Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Kodėl klesti piratavimas? (12)

Komentarai:

gadis, 2009 04 22 23:25
Šaunuoliai tie Somalio korsarai.Gerai kad dusina jankius ir europiečius,nes tie 'demokratai'plėšė Afriką kelis šimtmečius.

yupijé, 2009 04 17 16:39
Tegyvuoja piratai!!!!!!

Studentas, 2009 04 17 08:27
Mongol, is esmes as apie ta ir kalbu gi!!!

Nors kaip tik vakar Klinton pasiule plana kovoti su piratais. Tik klausimas kiek jis yra realus ar tik fiktyviniai lozungai.
Nors mes puikiai zinome nesena praeiti ir puikiai zinome kas atsitiko kai Amerika pradejo klibinti islama, tikiuosi, kad mokomasi is istoriniu klaidu.

mongol, 2009 04 16 22:55
o niekas nepagalvojo, kad nesutvarkomi (o sutvarkyti galima greitai) tie piratai todėl, kad kazkam įtakingam, kuris is to pasipelno, to nereikia

Studentas, 2009 04 16 19:14
O sis komentaras tipinis lietuvisku stiliumi isspjautas komentaras, sukoncentruotas ne i diskusijos objekta, o i pievas.

liudna, 2009 04 16 18:38
sis pokalbis tarp Docento ir studento tartum atspindi visa Lietuvos akademines padanges katastrofa. Bet nuosirdziai tikiuosi, kad Docentas nera tikras docentas..o studentas - ne studentas. Tik "pigmeju" atsovas, pamirses, kas toks esas.


Studentas, 2009 04 16 17:53
Docentas, kokia kaina galima ivesti tvarka Somalyje??? kas uz tai mokes? Jau pigiau yra, kad piratai kas metus , kaip graziai straipsnyje buvo pasakyta "uzdirbtu" tuos 150 mln negu isleisti 100 milijardu. Del to niekas ir neapsiima to daryti. Pvz, jei vagis pavoge daikta kurio verte 20Lt, o vagies sugavimo kastai yra 150 Lt juk naturalu ir akivaizdu kas labiau apsimoka kapitalistiniame pasaulyje. Be to, be piratu pasaulyje yra tikrai svarbesniu problemu, kurias turetu spresti JT.

Docentas, 2009 04 16 16:57
Okupacija - vienintelis būdas išgelbėti Somalį (Afganistaną)ir išnaikinti piratus (teroristus), jeigu norime su šaknimis išrauti tą padermę. Skiedalas, kad negalima padaryti tvarkos. Žinoma, po kiek laiko reikia palikti jiems patiems tvarkytis. Somalio atveju, tai jį paskelbčiau JT protektoratu ir visuotinio pavojaus zona. Tada galima daryti ką nori...

Studentas, 2009 04 16 16:10
Taip, Afganistane turbut knibzdete knibzda nato kariu, o tuo tarpu Afganistas didziausas narkotiku gamintojas ir platintojas pasaulyje.

Tokiose pigmeju salyse nelabai ka ir besutvarkysi.

Docentui, 2009 04 16 11:28
O kas norės kišt nosį į tokią "skylę" kaip Somalis?Juk ten bus panaši situacija,kaip ir su Afganistanu bei kitomis šalimis,kuriose buvo bandoma padaryt "tvarką"...

Docentas, 2009 04 16 10:42
Manau, kad reikia imtis viduramžių taktikos - kolonizuoti tokias šalis kai Somalis ir tada ten daryti tvarką. Kitaip tos tvarkos nebus nei viduje, nei pakrantėse...

Studentas, 2009 04 16 10:27
Idomus straipsnis.

Telieka dar karta konstatuoti, kad su Afrikos zemynu yra daugiau problemu nei galima buvo tiketis.
Is esmes vyksta ugnies gesinimas zibalu - turtingosios pasaulio valstybes - tarp ju lyg ir Europa- remia neturtingas, skurdzias Afrikos salis. Del to, kad Afrikos salys turi silpnus valstybes institutus gauta parama nuplaunama ir nuseda kokio nors Safario giganto, kuris valdo visas apylinkes, kiseneje. O is cia finansuojama vietine mafija, tie patys piratai ir t.t. Kaip ir visur taip ir Afrikoje veikia interesu grupes, kurios matyt galingesnes nei Obama ar Borosas.
Kitaip tariant, didele dalis paramos, tenkanti Afrikos salims, yra bergzdzia, kaip visada pradedama ne nuo to galo. Pirmiasia reikia isitikinti, kad euras pasieks afrikos badaujanti vaika, o tik tada skirti ji. Dabar iseina, kad Europa ir JT savo programoje atzymejo, kad siemet skyre Afrikai finansine parama, padejo varnele ir viskas.
Globalus reiskiniai reikalauja globaliu ir giluminiu permainu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1188)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (257)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (316)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (583)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (148)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras