. Is kitos puses, kas yra naudingiau ar buti mazu ir silpnu pasaulio regionu arba buti stiprios globalaus pasailo dalis? Turint omeny, jog dabartines gybernijos nerodo tokios iniciatyvos tai reiskia sutinka su dabartine valdzia (70% rinkimose prezidentui tikria aukstas ivertinimas).

Taigi artimiausioje perspektyvoje Rusija isliks daugiau maziau stabilia valstybe o tokie "opozicijos" streikai kaip gerb. Kasparovo tikrai dideles naudos Rusijos nacionaliniam saugumui nesuteiki, todel naturalu jog jie yra slopinami. O gaal prisiminkite Atenus? pasigedau geopolitikoje straipsnio apie tai... Anarchizmas totalus policija impotentine, niekas nesiima jokiu numalsinimo veiksmu.. Stai jums du pavyzdziai - valstybe bandanti zengti demokatijos labirintais ir valstybe su nekokia reputacija uz salies ribu.. Graikijoje visuomene atsidure vienoje barikadu puseje, valdzia - kitoje (tipine demokratines valstybes yda). Rusijoje priesingai - patriotizmas ima virsu - visuomene ir valdzia visada buna toje pacioje barikados puseje.

Todel pasikartosiu is anksciau, manau, Rusija kol kas zengia civilizacijos keliu bet skirtingu nei vakarai nors ir paraleliai. Taciau idomiausia jog tai yra gerai, o ne blogai kaip kam nors noretusi.

Andrius, 2008 12 17 18:10
Vaikai, nekalbėkit nesamonių, pažiūrėkit į istoriją rusai ne tokius laikus pragyveno tai dabar tikrai išgyvens, tai gal gana čia svajot lanzbergiukai..

liberalas Paulius, 2008 12 16 19:08
Na, jei subyrėtų Rusija tai laukime branduolinio terorizmo eros.

Milžiniška valstybė suirtų didelį kiekį darinių, kuriuose būtų išmėtyta Rusijos branduolinė ginkluotė.

Dar pridėjus Rusiškos korupcijos mastus. Jau geriau ši valstybė lieka. Kaip nors išgyvensime ir su tuo režimu pašonėje ;)

Alanas, 2008 12 16 16:06
Vien Rusijos zlugimas ir federacijos isirimas neatnestu taikos. Juk dar yra Kinijos Liaudies Respublika ir musulmonai. O ko jau ko, mosulmonu nuvertinti nederetu.

Linas, 2008 12 16 15:40
Kažin ar dabartinės Rusijos žlugimas būtų vienareikšmiškai geras įvykis - o kokia Rusija būtų po to? Putino režimo žlugimas negarantuoja, kad į valdžią neateis kitas (galbūt) blogesnis Putinas. Šalies visuomenė jau gana ilgą laiką gyvena plaunamų smegenų būsenoje - Putinas pasitrauktų palikdamas ir tam tikrą palikimą, dėl kurio kažin ar vienareikšmiškai galima būtų numatyti tolimesnę šalies raidą. Ar režimo žlugimas atvestų naujus ("gerus")lyderius? Ar visuomenė juos palaikytų?

tendencijos, 2008 12 15 19:43
Šimtmečių tendencijos aiškiai matomos. Ekonomiškai atsilikusi, politiškai įstrigusi 17 a. mongolų imperija artėja prie liepto galo. Kai ji žlugs, šves visas pasaulis, azija ir europa. Tada taika ir ramybė įsiviešpataus žemėje.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (305)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (658)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras