Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Nesitveria (13)

Prof. Vytautas Landsbergis, Europos Parlamento narys
2009 01 08

Atrodo, blogesnės vyriausybės Lietuvoje dar nebuvo. Toks vaizdelis kyla ypač iš laikraščio, kuris pralaimėjo Seimo rinkimus. Kai kurie pokyčiai administracijos pusiau šešėliniame aparate – išties, tai valstybės perversmas!

Įsijungia nemaža anksčiau negirdėtų veikėjų, šturmuojami portalai. Kai kurie noriai spausdina demagogiją ir nesąmones. Gal tai geras tonas, gal darosi politiškai korektiška pulti A. Kubiliaus apsvaigėlių, buldozerininkų ir žudikų kliką (atkakliai peršamas žodynas). Respublikos Prezidentas įnirtingai trypiamas, kam neklausė įsakmių laikraščio reikalavimų. „Tokio prezidento mums nereikia!“ Čia citata, patikėkite. Matome reiškinį, kurio ekstremalusis emocinis pagrindas liejasi super atviromis formomis. Sunku susitvardyti, kitaip šio puolimo nepaaiškinsi.

Nenoriu istoriškai sureikšminti, bet kyla palyginimų su 1990 metų Kovo 11-ąja. Tada panašiai darydami perversmą ir istorines klaidas, šokdami į dilgėles ir tuo kankindami tautą, atėjo apsvaigėliai neišmanėliai sąjūdininkai ir užgrobė valdžią, nustūmė patyrusius politikos darytojus, nelyginant valstybininkus. Iš to, kaip kovo 12-ąją tarptautinei spaudai sakė pralaimėjusių vadas, Lietuvai kilsią daug nelaimių.

Šis žodynas taipgi autentiškas ir atsitiktinai kai kuo sutampa. Šiandien vis dėlto stipresnis.

Reiškinio motoras nūnai, tai ne vien pralaimėjimo kartėlis bei revanšo geismas – gana savaiminiai dalykai atitinkamoje politinėje kultūroje. Naujoji Vyriausybė paskelbė atliksianti kruopštų tikrinimą, kiek ir kaip buvusieji ministrai išlaidavo, beatodairiškai, gal ir antiįstatymiškai švaistydami ribotas biudžeto lėšas kaip tik prasiveriant sunkmečiui.

Čia gali prasiverti nemažų praėjusios burbulų epochos atsakomybių, juridinių ir moralinių. Jos jau veriasi. Todėl sumąstė, kad A. Kubiliaus Vyriausybę reikia nuversti kuo greičiau. Visi į gatves!

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 13)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (300)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (51)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (153)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (10)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (15)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras