Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Pietų Osetija paleidžia ESBO stebėtojus

2009 04 24

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pasmerkė trumpą dviejų neginkluotų stebėtojų sulaikymą, kurį įvykdė separatistinės pajėgos nuo Gruzijos atsiskyrusiame Pietų Osetijos regione. ESBO vadovė Graikijos užsienio reikalų ministrė Dora Bakoyannis pasveikino šį žingsnį, bet patį suėmimo veiksmą pavadino visiškai nepriimtinu.

Du kariniai pareigūnai – vengras ir turkas – buvo sulaikyti antradienio rytą prie Nikozio kaimo, į pietus nuo Gruzijos ir Pietų Osetijos administracinės sienos. „Džiaugiuosi, kad pareigūnai buvo išlaisvinti, bet jų suėmimas buvo visiškai nepriimtinas ir nereikalingas, – sakė D. Bakoyannis. – Svarbu, kad visos pusės dirbtų konstruktyviai ir taip prisidėtų prie saugumo“. D. Bakoyannis teigė, kad incidentas parodė, kad reikalingos gairės, kurios leistų netrukdomai stebėti vietovę.

Pietų Osetijos lyderis Eduardas Kokoity teigė, kad stebėtojai sulaikyti, nes nelegaliai perėjo Gruzijos ir Pietų Osetijos sieną. „ESBO stebėtojų veiksmai buvo provokacinio pobūdžio“, – sakė jis Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“.

ESBO kariniai stebėtojai yra apsistoję Gruzijoje nuo 1992 metų, bet po praėjusių metų konflikto Pietų Osetijos valdžia uždraudė jiems atvykti. Rusija, teritorijoje turinti tūkstančius karių, taip pat prieštaravo, kad būtų tokių stebėtojų.  Du ESBO stebėtojai buvo sulaikyti separatistinių pajėgų trims valandoms vasario mėnesį, kai tariamai atklydo į Pietų Osetiją.

Pasaulis seka paliaubų susitarimą tarp Gruzijos ir Rusijos. Gruzija ir Rusija kovojo trumpą, bet intensyvų karą praėjusį rugpjūtį, per kurį Gruzijos pastangos susigrąžinti Pietų Osetijos ir kito atsiskyrusio regiono – Abchazijos – kontrolę buvo sustabdytos rusų pajėgų. Abu regionai stengiasi gauti formalią nepriklausomybę nuo pat atsiskyrimo 1990 metų pradžioje. Rusija jas jau pripažino nepriklausomomis, bet šį žingsnį pasmerkė Vakarų valstybės.

Pagal 2009 m. balandžio 21 d. BBC informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (105)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras