Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Nauja Rusijos vieta būsimoje politinėje pasaulio sąrangoje?! (18)

Komentarai:

Senis -autoriui, 2009 03 29 15:43
Jums neblogai sekasi Amerikos politikos interpretacija Rusijos didvalstybininkų styliuje. Iš šio straipsnio supratau kodėl - jūs tvirtą didvalstybininką S.Markovą vadinate liberalu. Tokiu jį įvardinti gali tik A.Dugino mokinys. Sveikinu univerką.

perspectif to ve, 2009 03 13 14:25
na be reikalo taip nuvertinote Meksikos potenciala. idomu tai, kad Rusija ypatingai tai jaucia ir turi labai dideli idirbi lotyniskoje amerikoje.

perspectif, 2009 03 13 14:17
puikus aiskinamasis straipsnis.

Studentas, 2009 03 11 10:38
Docentas, Lansbergis kalba per lrt, siulau pasiklausyti, o ne gaisti laiko "studento" sizofrenijoms.

Docentas, 2009 03 11 10:16
Mano studentas aiskiai uzverstas mokslais, tai gerai, kad kremta mano vadovelius, paskui taikliau saudys... O visokie ten Ciao - tegu jie putoja, nes putos tuoj subliuksta. Kita vertus, net ir jo piktuose zodziuose yra dalis tiesos: Rusija (ne rusai!)mums niekada nebus artima drauge. Tai man aikivaizdu ypac sia diena, kai rasau atsiliepima...

Studentas, 2009 03 10 19:10
Sarai, stai ka reiskia kai studentas apleidzia savo pozicijas...

Šarūnas, 2009 03 10 11:19
Na va, jau ir šitas puslapis pavirto eiliniu delfiu...

CIAO, 2009 03 09 21:21
Rusija -didelė mėšlo krūva virš kurios matosi tik kyšanti blizganti ČK-NKVD"isto plikė. Ruskeliai matomai mano, kad pasaulis tiesiog iš baimės dreba, išvydę šitą graudų vaizdelį. Realiai niekas tiesiog nenori judinti šitos mėšlo krūvos-smirdi.

mongol ats, 2009 03 09 20:31
ir kodel amerikieciai - noriu as to, ar nenoriu - tariasi su tais ubagais su 2 procentais, ir sako, kad klaida buvo laikyti save vieninteliais ir nepakeiciamais - paradoksas :??? pripazin, kad tave tiesiog besina tokios realijos, tad ir svaidaisi cia CHO CHO :)

Studentas, 2009 03 09 19:57
cha, prie ko cia BVP ir itaka pasauliui?? daugelio pasaulio valstybiu BVP yra aukstas bet ju itaka nezenkli.

Rusija itakinga jau mano poziuriu del triju dalyku: gamtiniu resursu, ginklu prekybos ir tvirto istorinio palikimo - KGB arsenalas.

to mongol, 2009 03 09 19:11
Tu matyt norėtum, kad be realaus poliaus -JAV į pasaulio bambas butų leista įsirašyti ir Meksikai, ir Ukrainai ir Rusijai su Venesuela?. Ogi Kinija ir Indija, kurios netrimituoja apie savo galybę aišku net negali lygintis Meksikos-Rusijos lygio poliais? Gal dar į pasaulio polius priimsi ir Pakistaną, kuris turi atominį ginklą ir gyventojų kiekių lenkia rusiją? Nejuokink. TVF fondą sudaro pinigai kuriuos skiria valstybė pagal savo REALIĄ GALYBĘ. Tai štai JAV indėlis sudaro 18 procentų TVF pinigų, o rusijos tik 2 procentus bendro TVF. Čia pasaulio polius už du procentus? CHO CHO

mongol to 1, 2009 03 09 18:28
pasaulyje tikriausiai pagal tave yra tik du poliai : amerika ir tu, tiksliau - tu ir amerika

1, 2009 03 09 16:22
Kacaplia bankrutuos iškart po ukrainos.Ar ir ukraina laikoma pasaulio poliumi? O Meksika? Tai gal ruskiai bando su Kinija lygintis? Kinai nėra pasaulio bamba o kacapai jau ir yra? CHO CHO CHO.

ve, 2009 03 09 10:24
neblogas staripsnis, bet rusija kaip globalima zaidejui truxta koziriu: BVP Meksikos dydzio, ir demografine padetis, bei jos tendencijos neleidzia jai buti rimtu zaideju, gal ir leis vakarai rusijai zaisti kuri laika CCCP ir CCCP saliu elitas leis pasijausti Rusijai dydele, kol neiztuztes Rusijos kisenes, o jus jose, jau dabar, pradeda svilpauti vejai, so nei Kazachastano, nei Ukrainos elitui, nei batkai ji nebus reikalinga jau 2010, kuom tada ji trauks tas salis ?


Studentas, 2009 03 08 21:46
Svarbiausia itikinti pasaulio galiunes del branduolines nusiginlavimo programos. Bet koks ryskesnis konfliktas gali iziebti visa ka griaunancias pasekmes, puikiai zinome kas ir kada panaudojo atomini ginkla Nagasakyje ir Hirosimoje.
Vakaru akademineje plotmeje (deja, nepastebejau to politineje scenoje per pastaruosius 40 metu) kyla didziule kritika JAV hegemoniskumui ir siekiui unifikuoti pasauli. Nesu viesuju rysiu specialistas, bet manau buvusia padeti galetu atspindeti tokia karikatura: zemes planeta istatyta i du delnus, kur vienas is ju apgaubia visa Amerika, o kitas suspaude visa likusi pasauli.. Tokia padetis yra nepatikima tiek pasauliui tiek paciai Amerikai. Puikiai matome, kad tiek puoseleta laisvoji rinka pasirodo visai nelaisva. Laisva rinka pasisako uz konkurencija, o kokia konkurencija amerikoje jeigu susikaupe toks finansinis monopolis, kad lemia viso pasaulio ekonomine padeti ?!

Taigi tam nugaleti reikalingas daugiapolis pasaulis i kuri privalomai turi ieiti Rusija kaip ryskiu geopolitiniu resursu turinti tarptautine zaideja.

Apskritai isvados yra paprastos - per artimiausius 20 metu Amerikos galia sumazes (gal tiksliau reiketu sakyti priartes prie normalaus dydzio, nes iki siol buvo is fantastikos serijos, Kinijos ir Europos Sajungos galia ugtels, Rusijos kompetencija ilgainiui atsistatys ir itaka pasaulyje nezymiai padides.KL, 2009 03 08 20:40
putinas pučia žandus iš kurių, krintant naftos kainai,net švilpdama išeina roseiska "galybė". Rosėjai,kurios ekonomika yra Meksikos lygio, Vakarai per savo kvailumą leidžiama pustis ir kliedėti apie savo "didybę". Vakarai savo laiku leido pustis ir Hitleriui. Ir kuo tai baigėsi? Karu. Rusėjos vadams čekistams-fašistams reikia prapūst smegenis ir parodyt tikrą jų vietą. O tai haliucinacijų pasaulyje paskendę putinoidai gali sukelti karą.

Faker, 2009 03 08 15:32
Geras straipsnis.

Docentas, 2009 03 08 15:06
Nesuprantu vieno: kodel autorius pavadinimo gale deda sauktaklausi? Ar tai reiskia, kad jis stebisi ar klausia? Nei vieno, nei kito nereikia: Rusija turi buti pasaulineje strukturoje. O gal Vadimka galvoja kitaip, jei tiek zenklu sudejo?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (610)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (173)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (26)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (30)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras