Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Ar Rusija verta OPEC? (8)

Komentarai:

to docent, 2009 03 20 13:21
Rusijos vaidmuo OPEC net negali lygintis su JAV vaidmeniu. Jis beveik nulinis. Būtent JAV yra pagrindinis OPEC šalyse išgaunamos naftos naudotojas. Būtent naftos paklausa Amerikoje ir nulemia naftos kainas visame pasaulyje. Kitas dalykas kad nesuprantamas tavo noras sumenkinti Venesuelą (kurį pasak tavęs nevaidina reikšmingo vaidmens ) ir noras išaukštinti Saudo Arabijos reikšmę.

Docentas, 2009 03 20 08:45
Neužsiciklinkit ant kiekvienos OPEC šalies. Dar paklausite, kokia Kataro pozicija... Venesuela tik bando vaidinti svarbų vaidmenį, taip pat ir arabų pasaulyje (su Er Riadu turi kontraktą). JAV tai svarbu tiek, kad Chavesas nekiršintų L.Amerikos šalių prieš Ameriką. Bet daugiau dėmesio skirkime Rusijos vaidmeniui, kuri norėtų į OPEC, tik nuduoda, kad ji išgyvens ir be jos. JAV per S.Arabiją siekia gerinti santykius su Rusija (o gal ir su Venesuela, bet Chavezas Vašingtonui - tik kaip blusos kandžiojimas)...
Beje, kur gi Studentas? Aūūūū...

Faker, 2009 03 19 21:30
Taip, as taip pat maniau, kad JAV daro didele itaka per Saudo Arabija, taciau velgi iskilo klausimas del Venesuelos, kuri OPEC nare. Ar gali buti, kad Saudo Arabija ir Venesuela pritaria JAV sprendimams OPEC lygiu delto, kad ju valstybiniai pinigai yra JAV bankuose (jei is viso as teisus, zinoma)?

to docent, 2009 03 19 21:24
Venesuela, vadovaujama mirtino JAV draugo Čaveso, taip pat yra OPEC narė. Gal galima smulkiau -kaip JAV sugeba šitaip paveikti Saudo Arabijos poziciją, kad net Venesuela su Čavesu priešakyje puola pritarti Saudo Arabijos -faktiškai JAV pasiūlymams?

Docentas, 2009 03 19 19:58
Nesuprantantiems: jo, JAV nėra OPEC narės, bet per S.Arabiją daro didelę politinę įtaką. Aš ir sakiau: prie ko čia nafta? Nafta tik kaip priemonė politinei įtakai didinti, ypač arabų pasaulyje (pvz, Art. Rytuose, santykiuose su Rusija, su Izraeliu ir pan.). Kočia nesuprasti? Man įdomu, ką mano Studentas, ko jis tyli. Ar išmoko mano paskaitas?

Faker, 2009 03 19 19:08
Taciau kiek girdejau JAV itakoja OPEC veikla. Gal butu galima suzinoti, kaip ji taip daro, nes as toje srityje nenusimanau...

To docentui, 2009 03 19 18:30
Tai kažkas naujo Nuo kada JAV yra opec narė?

Docentas, 2009 03 19 17:22
OPECas seniai yra korumpuota organizacija, kurioje dominuoja Saudo Arabija ir JAV. Rusijos kvietimas - tai būdas pagerinti jos ir JAV santykius. Prie ko čia nafta?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras