Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Pirmieji Baracko Obamos politikos požymiai (2)

Komentarai:

linaila, 2009 03 30 01:16
perspectif - kur placiau rast info apie globalia vyriausybe?

perspectif, 2009 03 16 09:40
isdrisiu pasikartoti.

prezidento postas US uzsienio politikoje nera toks reiksmingas kaip gali atrodyti nelinkusiems analizuoti skaitytojams. US geopolitine strategija labai konkreti ir ilgalaike. Obama sios strategijos nekeis, nes tai ne jo galioje. deja, si strategija neatstovauja savo pilieciams (bent jau tiems idealams, ant kuriu ju visuomene uzauginta). Pilietines visuomenes ir valstybes svajone amerikieciai prarado jau senokai. Kaip socialine struktura ji laikosi labiau tik is inercijos - skatinama ne socialiniu resursu (kaip turetu buti tradicineje valstybeje), bet ekonominiu.

O kaip tik ekonominiai resursai tapo labai migloti - tai dar Amerika? ar jau Kinija? Butent del to socialine itampa valstijose auga bauginanciais tempais. Tos pacios “valstybes” sukelta financine krize perauga i socialine. Tokiu atsakingu momentu valdzia, kuri skelbiasi demokratiska, turi daryti ryztingus zingsnius. Bet zingsniai nebus labai “demokratiski” ne tik visam likusiam pasauliui, bet ir pacioms JAV. Kad tai pradeti - reikalingas pilieciu palankumas.

Visuomenes palankumas JAV valdziai buvo visai isgaraves per Busho valdyma ,kuris, beje, daug padare “bendrajai US strategijai”, nors ir nepalaikomas visuomenes, nors ir nedemokratiskais principais. Asmeniskai neapsiimsiu vertinti humanistiniu siu “operaciju” aspektu, bet US isitvirtino gyvybiskai svarbiuose taskuose.

Vis tik US turi nemaza armija kritiskai mastanciu pilieciu. Nors ju mazuma, bet ji gali buti pavojinga.
Tikroji valdzia supranta, kad reikia “bloga berniuka” pakeisti “geru” – tam juk ir reikalingas prezidentu ir dvieju partiju rotacijos principas. Tam ir reikalinga “Demokratija”, kuri is principo neimanoma siandieninemis globalizacijos salygomis. Tik taip “politiskai korektiska” visuomenes dalis bus nuraminta.

Todel buvo mestos iki siol nematytos pajegos ir finansai kad sukurti “mesijaus” ivaizdi Obamai. Tai reikalinga kaip oras, nes US visuomene atsisuks pries savo Valstybe. Juk jie nesenai ja tikejo, o dabar ju valstybe veikia kazkieno, bet ne savo pilieciu interesams (bent jau ideologijai).

Netolima ateitis parodys, kad toks visuomenes konsolidavimas yra labai laikinas. Kaip visuomene amerikieciai neturi tam tikru kulturiniu savybiu ar kitaip tariant “tautinio pagrindo” - identiteto, kuris leistu sumonolitinti tauta kritiniais atvejais (kaip tai atsitinka kritiniais atvejais Rusijoje – juk vis tik Putino partija palaiko triuskinanti dauguma pilieciu. Ir tai siek tiek baugina Vakarus).

Taciau kaip ten bebutu, tikroji US valdzia (kuri taikosi i Globalia Vyriausybe) “Obamos mesijumi” laimes siek tiek laiko, kad uzimti tam tikrus strateginius taskus ir pakreipti pasaulio performavima savo naudai. Viena svarbiausiu uzduociu siai jau kelis desimtmecius vystomai programai - Rusijos suskaldymas ir jos istekliai. Rusija, be jokios abejones, tam priesinsis iki galo.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras