Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Arabų šalys – tikra ir tariama vienybė (10)

Komentarai:

grazvydas, 2013 03 03 01:46
pazvelkim ibriuseli ar antverpena arabu ar muslimu daugiau nei puse

ar mes to norim lietuvoje?


Posakis, 2010 12 03 17:47
Arabai turi tokį posakį: "arabai susitarė nesusitarti" (itafaqa al-arab an la jatafiqū)

Anonimas anonimui, 2009 02 11 19:17
Cia nesusipratimas, norejau pasakyti, kad iki Europinio nacionalizmo arabams reik nueit dar bent 300 metu (aisku, jei bus poreikis keisti religini identiteta i valstybini ar nacionalini). 16-17 amziuje Europoje religija vaidino svarbu vaidmeni ir del jos vyko tarp krikscioniskuju konfesiju karai (30-metis karas), o ne tai, kad Europoje nacionalizmas tuo metu prasidejo, nors uzuomazgu jau buta tada. O tavo 19 amziaus vidurys - 20 amziaus pradzia, geriausiu atveju tiktu Rytu Europai, o ne vakaru. Drisciau teigti, jog Napoleono Prancuzija visiskai atitiko Nacionalines valstybes statusa.

okaip, 2009 02 11 10:22
"Politinėje srityje arabų valstybes vienija tas paprastas faktas, kad nė viena iš jų nėra demokratiška".

o Libanas? me arabu valstybe, ar ne demokratiska??

ar autorius paprasciausiai uzmirso..? rasant straipsni reikia buti atsakingesniam, dabar paplis nuomone, kad arabai - nedemokratiski is prigimties. Tiksliau, jau tokia nuomone paplito, ir autorius neistenge atsikratyti sio stereotipo.Kriss, 2009 02 10 19:30
Pirmiausia tikrai pritariu Anonimui,kalbant apie arabu salis ir nepamineti religijos,butu tikrai nuodeme. O siaip,tai nereikia versti visos kaltes islamui,kas neleidzia krikscionims buti tokiems vieningiems?

Studentas, 2009 02 10 19:04
Cia tas pats kaip manyti, kad krikscionybe paaiskina Europos saliu evoliucija.
________________________________________________

tipo kryziaus zygiai ir tukstantmeti trukusi krikrsionybes pletra europoje neturejo jokios itakos europos zemyno evoliucijai ? :)) uztenka palyginti europos protestantiskas valstybes (anglija, vokietija skandinavija) su katalikybe (rytu europa).

su religijom reikia buti labai atsargiem, tai yra labai pavojinga.

Anonimui, 2009 02 10 12:50
nacionalizmas Europoje prasidejo 16-17 amziuj???
nacionalizmas negali buti anksciau tautu-naciju susikurimui. Nacionalizmas Vakaru Europoje gime 19 amziaus vidury - 20 pradzia.

Be to, nemanau, kad religija gali ka nors paaiskinti kalbant apie arabu salis. Nuomone, kad arabu tautas apibrezia religija - stereotipas, paplites nieko apie sias salis neismananciuju sluoksniuose. Cia tas pats kaip manyti, kad krikscionybe paaiskina Europos saliu evoliucija.

Anonimas, 2009 02 10 10:18
Nors galbūt daug kam atrodys nesuprantama, bet norėčiau savo apžvalgą pradėti nuo religijos, nes religija arabų pasaulyje yra vienas svarbiausių veiksnių.

Tikrai nesuprantama.:] snekant apie arabus, nepradeti nuo religijos, apskritai, yra nuodeme. Nes ju nacionalizmas yra kokio 16-17 amziaus, lyginant su Europa.

liberalas Paulius, 2009 02 09 21:45
Na, pirmieji sakiniai, tai tikrai išverstas wikipedijos tekstas. Žodis žodin.

qwerty, 2009 02 09 07:46
"...arabų pasaulis susideda iš 25 valstybių..."

Gal būtų galima išvardinti? Nes kiek bandžiau skaičiuot niekaip neišeina toks skaičius. Čia šalys kur valstybinė kalba arabų? Ar Arabų lygos šalys? Neaišku...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (301)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras