Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  G. Brownas gavo ekonomikos pamoką iš Lenkijos

2009 04 30

Balandžio 28 d. Gordonas Brownas dėl Didžiosios Britanijos finansų politikos efektyvumo pateko į ugnį tiek namie, tiek užsienyje. Per vizitą Lenkijoje jis išklausė šios šalies ministro pirmininko aštrią kritiką šalims, švaistančioms pinigus per nuosmukį. O grįžęs į D. Britaniją jis buvo apkaltintas buvusio darbo ministro Franko Fieldo neatsakingu viešųjų finansų valdymu, kai valstybė šiais metais pasiskolino 175 milijardus eurų. F. Fieldas įspėjo, kad „D. Britanija kaip lunatikas eina į didžiulę krizę“. Vyraujant skepticizmui dėl vyriausybės ekonominės strategijos, „The Independent“ sužinojo, kad Nacionalinis audito biuras, viešųjų išlaidų stebėtojas, aiškinsis, kaip sutaupyti milijardą svarų Didžiosios Britanijos vyriausybėje. Stovėdamas šalia G. Browno spaudos konferencijoje Varšuvoje, Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas sakė, kad jo griežtas bankų sektoriaus stebėjimas ir atsisakymas gyventi iš kreditų pasirodė esantis geriausias kelias išvengti ekonominės katastrofos. Lenkija sugebėjo išvengti kreditų krizės žalos, išgyvendama dvylikos metų nuoseklų augimą, o D. Britanijos nacionalinė skola, kaip prognozuojama, iki 2013 metų padvigubės. D. Tuskas pažymėjo, kad „Lenkijos vyriausybė per finansinę krizę elgėsi labai atsakingai kalbant apie viešuosius fondus ir biudžeto deficitą“.

Pasak šešėlinio kanclerio George’o Osborne’o, ministras pirmininkas G. Brownas iš Lenkijos premjero gavo taupumo ir apdairumo pamoką. Aštri kritika buvo išsakyta dėl biudžeto praėjusią savaitę, nes vyriausybė nesugebėjo sudaryti aiškios strategijos dėl biudžeto deficito panaikinimo. Prognozuojama, kad vyriausybė bus priversta patirti smūgį ir sumažinti viešąją skolą. Kyla pavojus, nes šalis, kad subalansuotų nacionalinius finansus, skolinasi santykinai daugiau negu kitos G8 šalys.

Buvo pakartoti įspėjimai, kad ministrai gali būti priversti apkarpyti didžiules išlaidų programas ir taupyti efektyviai, bet ekonomistai įspėja, kad santaupas bus itin sunku pasiekti.

Pagal 2009 m. balandžio 29 d. „The Independent“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (106)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras