Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl devalvuotas baltarusiškas „zuikutis“? (8)

Komentarai:

chi chi, 2009 01 23 23:29
na logika isties didi - iskart galima ekonom. mokslu daktara gaut - atpigus nafta (kurios regis, Pinsko pelkese dar nerasta, ar as kazka praleidau 10oj klasej?)priverte nuvertint valiuta? o nuolatiniai musu laikrastienos rypavimai apie "demokratijos" butinuma ekonomikos augimui. O cia -ziu- kolukio pirmininkas su nuliu issilavinimo uztikrina 8. proc augima... ar nesinoretu siek tiek pamedituot tie situ skaiciumi.. galima pvz palyginti kad ir su Vokietijos augimu... jei kam idomu

Docentas, 2009 01 12 10:27
Man straipsnis nesudaro tokio ispudzio kaip tam "is salies": yra logika, jai paremti yra argumentai, o isvada daroma tokia: belarusu nereikia nurasyti, nors juos visaip kritikuojame (ir teisingai). O jeigu ju valiuta praris rusiskas rublis, tada ir Lukasenkai ateis galas. Bet to galo dar nematyti. Atvirksciai: Europa siekia, kad batka suartetu su ES. Tada Rusija negales elgtis taip kaip daro su Ukraina...
Beje, kur "mano" studentas-socialistas?

Iš šalies, 2009 01 11 16:12
Straipsnis sudaro atsitiktinės ir nelabai susijusios informacijos kratinį. O paskutinė pastraipa - tiesiog tragikomiška.

UPS, 2009 01 10 14:30
Kokia neprilygstamo batkos "krizėms nepasiduodanti" ekonomika, -tokia ir bėlarusų valiuta. Nieko verta

Dziugas, 2009 01 08 19:44
Gal tik lietuviu noras savintis sio darinio istorija, kaip isskirtinai savo, nors visada buvome tik mazuma LDK, o veliau "Rzechpospolitoje".
Gal cia ir ne i tema, bet vistiek norejosi priminti.

Dziugas, 2009 01 08 19:41
Tas "istoriniais ryšiais susijusi" skamba labai juokingai, nei Lietuva tesia LDK tradicija, nei Baltarusija prie Lietuvos glaudziasi. Nera nieko kas sietu LDK su dabartine tautine Lietuvos valstybe.

Autorius, 2009 01 08 10:20
Cia aiski klaida: turi buti "Chartija 97"... Prasysiu pataisyti...

skaitytojas, 2009 01 08 09:50
Kas per Chartija 67?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras