Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Sergejus Riabko.  E. Rachmonas atsisakė važiuoti pas D. Medvedevą

2009 02 10

Kaip pranešė „Vremia novostej“, Tadžikistano prezidento planuota viešnagė Maskvoje, per kurią vasario 2 d.  jis turėjo susitikti su Rusijos vadovu D. Medvedevu, buvo atšaukta sausio 31 d. Be to, Tadžikistano lyderis atsisakė dalyvauti Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos ir Eurazijos ekonominės bendrijos (EvrazES) viršūnių susitikimuose.

Oficiali versija buvo tokia, kad prezidento visos užsienio kelionės dėl ekonominės krizės atšauktos iki vasario 10 d., tačiau manoma, kad E. Rachmonas į Maskvą atsisakė vykti dėl nesutarimų su Kremliumi.

Dmitrijus Medvedevas, sausio 22–23 d. lankydamasis Uzbekistane, pareiškė, kad Rusija nedalyvautų Vidurinėje Azijoje statant HE, jei negautų visų šalių dalyvių sutikimo. Tadžikistanas labai norėtų užtvenkti Vachšo upę ir baigti statyti Roguno HE, bet Uzbekistanas nuogąstauja, kad šis projektas galėtų neigiamai paveikti kaimyninių šalių vandens išteklius.

Kita priežastis, dėl kurios E. Rachmonas atsisakė važiuoti į Maskvą, susijusi su Dušanbės vykdoma vidaus politika. Kaip teigiama „Vremia novostej“, galima spėti, kad kaip pagrindinė Tadžikistano išgyvenamos ekonominės krizės kaltininkė netrukus galėtų būti paskelbta Rusija ir tadžikams priminta Rusijos prezidento pozicija dėl Roguno HE statybos.

E. Rachmono parodyta nepagarba Maskvai tapo didžiausiu demaršu per visą Rusijos ir Tadžikistano santykių laikotarpį.

Pagal 2009 m. vasario 2 d. portalo „Utro.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras