Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Rusijos pastangos įkurti „dujų OPEC“ (3)

Komentarai:

Studentas II, 2009 06 02 11:00
"Sukurta tikra, o ne menama dujų rinka"... kad tikra sukurta bus neabejoju, tai tik laiko klausimas. O sveikinti čia nėra ką ir net dėl ko, kadangi monopolizavimas naudą atneša tik patiems monopolistams. Oij, sakot nebus čia monopolijos? Iranas, Kataras ir Rusija turi tik kiek daugiau nei 50 % pasaulinių gamtinių dujinių išteklių ir eksportuoja viso labo tik 60 % pasauliui reikiamų dujų...Pridėkime dar kitas dujas eksportuojančias valstybėles..Manau jos neatsisakytų tokio partnerio kaip Rusija. Tad tie 60 procentų išauga. Nieko nėra geriau, kai gali nustatyti pasaulinę rinkos kainą... O Rusija tiesė vamzdynus..ir ties. Ilgalaikėje perspektyvoje "dujų OPEC" Rusijai neš "dividendus", o krizė nesitęs amžinai. Ir paaiškinimas, kad po krizės ateina kita krizė, čia yra bevertis. Vienintelis realus bajeras atsirasti "dujų OPEC", kaip ir sako autorius, yra JAV.

Studentas, 2009 05 31 17:15
Idomus straipsnis, tik sakyciau si tematika seniai issemta ir tikrai nebedominuoja tarptautineje arenoje.


Visgi jeigu toks planas iseitu as pirmas pasveikinciau jo sumanytojus. Tik svarbiausia, kad butu sukurta tikra, o ne menama duju "rinka" ir vartotojai , tiek namu ukiai, tiek gamintojai, gautu dujas uz prieinama kaina.Faker, 2009 05 31 01:00
Tai puikiai parodo, kad Vakarams (ne tik Vakarams, bet ir visam pasauliui), norint issaugot salygine ekonomine nepriklausomybe (energijos importo atzvilgiu, nes visiskos ekonomines nepriklausomybes pasiekt beveik neimanoma siuolaikiniame globalizuotame pasaulyje esant dabartinei kapitalistinei ekonominei santvarkai), o kartu ir politine nepriklausomybe, reikia eksploatuoti atsinaujinancius energijos saltinius, del to as labai sveikinu ambicingus Europos Sajungos planus iki 2020 sumazinti energijos suvartojima 20% (nors tai nera realu, mano manymu). Matomai yra tendencija, kad salys-energijos eksportuotojos vienijasi, o tai ateityje gali sukelti nemazai problemu, ypac, kai pasaulyje poreikis energijai vis dideja.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (383)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (57)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (162)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (17)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (21)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras