Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusijoje savanoriai prižiūri piliečius ir policiją

2009 03 27

Rusijos sostinėje Maskvoje susiformavo savanorių būriai, vadinamieji „družiniki“, sudaryti iš paprastų piliečių, dažniausiai universitetų studentų, kurie išsiskiria iš minios raudonais raiščiais ant rankų. Šie būriai dažnai patruliuoja sostinės gatvėse šalia profesionalų, padėdami ar kartais pasipriešindami jų agresyvumui.

Skirtingai nei niūriais veidais kariškiai ar irzlūs policininkai, „družiniki“ šypsosi ir nevengia maloniai bendrauti su praeiviais. Jie primena Sovietų Sąjungoje egzistavusius piliečių patrulius, kai Komunistų partija liepė prižiūrėti gatves nuo chuliganų ir smulkių nusikaltėlių. Patruliai gatvėmis vaikščiodavo apsirišę rankas raudonais raiščiais, o jų būrius dažniausiai sudarydavo studentai ir senyvo amžiaus žmonės.

Rusijos vyriausybė nori atgaivinti tokius savanorių būrius, kad jie padėtų policijai ir kitoms panašioms institucijoms kovoti su tikėtinu nusikaltimų ir viešosios netvarkos išaugimu dėl didėjančio nedarbo ir infliacijos, kurie yra ekonominės krizės pasekmė. Ypač dažnai savanoriai padeda policijai sukontroliuoti minią per masinius renginius ar mitingus.

Prisimindamos SSRS laikų praktiką, pilietinės visuomenės organizacijos yra skeptiškos dėl tokios savanorystės Rusijoje.

Pačių „družinikų“ teigimu, šiuo metu yra apie 17 tūkst. savanorių Maskvoje ir jie patruliuoja daugiau nei keturiasdešimtyje šalies regionų.

Šį pavasarį Rusijos parlamente turėtų būti svarstomas įstatymas, pagal kurį šiems savanoriams būtų leista nustatyti baudas už nepaklusimą jų nurodymams ir gautų kompensacijas už patirtus sužalojimus patruliuojant. Parlamento nariai netgi svarstė leisti savanoriams turėti ginklus.

Kritikai mano, kad šie įdrąsinti civiliai, kurie bus mažiau kontroliuojami ir apmokyti nei policija, gali lengvai pasiduoti korupcijai, nuo kurios kenčia visa Rusijos vidaus reikalų sistema. Tačiau patys „družiniki“ teigia, kad patruliavimas šalia policininkų sulaiko juos nuo tokio elgesio.

Pagal 2009 m. kovo 24 d. „The New York Times“ informaciją parengė Kristina Puleikytė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (521)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras