Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Ar priimti Rusiją į OPEC? (9)

Komentarai:

a, 2009 01 03 15:53
Vėl šū*as - to ir reikėjo tikėtis, Rusija pati nenori į OPEC,nes tada būtų ribojama...

Andrius, 2009 01 03 13:33
Docente, docente, gaila man tokio straipsnio. Visų pirma ar Rusai naudoja naftą, kaip ginklą? Juk jie to negali daryti, nes jei užsuki vamzdį visuomet yra tanklaiviai, o jei rusai netiektų naftos europai, atsivertų naujos rinkos Arabų šalim, dujos visai kitas dalykas, jų laivais neatsigabensi. Antra pačiai OPEC būtų naudinga pasikviest Rusiją, nes pagal naftos gavybą ji nusileidžia tik Saudo Arabijai ir jei ji nemažina gavygos, tai OPEC planus sumažint gavybą ir pakelt kainas jie gali paverst niekais.

Vienas pazistamas, 2008 12 31 09:26
2 Vel Docentas, 2008 12 31 08:46
:)) ne nu keistas dede esi, tikrai. Visu pirma nespresk pagal save apie Naujuju Metu sutikima o taip pat apie kitu smegenis, o pagal tema tai viskas paprasta - istatai yra istatai, o faktai yra faktai. Kad Rusija PAKVIETE prisijungti prie OPEC - tai faktas, patinka tau ar ne. Kokia ten procedura butu, jei rusai sutiktu - antras klausimas. Jie kolkas nesutiko ( o ne taip, kad jie labai norejo, u ju nerieme). Apie ka cia daugiau diskutuoti? Sekmes analizuojant :)

Vel Docentas, 2008 12 31 08:46
Mielas biciuli (taip kreipiuosi tik del N.metu), pasiskaityk OPEC Statuta (http://www.opec.org/library/opec%20statute/pdf/os.pdf)ir ten aiskiai parasyta, kad "naujus narius priima bendroje organizacijos konferencijos, teikiant pasiulyma Tarybai..." Tai ka, Rusija uzsimanys ir - jau OPEC nare?ka tu cia sh...mali!Ir prie ko cia ES ar NATO? Visur tokie patys nauju nariu priemimo principai. Plius OPECe labai svarbu, ar nafta nenaudojama politiniam interesams reiksti (tai velgi yra jos Statute). Sekmes! Nepersigerk per Naujus, o tai smegenys visai suminkstes...

Vienas pazistamas, 2008 12 30 18:32
Docentui
Nors as ne tamstos pazistamas, bet atsakysiu.
Stebina Lietuvoj ispopuliarinta nuomone, kad i tokias organizacijas vienas "pasipraso" o kiti sprendzia "priimti" ar ne. Manau sitas poziuris gimes is Lietuvos istojimo i ES ir NATO patirties, kada mes tiesiog prisiprasem, ir avansu buvom priimti iki galo net ne atitikdami tu organizaciju reikalavimus. Prie tokiu organizaciju kaip OPEC galima prisijungti ar ne. Rusija uzima ne paskutine vieta naftos gavyboje, todel pilnai gali dalyvauti OPEC veikloje. Ir buvo pakviesta kartu su Norvegija (tiesiog duodu pirma nuoroda, kuri man issoke) h t t p :/ / en apa az/news.php?id=93135
Kitas klausimas - salies interesai. Rusai kolkas nusprende buti tik stebetojais. Todel tikrai tokie terminai , kaip "is kur jai tiek galios" ir t.t. cia ne vietoj.

Docentas vienam pazistamam, 2008 12 30 11:14
Nors mes kartu kiauliu neganem, bet atsakysiu: ne Rusija spres, istoti i OPEC ar ne.Is kur jai tiek galios? Pasiskaityk 2009 m. prognozes.

Vienas pazistamas, 2008 12 30 10:25
Na Iskausko sedevrai jau seniai zinomi :)
O galima paklausti, kas taip kelia klausima - priimti ar nepriimti? :)
Gal tiesiog Rusija buvo pakviesta, ir pati turi aibe galimybiu spresti - ar istoti ar ne istoti?

JO, 2008 12 29 10:07
Rusija, kuri ilgą laiką "stojosi nuo kelių" ir savo "galybe" bandė lygiuoti į JAV ir apskritai apsimetinėjo vienu iš Pasaulio "poliu", naftai ir dujoms pingant, yra priversta nusimesti jai aiškiai per didelę "superderžavos" kaukę. Pasaulinė krizė Rusijai atskleidė jos realiai užimamą vietą Pasaulio herarchijoje- pastatė į Trečio Pasaulio šalių gretas. Rusijos, kurios Vakarai nelaiko Pasaulio bamba, atsidūrė savo realiai užimamoje pozicijoje-tarp besivystančių šalių, kur ir bando vaidinti "Pasaulio polių". Tarp iš naftos ir dujų gyvenančių šalių,- šitoje kompanijoje tarp čaveso ir Irano vado,- rusams leidžiama užimti "lyderio " vietą.Kas dėl OPEC monopolizmo-visuotinai žinoma, kad šios šalys nesilaiko savoprisiimtų įsipareigojimų ir nesilaiko nustatytų pardavimo kvotų. (kiekviena šalis pasiryžus uždirbti savo parterio oš OPEC sąskaita)Ir rusų dalyvavimas šioje organizacijoje daugiau tvarkos nepridės , nežiūrint į griežtus pareiškimus. (Ką jau ką, o rusai mėgsta griaudėti ant Vakarų)

Docentas, 2008 12 29 08:36
Kad Rusija gali susilpninti OPEC ir neitakoti kainoms - briedas. Ji niekur nepabegs nuo OPEC sprendimu, todel salia Lietuvos tureti kontroliuojama naftos valstybe - pazangus faktas. Tada ji neielgs savavaliskai. O straipsnis geras...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras