Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Čekijos pirmininkavimas ES – nesėkmė ir politinis cirkas (24)

Komentarai:

Studente, 2009 06 09 20:41
Brangieji, tikejaus, kiek imanoma brandzios akademines diskusijos, o ne savo ego demonstravimo.
Gal griztame, prie temos - primenu- Cekijos pirmininkavimas ES ir jo laimejimai bei nesekmes.
Pasigedau straipsnyje placiau aptartos Europos Kaiminystes Politikos. Butent bandymas itraukti Baltarusija siais metais i EKP, kuris velgi nedave norimu rezultatu.
ps. kiek zinau EK neturi prezidento, o J. M. Barosso yra pirmininkas:)(mano ego apsireiskimas)

skaitytojas, 2009 06 06 00:47
oij kaip studente tu nusišneki...net verkti norisi... Čia tau keli žmonės bandė gražiai paaiškinti, vienas bandė net ir juokaudamas...nepadėjo..

Studentas, 2009 06 05 23:43
Turi neitiketinu gebejimu klaidinti zmones.

Pirmiausia mano poziuris kaip pastebejai i demokratija yra kritiskas. Demokratijos senumas 2000 metu, kazkokio kaimelio tuometiniu Atenu aristokratu sumanymas. Nors sioji isgyvena kelias transformacijas visgi nepateisina visuomenes lukesciu. Kita vertus, tu su savo tokiais siulymais dar daugiau ipyli zibalo i ugni. Tiesiogine demokratija Europos lygmeniu?! turbut kazkas is fantastikos srities. Tam kad demokratija veiktu reikia mazos bendruomenes o ne puse milijardo. Dar daugiau siulau paziureti Klausimeli ir pamatysi, jog Saule sukasi ne aplsink mane o Baltijos juroj ir pan. Kad demokratija veiktu, kaip Putnamas raso, reikia kad visuomene butu apsisvietusi ir net labai apsivietusi. Su tokia svietimo politika kaip matau is taves dar prireiks vieno sviesaus tuksantmecio Lietuvai.

Tavo mastymas yra grynai teorinis ir normtyvinis. Kazkas jau itariu kas ikale demokratija, tiesiginiai reinkimai, laisve, zmoniu teises, universalio vertybes ir t.t. reikia idiegti i zmoniu samone visur ir visada. O reik ziuret atvirksciai is apacios ne taip kaip tu. Mechanizmus, procesus, reiskinius, desnius. Ypac specifines vidines ir isorines aplinkos aplinkybes.

Tarkim renkant prezidenta kiekviena valstybe turetu po viena mandata, viskas grazu. Bet kas toliau? as kalbu apie pati valdymo procesa, atsiauriu interesu susikirtimas, viskas susikerta viename taske ir tas taskas yra tas tavo pliusinis tiesioginis prezidentas. Is esmes ES dabar nesuranda bendru salycio tasku itin svarbiais klausimais. O sprendimus reikes vis tiek priimti. Visgi kazkas laimes, kazkas pralos. Idomu, kaip reaguotu i praleimejima Lietuva ir Vokietija? Bet tu net nesuvoki kokie cia astrus interesai ir milziniski resursai sukasi. Tokiu atveju toks prezidentas valdytu ekonomika kurios BVP ir ekonomine galia didesne nei JAV ekonomine galia.

Ir visa tai turi rinkti rumunas? Bulgaras? ar Lietuvis? netgi Seimo nariai ratifikuodami ES "konstitucija" jo neskaite. Gavo keleta dienu pries balsavima kruva
susniu lapu. O tu naiviai tiki kad bobute Balbieriski primiausia suras ta sutarti visa perskaitys suvoks ir nubalsuos?

Akivaizdu, jog esi teorine marionete, besivadovaujanti nuogirdomis.

Tek to sekmes TAU ,nes jo tau labiau prireiks.

Studentas (nepakankamai tikras), 2009 06 05 22:17
Tiek to, diskusija irgi turi turėti prasmę. Šiai tas negalioja ;)

Mano patarimas būtų pirmiau apsišviesti, o tik po to mėginti tokį vaizduoti.

Sėkmės ;)

tikrajam studentui, 2009 06 05 22:15
"As nesuvokiu, kaip paparastas pilietis gali kompetentingai issakyti savo nuomone ..."

Tu kvestionuoti tai, kad prezidentą turėtų rinkti visuomenė. Dabar kvestionuoti piliečių galimybę apskritai rinkti. Galima sužinot tavo nuomonę apie demokratiją? :D

"Visai tai yra sudetingi soc-ekonominiai, politiniai, vadybiniai procesai ir reiskiniai."

Galbūt tačiau vieniems jie yra pernelyg sudėtingi, kitiems ne. Pavyzdžiui tau jie yra pernelyg sudėtingi. Tu tą parodei pats, pavyzdžiui, nesiorientuodamas tame, kaip veikia ES (tavo klaidą pateikiau ir ištaisiau ankstesniam pranešime) ;)

Moki šūkalioti, bet ties čia tavo gabumai ir baigiasi ;)

"Be to, pagal tokia logika tokioms valstybems kaip lietuva latvija estija ir dar puse rytu europos valstybiu faktiskai neverta net balsuoti, kadangi pagal balso svori jas pralenks vokietijos (80 mln), Prancuzijos, Anglijos, Ispanijos gyventojai"

Matai, kaip traktuosim. Visas RE regionas svaresnis už bet kurią iš didžiojo trejeto valstybių. ES santvarka yra tokia, kad vienos valstybės, net didelės, svoris neleidžia priimti sprendimų vien savu balsu.

Beje, atstovaujant valstybes ES didesnį svorį turi mažųjų valstybių piliečiai imant santykį su populiacija.

"As zvelgiu is mokslines problematikos varpines, o tamsta tyciojasi."

Gana tų tavo susireikšminimų. Mokslinės? Nepyk, bet tu neturi nieko bendro kas sietųsi su šia fraze ;) Išskyrus manymą, kad Saulė sukasi apie tave.

"Reikia pripazinti, tokia kampanija butu: 1) pinigu isvaistymas; 2) demokratijos principu sulauzymas; 3) dekoratyvine - tik deklaruojama, bet realiai tirkojo Europos Sajungos pilieciu atstovavimo nebutu."

Šūkaliojimai be argumentų.

Kaip gali būti tiesiogiai erinkimai demokratijos principų laužymu? Iš esmės tai būtų žingsnis didesnės demokratijos link. Aišku, nereikia visko rinkti tiesiogiai, ECB pavyzdžiui juk nerinksim taip. Bet prezidentą - laisvai.

"... problema slypi kur kas giliau. "

Kažkur anapus ;)

"pirma karta girdziu tokius dalykus. "

Tai aš matau, kad pirmą. Bet gyveni ir mokaisi, ar ne?

"Bet visgi kita karta ir apsispresk , kad sakydamas ES reikia prezidento to, kuris dabar yra de fakto Europos Taryboje, o tas , kur yra Europos Komisijoje de jure netinka."

Na matau kad tik bandai gaudyti frazes, kurios tau imituoja intelektualumą, pvz. "de facto", "de jure". Aš pateikiau konkretų faktą, kalbą apie ES prezidentą duodama nuoroda į Tarybos prezidentą, angliškai ta pareigybė vadinasi President-in-Office. Būtent ši pareigybė Lisabonos sutarties pagalba bus performuota į ES prezidentą su 2,5 m kadencija. Vėlgi vis dar tik de facto.

Tavo paminėjimas asmens, prezidentaujančio kitai instituciaji parodė, jog nesiorientuoti tame, apie ką kalbi ir kur bandai vaizduoti išminčių. Su moksliniu požiūriu :D

Tiesiog tyčiojiesi iš savęs.

"Gal reiketu paanalizuoti galios balansa tarp Europoos Komisijos ir Europos Tarybos?"

Na pirmyn, paanlizuok ;) Papasakok man kiek ir kokių galių turi viršvalstybinė ir kiek tarpvyriausybinė ES institucijos ;)

Jų galių vien tik toje pačioje plotmėje net lyginti negalima.

"Tai Tu turbut jau nutuoki, kokios ir isvados gali buti ?"

Be abejonės. Išvada ta, kad būtų puikus cirko artistas, galėtum savo retoriką įdarbinti sekant vaikučiams pasakas ir pan. Tačiau geopolitikos portale esi tik prašalaitis ;)

Studentas, 2009 06 05 17:13
Jo , kazkas tikrai moka apsimetineti ir isvengti tikro nedekoratyvinio klausimo. Visa tai, kas pasakyta, paroda dideli neisprusima valstybes valdymo kertiniu problemu, jau nekalbant valdyma Europos lygmeniu.

____________________________________________________
Piliečių kompetenciją ne tau apspręsti, nors pats esi geras pavyzdys, kad tikrai ne visi jie tokie.

Tačiau jei kompetencijos pakanka rinkti Parlamentą, pakaks ir Prezidentui. Beje, prezidento rinkimuose renkamas vienas asmuo, todėl rinkėjams čia turėtų būti lengviau analizuoti kandidatūras.
__________________________________________________________

Mes nekalbam, kad viena kandidata isrinkti yra lengviau nei pvz desimt. Dar Sumpeteris sake, jog rinkimams laimeti reikalingos vienos savybes, o valdyti valstybe - kitos. As nesuvokiu, kaip paparastas pilietis gali kompetentingai issakyti savo nuomone, ka jau kalbeti apie valstybes valdymo suvokima. Visai tai yra sudetingi soc-ekonominiai, politiniai, vadybiniai procesai ir reiskiniai. Be to, pagal tokia logika tokioms valstybems kaip lietuva latvija estija ir dar puse rytu europos valstybiu faktiskai neverta net balsuoti, kadangi pagal balso svori jas pralenks vokietijos (80 mln), Prancuzijos, Anglijos, Ispanijos gyventojai. Kita vertus, toki prezidenta, kuris turetu is esmes daug galiu butu nesunku paveikti stumian tsavo interesa. Tik klausimas kam?? ar Lietuvai ar kokiai Vokietijai? kad ir del to nord streamo..
______________________________________________________

Pakalusk mamytės ir ji tau papasakos kaip yra organizuojami rinkimai :) Tokį lapelį gauni, tada dedi kryžiuką, ir meti į tokią dėžutę su plyšeliu. Tada kurmiai skaičiuoja ten kažką ir atsiranda Prezidentas :)
____________________________________________________________
labai korektiskas atsakymas. As zvelgiu is mokslines problematikos varpines, o tamsta tyciojasi. Reikia pripazinti, tokia kampanija butu: 1) pinigu isvaistymas; 2) demokratijos principu sulauzymas; 3) dekoratyvine - tik deklaruojama, bet realiai tirkojo Europos Sajungos pilieciu atstovavimo nebutu.
___________________________________________________
"... del duju paskaityk straipsni - autorius tai identifikavo kaip Cekijos pirmininkavimo viena is nedaugelio sekmiu. (Mano poziuriu, situ nuopelnu nederetu priskirti Cekijai ..."

"Cekija susudorojo su Rusijos-Ukrainos dujinemis peripetijomis ..."

Ar nenorėtum priimti galutinio sprendimo, rodos, susinarpliojai?
__________________________________________________
Apie Cekija pirmai rasiau autoriaus zodziais ir su tam tirka ironija jei pagaunat konteksta. O as ir dabar tvirtai manau, jog nors Cekija per daug ir neprasidejo prie viso sito dalyko, problema slypi kur kas giliau.
_____________________________________________________
Dėkoju, kad man tai priminei man kas yra Europos Komisijos Prezidentas. Tavo bėda tame, kad tu nelabai suvoki, kas yra įvardijamas ES Prezidentu (de facto). Tai Europos Tarybos Prezidentas, ne Europos Komisijos. Šiuo metu juo yra Jan Fischer
____________________________________________________
pirma karta girdziu tokius dalykus. Bet visgi kita karta ir apsispresk , kad sakydamas ES reikia prezidento to, kuris dabar yra de fakto Europos Taryboje, o tas , kur yra Europos Komisijoje de jure netinka. Nors tu net nepgalvojai, jog gal rinkimu sistema ir dr tiesiogine yra visai niekuo deta cia. Gal reiketu paanalizuoti galios balansa tarp Europoos Komisijos ir Europos Tarybos? gal tiesiog nesutvarkyti vadybiniai ( funkciniai, pavaldumo) rysiai ? o gal tai tiesiog asmenybiu klausimas?
Bet kuriuo atveju, tam reikia gilumines analizes norint teisingai atsakyti i si klausima. Bet akivaizdu, jog Tavo isvados plaukia is klaidingu prielaidu. Tai Tu turbut jau nutuoki, kokios ir isvados gali buti ?
tikrajam studentui, 2009 06 05 00:17
Na aš padėsiu tau susigaudyti.

"... del duju paskaityk straipsni - autorius tai identifikavo kaip Cekijos pirmininkavimo viena is nedaugelio sekmiu. (Mano poziuriu, situ nuopelnu nederetu priskirti Cekijai ..."

"Cekija susudorojo su Rusijos-Ukrainos dujinemis peripetijomis ..."

Ar nenorėtum priimti galutinio sprendimo, rodos, susinarpliojai?


"O tu, ar tikrai suvoki, ka rasai ? Pirma, ES jau turi kadencijai renkama EK prezidenta ir jis yra Jose Manuel Barroso."

Dėkoju, kad man tai priminei man kas yra Europos Komisijos Prezidentas. Tavo bėda tame, kad tu nelabai suvoki, kas yra įvardijamas ES Prezidentu (de facto). Tai Europos Tarybos Prezidentas, ne Europos Komisijos. Šiuo metu juo yra Jan Fischer ;)

"O dar didesne nesamone, kad ji turetu rinkti tiesiogiai. KAS? tu ?"

Visi ES piliečiai, tame tarpe ir aš, ir neišsimiegojęs tamsta ;)

tikrajam studentui, 2009 06 05 00:16
"Dar daugiau - ar pileciai pakankamai kompetentingi toki isrinkti ?"

Piliečių kompetenciją ne tau apspręsti, nors pats esi geras pavyzdys, kad tikrai ne visi jie tokie.

Tačiau jei kompetencijos pakanka rinkti Parlamentą, pakaks ir Prezidentui. Beje, prezidento rinkimuose renkamas vienas asmuo, todėl rinkėjams čia turėtų būti lengviau analizuoti kandidatūras.

"DAR DAUGIAU - kaip turetu atrodyti tokia rinkimu kampanija ?"

Pakalusk mamytės ir ji tau papasakos kaip yra organizuojami rinkimai :) Tokį lapelį gauni, tada dedi kryžiuką, ir meti į tokią dėžutę su plyšeliu. Tada kurmiai skaičiuoja ten kažką ir atsiranda Prezidentas :)

"... ar tu balsuotum uz zmogu kuri matai pirma karta gyvenime ir tik per tv ?"

Žinoma, jei manai, kad mūsų Seimo narius aš pažįstu asmeniškai, klysti :)))

Praeivis, 2009 06 04 12:21
Tai vargšas tu žmogus ir kalta aplinka? :))))))

Studentas, 2009 06 04 12:20
tai jau tikrai turiu pasisemti is ko nors, nes tokia aplinka kuri mane supa tiesiog bukina moraliskai ir dziovina protiskai.

Praeivis, 2009 06 04 12:16
Taip, Martynai, skelk... studentas turi pasimokyti, pasisemti inteligentiškumo.... :)))) Oij negaliu :)))))

Studentas, 2009 06 04 12:12
Martynai, skelk koki gera komentara apie straipsni, as jau seniai nebendravau su inteligentiskais zmonemis.

Praeivis, 2009 06 04 12:03
Taip, Martynai, nukrypom nuo straipsnio prie kitų dalykų, kurių pavadinti asmeniškumu negalėčiau, kadangi čia nebuvo nieko asmeniško :))) Bet sutinku, kad reikia jau palikti tuos smaginimusis, kadangi aš užtektinai prisijuokiau :))) Kas per daug - tas nesveika.

MartynasSG, 2009 06 04 11:52
Gal gerbiami kolegos komentuojam staipsnius, o ne asmeniskumus.

Beje manau geopolitika.lt galetu sukurti koki foruma.

Praeivis, 2009 06 04 11:23
Kur koks mano absoliutinimas? Apie ką tu? Nesipainiok, viskas gerai :)))))))
Pateiki faktus.... :))) Vo tai bent faktorius:)) Iki faktų pateikimo tau dar reikia daug žolytės apsisioti :)) Kol kas tik subjektyviai vertini jau pateiktus faktus ir įrodinėji tai kaip švenčiausią teisybė :))) Bet tu pradalžaj v tom ži duche, man čia pradeda patikti :))))

Studentas, 2009 06 04 11:07
va va Lietuvoje daug tokiu vertintoju is salies, todel apgailetina situacija ir susiklosto.

Tavo absoliutinimas visiskai neturi jokios pridetines vertes. As neabsoliutinu, o atvirksciai - pateikiu faktus, kaip turetu ivykti, jeigu elgsimes taip ar kitaip.
Naudodamas reliatyvumo teorija tu viso labo uz ausu pritempi savo argumentus prie saltos tikroves. Tad nuosirdus patarimas - nenaudoti tai kas sukiala bendrumo, neapibreztumo jausma, o faktus ir tik faktus. Kai zinai faktus, isvada yra neisvangiama!

Praeivis, 2009 06 04 10:50
Kad pakeli nuotaiką tai čia faktas, kuris nekvescionuojamas :))))
Ogo, kaip kategoriškai tu čia apie teisybę..ir dar švenčiausią.. Riebiai ir absoliutintai. Absoliutinimas yra tik dar vienas nebrandumo požymis, kadangi protingas ir besidomintis žmogus puikiai supranta, kad viskas yra reliatyvu, ypatingai tuose klausimuose, kuriuos mes galim vertinti tik iš šalies, kaip žiūrovai, o ne dalyviai. Matyt šią auklėjimo pamoką pamiršai :)))))))))) Švenčiausia teisybė... :)))

Studentas, 2009 06 04 09:28
labai malonu, jog bent praeiviui pakeliu nuotaika, bet tai dar ne viska issakiau.

Ka pasakiau, yra svenciausia teisybe. Butent ir esu isaukletas tai daryti.

Praeivis, 2009 06 04 08:25
Tikrasis studente :) Tu tikrai keli šypseną... :) Būtų galima prisikabinti prie kiekvieno tavo žodžio, bet nuoširdžiai įsitikinusiam savo teisumu kurčiam žmogeliui neverta nieko sakyti, kadangi viskas atsimuš į sieną. Nieko nėra labiau apgailėtino, kai matai, kad žmogus garsiai rėkia apie savo kvailumą... Prie to pačio dar kitus vadindamas demagogais. Oij, negražu, negražu.. :) Tėveliai turėjo išmokyti mandagumo ir taisyklės, kad prieš ką nors kaip nors "vadindamas" pasitikrink kelis kartus, o ne taukšk kas ant liežuvio :)) Bet dar nevėlu mokintis... svarbiausia pradėk, pradėk, visa kita ateis su laiku :)))))) Negaliu, iš pačio ryto smagiai pasijuokiau :)))

Studentas, 2009 06 03 22:42
ziuriu atsirado daug studentu siame portale, bet tikrasis tik cia.


O dabar ziurek:

1) del duju paskaityk straipsni - autorius tai identifikavo kaip Cekijos pirmininkavimo viena is nedaugelio sekmiu. (Mano poziuriu, situ nuopelnu nederetu priskirti Cekijai, nors ji siek tiek prisidejo prie derybu).
2)Del radaru tikrai nesupratau tavo samojo.
3) O tu, ar tikrai suvoki, ka rasai ? Pirma, ES jau turi kadencijai renkama EK prezidenta ir jis yra Jose Manuel Barroso. O dar didesne nesamone, kad ji turetu rinkti tiesiogiai. KAS? tu ? ir taip rinkeju i euro parlamenta aktyvumas yra itin mazas. Ka jau kalbeti apie rinkima asmens, kuris spres visos Europos likima per penketa metu? Dar daugiau - ar pileciai pakankamai kompetentingi toki isrinkti ? DAR DAUGIAU - kaip turetu atrodyti tokia rinkimu kampanija ? ar tu balsuotum uz zmogu kuri matai pirma karta gyvenime ir tik per tv ? gal siam kartui uzteks, nes jau isitikinau, kad tu toks pat kaip ir visi kiti demagogai.


Kitas studentas, 2009 06 03 15:29
Studentas: "Kad Cekija susudorojo su Rusijos-Ukrainos dujinemis peripetijomis, tai kuriozas ?"

Per kurį galą Čekija, pirmininkaudama ES, susidorojo su šia krize? Atvirkščiai, jos pirmininkavimas, įskaitant ir šį klausimą, laikomas nesėkme. Susidorojimas lygus laukimui kol krizė išsispręs savaime tarp Rusijos ir Ukrainos su visomis to pasekmėmis.

" radaru dislokavimas Cekojoje neatsiklausius nei Cekijos suvereno, nei valdzios "

Ar tu esi tikras, kad apskritai supranti, ką rašai?

//

Visa šita istorija puikiai demonstruoja, kad ES reikalingas pastovus (kadencijai) Prezidentas. Dar geriau ir tiesiogiai renkamas.

no way, 2009 06 02 20:44
Ileisk kiaule i baznycia tai ir ant altoriaus prisiks.

Docentas, 2009 06 02 07:56
Pirma karta sutinku su savo Studento mintimis: nieko ten nera kurijozisko, nebent kvailoki Klauso issisokimai (pvz, Lietuvos adresu). Viena pastaba: ar DG spes dar papirmininkauti? Kazkas jai grasino apkalta...Visai realu!

Studentas, 2009 06 01 18:15
Labai idomus autoriaus poziuris. Cekijos pirmininkavimas yra kurioziskas neva ji yra prorusiska ir euroskeptike? kur cia slypi "kurioziskumas" ? Kad Cekija susudorojo su Rusijos-Ukrainos dujinemis peripetijomis, tai kuriozas ?
O as maniau, kad radaru dislokavimas Cekojoje neatsiklausius nei Cekijos suvereno, nei valdzios, o as maniau, kad demokratineje Europoje savo nuomones issakymas, tai kaip padare ir Airiai, yra demokratiska ir teisinga. Pagaliau autoriaus poziury issikristalizavo tam tikras atspalvis - kurioziskumas slypi prorusiskume, kur netgi mazai jo cia galima ir izvelgti.

Beje, turiu pasidziaugti, jog 2013 metais kai pirmininkauti ateis ir Lietuvos laikas, Grybauskaite tinkamai sugebes reprezidentuoti savo sali, o gal laukti "kuriozo" ?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1012)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (154)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (427)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras