Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Šiaurės Korėja „įvardijo įpėdinį“

2009 06 02

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas paskyrė savo jauniausią sūnų būsimu šalies vadovu, praneša Pietų Korėjos žiniasklaida.

Du laikraščiai ir vienas parlamentaras iš opozicijos teigia, jog Pietų Korėjos slaptoji tarnyba informavo įstatymų leidėjus apie šį Šiaurės Korėjos žingsnį.

Turimomis žiniomis, Šiaurės Korėjos pareigūnams buvo liepta paremti Kim Jong Uną po gegužės 25 d. branduolinio ginklo bandymo, rašo BBC.

Iki šiol buvo daug spekuliacijų, kas taps įpėdiniu Šiaurės Korėjos lyderio, kuris, manoma, praėjusiais metais patyrė insultą.

Analitikai teigia, jog Šiaurės Korėjos pastarieji kariniai veiksniai, įskaitant praėjusios savaitės branduolinio ginklo bandymą, galėjo būti atlikti siekiant padėti Kim Jong Ilui įtvirtinti galią, kad galėtų įvardinti įpėdinį.

Apie įpėdinį žinoma mažai

Pranešimuose, kuriuos publikavo laikraščiai „Hankook Ilbo“ ir „Dong-a Ilbo“, cituojami neįvardinti Pietų Korėjos parlamentinio žvalgybos komiteto nariai, apie Šiaurės Korėjos įpėdinį informuoti Nacionalinės žvalgybos tarnybos. Tačiau ši pranešimus patvirtinti atsisako.

Naujienų agentūra „The Associated Press“ pranešė, jog opozicijai priklausantis parlamentaras Park Jie Wonas, parlamentinio žvalgybos komiteto narys, vietos radijui sakė, kad buvo apie Šiaurės Korėjos žingsnį informuotas vyriausybės.

Politiko teigimu, Šiaurės Korėjos režimas „žada ištikimybę Kim Jong Unui“.

Apie Kim Jong Ilo jauniausiąjį sūnų žinoma mažai. Manoma, kad jis yra gimęs 1983 m. ar 1984 m. pradžioje.

Laikraštis „Dong-a Ilbo“ rašo, jog Šiaurės Korėjoje žmonės yra mokomi dainos, garbinančios Kim Jong Uną, kuris, kaip kalbama, studijavo anglų, vokiečių ir prancūzų kalbas Šveicarijoje ir mėgsta slidinėti.

Anot pranešimų, jauniausias Kim Jong Ilo sūnus yra labiausiai panašus į tėvą. Teigiama, kad jis yra kietaširdis ir iš visų trijų sūnų labiausiai pasižymi lyderio savybėmis. Patvirtintos jo, jau suaugusio, nuotraukos nėra.

Pranešimų, kad Kim Jong Ilas įpėdiniu pasirinko jauniausiąjį sūnų, jau būta ir anksčiau.

BBC korespondento teigimu, visuomenėje, kurioje vertinamas vyresniškumas, Kim Jong Uno jaunas amžius gali būti problema.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (70)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (138)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (4)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras