Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ar artėja taika Irake? (3)

Komentarai:

Alisa, 2009 04 14 00:37
Karas - geras verslas. Islamiškas pasaulis yra visiškai kitaip sudėtas nei Vakarietiškas. Religinis karas turbūt vienas iš baisiausių ir sunkiausiai išsprendžiamų karo modelių. Šiitai ir sunitai nesutaria jau nuo pat Islamo atsiradimo, o kur dar kurdai... Irakas kurdų taip lengvai nepaleis, nes kaip ir straipsnyje yra paminėta, - kurdų žemėse pilna naudingų išteklių, t.y. naftos.
Aš ir norėčiau, kad būtų sukurtos trys atskiros valstybės: Sunitų Irakas, Šiitų Irakas ir Kurdistanas, tačiau kol irakiečiai patys nepasidalins, joks amerikonas, joks europietis nepadarys to už juos. Turbūt reiktų sutikti su Studentu, kad geriausias būdas yra šviesti ir mokyti artimuosius rytus, nes su mokslu ateina ir supratimas, ir šviesus protas, ir dar daug gerų dalykų. Tačiau dėl diktatūros drįsčiau ginčytis. Per daug skaudžių pavyzdžių jau buvo mūsų istorijoje.

Faker, 2009 04 13 11:33
Pritariu Studentui. Tai tikrai sunkiai issprendziama problema. Prie Studento pateiktu pasiulymu, noreciau dar atkreipti demesi i toki fakta: kaip pavyzdi noreciau pateikti Alzyra. Jame yra uzdraustos partijos, susidariusios tautybes, religines, rases, lyties ar teritoriju pagrindu. Tokie istatymai tikrai nepakenktu ir Irakui. Tik klausimas vienas: ar Irakas tai priimtu, nes Islamas ten (kaip, beje, ir beveik visose kitose musulmoniskose valstybese) yra labai stiprus ir itakoja politika.

Studentas, 2009 04 13 09:03
Labai sunki tema. Tokio pobudzio situacijos neissprendziamos per diena ar savaite ir vargu ar apskritia gali buti issprestos.
Kova del valdzios yra labai pavojingas klausimas, o kai dar si kova turi religine dedamaja, vargu ar galime tiketis sventosios taikos.
Manau sia problema galima butu isspresti keliais budais. Pirmas - sukuriant di naujas valstybes sunitu ir siitu. Antras - naikinant skurda ir svieciant artimuosius rytus.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1253)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (301)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras