Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai















   Rekomenduojame:







   Mus remia:



 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  B. Obama žada ekonomikos pagyvėjimą

2009 03 26

Barackas Obama amerikiečiams pranešė, kad mato ekonomikos pagyvėjimo ženklus, bet paragino juos būti kantrius ir žiūrėti ne vien į trumpalaikius interesus. Jungtinių Valstijų prezidentas teigė, kad jo biudžetas sukurs stipresnę ekonomiką, o tai reikštų, kad Amerika nesusidurs su pakartotine krize per artimiausius 10 ar 20 metų. „Mes atsigausime po šio nuosmukio“, – žadėjo jis per konferenciją Vašingtone. Biudžetas bus svarstomas Kongrese šią savaitę. B. Obama teigė, kad jo ekonomikos strategija ir naujai sudarytas biudžetas yra paremti naujų darbo vietų kūrimu, nekilnojamojo turto rinkos atnaujinimu ir likvidumo kūrimu. Pabrėžė, kad reikia veikti greitai, ir paragino Kongresą ir visus amerikiečius paremti jo planą.

Programos opozicija pabrėžia padidėjusias išlaidas sveikatos apsaugai, švietimui ir kovai su šiltnamio efektu. Kritika girdima ir iš B. Obamos Demokratų partijos, ir iš opozicijos respublikonų. Klausimų ir atsakymų sesijoje, kurioje buvo kalbama ir apie aplinkos apsaugą bei prekybą narkotikais, B. Obama sakė, kad tikisi nuolatinio progreso sprendžiant nesutarimus su Iranu. Jis teigė, kad status quo Izraelio ir palestiniečių konflikte yra nepriimtinas, ir pridūrė, kad Jungtinėms Valstijoms svarbu išspręsti tų dviejų pusių problemas. Pasak Jungtinių Valstijų prezidento,  jo administracija sukūrė išsamią strategiją, pritaikytą atakuoti krizę visais frontais. „Ir mes jau pradedame matyti progreso ženklus“, – sakė jis.

Kongrese B. Obamos biudžeto laukia arši kova. Trečiadienį jis susitiks su Senato demokratais, norėdamas įgyti jų paramą dėl deficitinio biudžeto. Respublikonai pažymi, kad biudžeto projekte išplečiamos valdžios struktūros ir keliami mokesčiai tiek turtuoliams, tiek smulkiesiems verslininkams. „Respublikonai neremia šio biudžeto“, – naujienų agentūrai „Reuters“ teigė Senato respublikonų lyderis Mitchas McConnellas. „Jei B. Obama įvykdys ketinimus, mes rizikuosime atrodyti kaip trečiojo pasaulio šalis“, – M. McConnellą citavo „The Associated Press“.

B. Obama rengiasi vizitui po Europą kitą savaitę, į kurį įtrauktas Londono G20 susitikimas dėl visuotinės ekonominės krizės.

Pagal 2009 m. kovo 25 d. BBC informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška






Iššūkių aplinkai geopolitika (521)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.



Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.



Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.



Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. 



Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras