Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Rublio vaidmuo Rusijos geopolitinėse vizijose (9)

Komentarai:

PATARIMAS -nejuokink svieto ir pačių rusų, 2009 01 21 19:51
Pabandyk iš rosėjos pirkti naftą ar dujas ir MOKĖTI rubliais. Pasižiūrėk kas bus.

viršūnėlė, 2009 01 20 22:25
Tai jeigu ir susitars su trečiojo pasaulio šalimis rusai ką nors, tai didžiųjų ūkio subjektų lygmeniu, o ne dėl atsiskaitymo rubliais Vietnamo turguose

to apačiai, 2009 01 20 21:22
O tu pabandyk ką nors už rublius nusipirkt Venesueloje, Libijoje ar Vietname, o po to pasakok apie rublių konvertavimą tose šalyse , kurios atseit susitarė su ruskiais atsiskaityti rubliais

Apatiniam, 2009 01 20 18:18
Niekas nekalba apie naftą ar dujas, juk kalbama apie P.Amerikos valstybes, Libiją ir Vietnamą, joms Rusija, nei naftos, nei dujų nepardavinėja.

to apačiai, 2009 01 20 14:03
Rusai dujas ir nafta už rublius parduoda? ir nuo kada?

Apatiniam, 2009 01 19 19:23
Atsiskaitinės nacionaline valiuta, tai yra, kad rusai už perkamas prekes mokės tos šalies valiuta, o tie kas perka iš Rusijos mokės rubliais.

to Andrius, 2009 01 19 00:11
O tu už rublius pabandyk ką nors nusipirkti Kuboje (o tai tarp kitko Rusijos sąjungininkė). Kodėl tu galvoji, kad vietnamiečiai ar venesueliečiai kvailesni už kitus ir jiems rublis ką nors reiškia ir jie priminės juos kaip rimtus pinigus. Dar papasakok, kad venesuelos mafija koksą rusams už rublius tieks?

Andrius, 2009 01 16 18:37
Manau visai realu. Dėl atsiskaitymo rubliais jau sutarta su Vietnamu, Libija, Venesuela ir Argentina, žinoma, tai nėra įspūdingi pinigų kiekiai, bet vis šis tas.

Dziugas, 2009 01 16 16:36
Utopine - fantastine vizija.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (387)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (57)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (162)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (17)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (21)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras