Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl Lietuvą vilioja Slovakijos pavyzdys (9)

Komentarai:

Profesorius Docentui, 2009 01 18 22:11
Teisus, kad matai interesus, bet reikėtų įžiūrėt ir kitos pusės interesus. Draugystė su kryžiuočiais buvo Lietuvai visais laikais tik gryni nuostoliai. O Slavai padėjo įveikti tuos visai be sąžinės svetimą tikėjimą peršančius kryžiuočius. Netgi kryžiaus žygių į Lietuvą tūkstantmečio paminėjimas mums tik gryni nuostoliai ir krizės. Tų lietuvių, kurie bandė apginti Lietuvos sienas vardų juk neminime, nes nežinome. Gal geriau tas lėšas Žalgirio mūšio paminėjimui? Kaip kartu su slavais davė mūsų protėviai į skudurus grobikams euro-kryžiuočiams.

Dziugas, 2009 01 15 17:55
Nuo kada cia slavai broliai patapo? Nepanasu, kad lenkai ar cekai jaustu rusams broliskus jausmus. O Europa tegul mato kokia Rusija yra "partnere". Ir nereikia cia visko Ukrainai versti, siame konflikte abi puses rodo savo ozius, nelankstuma ir uzsispyrusi bukuma. Baltijos valstybes gal ir stengiasi(!?) nepainioti ekonominiu reikalu su politiniais, kai tuo tarpu Rusija juos painioja nuolat.O del palankesniu duju ir naftos kainu tegul Baltarusija derasi, mes jau kaip nors be rusiskos meiles apsieisime. Dekui, prisidraugavome.

Studentas, 2009 01 15 11:00
Apie kokias cia gerybes kalbama ? Kokias gerybes "mano" ponas man teike amzinai ? uz viska imdavo labai elegantiska graza.

Ir slavai neurzgia ant rusu, urzgia suinteresuotos grupuotes - Tomosenko atskleide ir pripazino kas suzlugde Rusijos-ES-Ukrainos derybas. Pavardes buvo paminetos spaudos konferencijoje. Tai yra labai siauru interesu konfliktas, kuriame Rusija sokdina ka nori. O Europa tegul mato kokia Ukraina yra "partnere" NATO ir ES nominacijoje i naryste. Izuliai vagia dujas, o i ES nori, jog galetu dar daugiau vogt! mums nereikia tokios vagiles, kuri issiurbs i savo siaura kisene mano kaip mokescio moketojo pinigus!

Docentas Studentui, 2009 01 15 08:41
Ko as Tave mokiau: niekada is savo pono nesitikek gerybiu amziams. Tu manai, kad verta tiketi V.Putino pagyrimais Baltijos salims? Jis jas tik priespastato Ukrainai siame duju kare: va, matot, net baltijieciai geri partneriai, tyli, nekelia balso, o genetiniai broliai slavai urzgia ant musu... Tai zinomas rusu diplomatijos manevras, susimaises su izulumu, arogancija ir chamiskumu. Na nebus taip, kad Lietuva susitartu su visomis regiono AE testi darba - interesai svarbiau uz draugyste. Tai ypac demonstruoja ES santykiuose su Rusija.

Studentas, 2009 01 15 08:21
Negalima Lietuvos statyti i Slovakijos vieta. Reikia atsizvelgti i daugeli dalyku bet svarbiausia jog Slovakijai einancios dujos yra per Ukraina, Lietuvai per Baltarusija. Ukrainoje tokie fokusai kartojasi kone kas metai, Lietuvoje aciu dievui rimtesniu peripetiju nebuvo. Ka lietuva gali is to islosti ? manau daugiausia tai jog Putinas pabreze kad tokiu "prikolu" su Baltijos valstybemis niekada nebuvo ir tai jog nors su Baltijos valstybems kartais nesutampa nuomones politikos plotmeje, jos niekada nepainioja ekonominiu reikalu su politiniais. Sie zodziai yra slapta aliuzija i tai jog Lietuvai uzuot mastant kaip nenutraukti IAE darbo o kaip su Rusija susitarti del palankesniu duju ir naftos kainu.
Reik nepamirsti jog be Lietuvos 2004 metais istojusios valstybes i ES taip pat turi senus reaktorius, tai butu Cekija, Vengrija, Slovenia ir minetos Slovakija ir Lietuva. Tai butu precedentas ne tik Lietuvai neuzdaryti IAE bet ir kitoms valstybems. Todel mano supratimu ka galima padaryti - susitarti su visomis valstybemis eksploatuojanciomis atomines jegaines del ilgesnio jegainiu veikimo termino. Aisku, ne visos valstybes nores nusizengti ES chartijai...

Fanas, 2009 01 14 22:58
Pats laias pagalvoti apie alternatyvas ir jas vykdyti (nors jau jas pries 10 metu reikejo realizuoti). Nes dabar esam stipriai priklausomi nuo ruseliu. :)

Dziugas, 2009 01 14 15:07
Stai ka reiskia priklausomybe nuo Rusijos energetiniu istekliu.

dennis, 2009 01 14 11:49
Nuo 2004 m. zinojome apie priverstini IAE uzdaryma ir iki sio momento t.y. per penkerius metus siuo klausimu pasistumeme tik per peda i prieki.Keista jei viso to nenumate Lietuvos pramonininku asociacija, kuria tiesiogiai itakoja si problema ir kuri turi galios ispirti i uzpakali tiems ,kurie uz tai atsakingi.

Docentas, 2009 01 14 10:43
Yra kai kuriu netikslumu, bet siaip straipsnis geras. Vargu ar Lietuvai pavyks prispausti ES del IAE kaip padare slovakai ir bulgarai. Musu kitoks mentalitetas: tas prakeiktas nuolankumas... Pavyzdys - Rusija: ji izuli, ir tokius Briuselis labai gerbia...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras