Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Ar yra poslinkių Lietuvos Rytų politikoje? (40)

Komentarai:

Neįvertintas faktorius, 2009 10 23 03:09
Gyvenę SSRS okupacijoje, jų vaikai turi nepakantumo Rusijai geną.

BOSS, 2009 06 29 23:13
Žinau paslaptį- ruskeliai- tai MĖŠLAS- net nežinau, ar galima šituo sekretu pasidalinti su masėmis?

FACT, 2009 06 29 23:09
Rusai- DĖRMO- senai norėjau paviešint šį gamtos faktą

> student-šurik, 2009 06 29 23:08
Negalvok, kad čia kabinsi putinoidinę -vėlikakakacapiška propagandą , apsigaubęs čekistine "diskusijų dvasia". Žinom tokias ruskas- čekistine "diskusijas" žinom rusų išsigimėlių vėlikorosiška -fašistinę propaganmdą ir jų "dvasią". Taigi kacapiška padugnę- neė ten pataikei VSOSAL ? HO HO HO


Studentas, 2009 06 29 21:42
Tai ka tu isvardinai yra tiesiog neimanoma. Visi kiti meginimai atsisuks pries pacia Lietuva.
Reikia mastyti apie ateiti, kuri laukia itin atsiauri Lietuvai ir meginti kartu kurti nauja pasauli kartu su Rusija. Tiesiog dziugu ziureti kaip dabartine Kremliaus valdzia vykdo savo vidaus ir uzsienio politika. Logiska ir labai prisitaikanti prie siu dienu realiju. Tam siulau pasidometi garsiu Nobelio laureatu darbais ekonomikos sferose ir palyginti Rusijos ekonomine politika.
Visa kita yra gasli iliuzija, Lietuvos diplomatija yra tarsi auglys ant Lietuvos valstybes, tad ji reikia kuo greiciau pasalinti.

Svaiguolis, 2009 06 29 17:25
GB - K. Girnius turbūt pamiršo, kad Rusija dirba didelį propagandinį darbą Vakarų Europoje, be to, ten irgi kartos keičiasi, o gero, socialiai stabilaus, gyvenimo išlepinti nauji vakariečiai nesuvokia Rusijos imperializmo užmačių. Vargu ar K. Girnius pats supranta, kaip jis nusišnekėjo tame straipsnyje, tad kažin, ar verta dėl jo diskutuoti.
Sutinku su mintimi, kad santykiai su Rusija turi būti pragmatiški: atlyginta okupacijos metu padaryta žala (ne tik represuotiems, bet ir rekrūtams, atominių katastrofų padarinių likviduotojams ir pan.), išduoti kariniai (Raudonosios armijos, pokario smogikai) ir kiti (Sausio įvykių, Medininkų žudynių) nusikaltėliai, ekonominiuose santykiuose eliminuotos politinio spaudimo priemonės. Jeigu tai, kas išvardinta, nelaikoma pragmatiškumu, tai kiti variantai, kad ir kokiu pragmatiškumu juos dangstytume, tebus savęs apgaudinėjimas.

obvious troll, 2009 06 28 10:10
is obvious

to gb, 2009 06 28 00:38
Negalvok, kad čia kabinsi putinoidinę -vėlikakakacapiška propagandą , apsigaubęs čekistine "diskusijų dvasia". Žinom tokias ruskas- čekistine "diskusijas" ir jų "dvasią".

GB, 2009 06 26 22:28
Prašom be užgauliojimu, na tikrai ne kaip atrodo. Aš tikėjausi, kad šis puslapis nevirs eiliniu geodelfiu, kur kas nori tas rašo visokius vėjus. Tikrai tikėčiausi čia diskusijos, kokia Lietuvos politika turėtų būti Rusijos atžvilgiu? Pragmatiška ar paremta moralinias idealais? Ar tai galima suderinti atskiriems užsienio politikos tikslams ir pan.

WALL, 2009 06 26 21:40
Ruskai-totaliai atsilikusi, ubagiška, autoritarinė šalis. Nėra reikalo su tokiais palaikyti jokių "zaduševnų" santykių. Nusipirkai dujas, naftą-susimokėjai. Štai ir visi santykiai. Ar atėjęs į hipermarketą bandai užmegzti santykius su pardavėjomis? O kam to reik. Nupirkai-sumokėjai. Štai tik tokie santykiai, tokia politika yra vienintelė teisinga ir galima su rusija

Studentas, 2009 06 26 20:09
apatiniam


Cia Rusija ar Ukraina nepatikimas partnereis?

to GB, 2009 06 26 16:42
Na galima sutikti su Girniaus mintimi, kad Lietuvos diplomatai siuo metu daug maziau bendrauja su Rusija nei ta daro V. Europos salys.

Taciau, kas del ismanymo, reikia prisiminti, kad Lietuvos ir Rusijos santykiai yra istoriniai. Nereikia vien kalbet apie istorija ar gera rusu kalbos pazinima. O kur Rusijos užsienio politika bei geopolitiniai siekiai? Reikia prisiminti, kas dejosi V. Europoje po Naujamecio baliaus, kai rusai uzsuko kranelius Ukrainai ir beveik visa Europa liko be duju. Vat cia ir pasireiskia Lietuvos zinojimas, nes lietuviai jau seniai visai Europai reke, kad nereikia pasikliauti Rusija, kad ji nepatikimas partneris!!!


GB, 2009 06 26 16:08
Citata iš šio straipsnio "...Lietuvos patirtis santykiuose su Rusija yra nepalyginti didesnė..." labai prieštarauja K. Girniaus mintims išdėstytoms straipsnyje "Lietuva tik mano pažįstanti Rusiją" (delfi.lt, Nuomonių Ringas, 2009-05-22). Sprendžiant iš užvirusių beprasmių ginčų, mes dabartinės Rusijos visai nepažįstam.

Šarūnas, 2009 06 26 13:59
Visų pirma tas reikia ar nereikia priklausys nuo to, per kokią prizmę žiūrėsime į santykius. Taip, jūs būtumėt teisūs dėl to, kad nupirkai, užmokėjai ir viskas. Taip būtų per ekonominę prizmę. Tačiau rusai mūsų kaimynai, to negalima pamiršti (kartu tai ir atsakymas į klausimą apie draugystes). Kaip ir baltarusai.
Todėl tai turi būti daugiau nei ekonominiai santykiai. Nesvarbu, per kokią prizmę žvelgsime į rusus - pavyzdžių galima daugiau rasti, kad neturėtų viskas apsiriboti ekonomika. Istorija? Tuomet kuo lenkai kitokie? Demokratijos stoka? Ar Gruzijoj jos gerokai daugiau? Galiausia, ar toj pačioj mūsų Lietuvoje jos tiek, daug, kad mes turėtume mokyti kitus? (Berods, šiame puslapyje kažkas tai jau minėjo) Žinoma, rusai nėra ta valstybė, kuri tobula. Tačiau šioje žemėje tobulumo nėra. Žinau, išvadinsite mane rusu. Ir vadinkite, gal nuraminsite save. Tik man pikta, kai tarptautiniu (galima netgi taip teigti) mastu yra taikomi dvigubi standartai, kai mes esame Europos užkampis.

Faker, 2009 06 25 23:08
Tu teisus, Šarūnai, ne taip tave supratau... Aš maniau, kad tu uždavei klausimą kodėl Rusija lenda į Gruziją, kai, tuo tarpu, tu turėjai omeny, kodėl Lietuva remia Gruziją, jei jau Rusija mums "per prasta"... Atsiprašau.

to šarūnas, 2009 06 25 22:40
Na tu ir naivus arba kacapėlių nusamdytas komentatorius. O kodėl palaikomi santykiai su Lenkija? Atseit lenkai sąjungininkai. Taigi reikia vaidinti, kad santykiai didžiai meilūs. Tas pat ir su Gruzija- jie tokie patys sąjungininkai. O ruskiai niekad nebus Lietuvos sąjungininkai. Taigi ir santykiai su ruskeliais tik krautuviniai- reikia- perki iš rusijos naftą , dujas -susimoki ir atia. Kokios dar draugystės su pasipūtusiom, agresyviom ir apsinešusiom hipermarketo pardavėjom?

Šarūnas, 2009 06 25 19:54
Faker, ne taip supratai, matyt, mane. "true" teigia, jog "Ruskai-totaliai atsilikusi ubagiška šalis. Nėra reikalo su tokiais palaikyti jokių santykių." Kodėl tuomet palaikomi santykiai su Gruzija?

Faker, 2009 06 25 19:41
Dėl naftotiekių/dujotiekių kontrolės ir Gruzijos, kaip galimai energetinių išteklių iš toliau tranzitinės šalies, įvaizdžio sugriovimo?

Šarūnas, 2009 06 25 19:33
Teisybe, atsakyk tuomet man, kokio velnio tada išvis lendama i Gruziją, jei tau jau Rusija atsilikusi šalis?

true, 2009 06 25 18:05
Ruskai-totaliai atsilikusi ubagiška šalis. Nėra reikalo su tokiais palaikyti jokių santykių. Nusipirkai dujas, naftą-susimokėjai. Štai ir visi santykiai. Ar atėjas į hepermarketą bandai užmegzti santykius su pardavėjomis? O kam to reik. Nupirkai-sumokėjai. Štai tik tokie santykiai, tokia politika yra vienintelė teisinga ir galima su rusija

Studentas, 2009 06 24 22:14
Viena mini pastabele ne i tema: kaip minejau, Lietuva yra gilus uzkampis, tai minejo ir R. Kuodis. Visos pasaulio mados ar tai butu ekonomines ar politines atsiranda Vakaruose. Kol jos pasiekia Lietuva, pasaulyje pradeda isigaleti naujos soc-ekonomines "mados". Pagal kai kuriu mokslininku ekonometrinius skaiciavimus Lietuva atsilieka nuo tu "madu" 40-50 metu.
Isvadas galima darytis patiems.

Faker, 2009 06 24 20:41
Tas teisybė... Visiškas kapitalizmo išnykimas galimas tik ganėtinai tolimoje ateityje, ir mes, tikriausiai, to nepamatysime. Deja.

Kas liečia ES. Vėlgi tai, ką sakai, daugiau ar mažiau yra tiesa (kai kurios valstybėles, skirtingai nei bendra ES politia, kaip ta pati Lietuva, dabar yra "visiškai laukinio kapitalizmo" stadijoje, jei taip galima pavadint, tačiau vėlgi, tai laikina).

Kaip aš sakau - UŽ ES ekonominėje ir politinėje srityse, PIEŠ ES kultūrinėje srityje ir tradicijų saugojime. Tiesa, Lietuva nelabai tų tradicijų ir beturi...

Studentas, 2009 06 24 20:03
Na musu amziui kapitalizmas tikrai neisnyks, bet jo neigiamus krastutinius padarinius galima sumazinti. To ir siekia ES socialiai orientuota rinkos ekonomika.

Faker, 2009 06 24 19:44
O apie kokį aš, tavo manymu, galvoju?


Apie tą kraugerį komunistą, sietiną su TSRS, tokį komunistą, kokį jį vaizduoja JAV,

AR ar apie tokį komunistą, kuris mano, jog kapitalizmas žlugs, ir tai neišvengiama, kuris mano, jog vienintelis būdas žmonijai klestėti ir vystytis tinkamai tik esant komunizmui?

Studentas, 2009 06 24 19:23
:)) turbut ne toks, apie kuri tu galvoji ;)

Faker, 2009 06 24 19:02
Sveikas, Studente. Tu komunistas?

Studentas, 2009 06 24 12:30
prikalistas, butu labai korektiska atsakyti i tiesioginius klausimus.
Tavo pagrindine mintis yra tokia, kad mastancius zmones istremia i Sibira. Taip iseina, kad nemastantys lieka Lietuvoje. Pagauni?
Atvirksciai, tremdavo nemastancius, tuos, kurie nesuvoke pries kokia sistema jie patys save pastato. Kaip manai, ar Sovietu Sajunga zlugtu anskciau ar veliau, jei nebutu tu didziuju tremimu vajaus? Ogi nei taip, nei taip. Zlugtu tada kada ir zlugo. Kitaip tariant, tai buvo bergzdzios zutys tu ,kurie norejo gyventi geriau uz kitus ir greitai pralobti. O kas norejo gyventi, dziaugtis gyvenimu, tas nugyvena iki siu dienu, uzaugino vaikus ir dar yra auksto rango inzineriniai specialistai.
Toks tavo dirbtinis istorijos atgaivinimas yra tik iliuzija.


mazylis, 2009 06 24 12:02
Klausimas Studentu.

Gal galėtum paaiškinti apie trėmimus pokario Lietuvoje: 1) pagal kokius kriterijus trėmimams buvo atrinkinėjmi žmonės 2) kodėl žmonės buvo tremiami 3) kokios struktūros organizavo trėmimus 3) kiek žmonių buvo ištremta.
Tikrai įdomu butų sužinoti tavo nuomonę.

Studentas, 2009 06 24 10:54
Dar kartą noriu pabrėžti iškilių laisvų protų, nes įjungiant Lietuva į SSSR visų pirma reikėjo eliminuoti mąstančius ir laisvus žmones, kad neliktų kam priešintis tironijai.
_________________________________________________
Pagal tavo logika tokiu atveju Sovietu Sajungoje liko nemastantys ir nelaisvi zmones? Vadinasi, MES esam nemastanciu primatu palikuonis? Gal gali patikslinti Sajungos populiacija?

mazylis, 2009 06 23 21:27
Aš Lietuvą tapatinu pirmiausia su jos žmonėmis ir skriauda padaryta stalinistinės diktatūros tai tūkstančiai iškilių protų, kurie buvo priversti gelbėtis emigruodami ar buvo režimo ištremti ir negalėjo kurti Lietuvos labui. Dar kartą noriu pabrėžti iškilių laisvų protų, nes įjungiant Lietuva į SSSR visų pirma reikėjo eliminuoti mąstančius ir laisvus žmones, kad neliktų kam priešintis tironijai. O Vilnius nors ir brangus Lietuvai be lietuvių būtų žemės šmotas. Noriu paklausti Dziugo už kiek žemės parduotum savo tėvą, motiną, brolį ar artimą savo. Ir labai jau naivu tikėtis, kad santykiai tarp Lietuvos ir Rusijos gali atšilti, kol tą šalį valdo tie, kurie stengiasi reabilituoti nusikaltėlius ir padaryti juos didvyriais.
O jei kalbant pragmatiškai paskutiniu metu Rusija su mažais kaimynais linkusi konfrontuoti vardijam: Estija, Latvija, Lenkija, Ukraina, Gruzija, tuoj prisidės Baltarusija.

Dziugas, 2009 06 23 19:39
Docentui
Koks skirtumas kokios priezastys vede Stalina, bet Vilniaus krastas buvo prarastas ir niekada mes jo nebutume atgave. O Lietuva be Vilniaus... ):
Tarp kitko, jei nezinojote, Stalinas siule Lietuvai ir Kaliningrada, bet Lietuva atsisake. Buvo ten ivairiu priezasciu. Viena pagrindiniu dideles rusu emigrantu bangos baime, nes Kaliningradas buvo visai tuscias po karo, bet vistiek norisi nusigrauzti nagus iki alkuniu.

apacioj buvo studentas, 2009 06 23 14:41
pamirsau uzsivadinti

Anonimas, 2009 06 23 11:37
TSRS pirmavom, o civilizuotam pasauliui vis tiek vilkomės iš uodegos.
_____________________________________________________

Turiu nuliudinti ir nesutikti. Kas tas civilizuotas pasaulis? Laisva rinka? demokratija? Lietuva yra labai didelis uzkampis, todel iki jos vakaru mados ateina labai velai. Daugelis super intelektualiu ekonomistu, nobelio premijos laureatu kritikuoja dabartine vakaru civilizacija. Kuriamos naujos teorijos, galincios pakeisti pasauli status quo. Ir visos jos remiasi Markso ideologija, daugiau ar maziau. Rinkos ekonomika naudinga tik mazai grupei zmoniu, kurie del savo ego gyventi geriau nei kiti bando isstumtu paprastus zmones uz sistemos ribu. Kuo daugiau zmoniu bus uzsistemos, tuo geriau gyvens turtingieji. Dar net Marksas prognozavo kapitalizmo zlugima, dabar Amerikos mokslininkai sukuria panasias hipotezes apie tolimensi pasaulio vystymasi.
Taigi Sovietu Sajunga buvo grindziama idealistiskai romantiska ideja gyventi taikoje, be rasines neapykantos, gyventi taip, kad visi butu socialiai aprupinti. Technologiju stygius ir kai kuriu pilieciu noras gyventi geriau uz kitus sugriove sia romantiska ideja.

Docentas, 2009 06 23 08:14
Man keista, kad čia visi džiaugiasi: oij, kiek davė SSRS... Paskaičiuokit - balansas ne Maskvos naudai. Vien tik tremtys kiek kainavo. O dėl Vilniaus? SSRS neturėjo kur dėtis, nes Hitleris beldėsi. Stalinui reikėjo įsiteikti vakariniam pakraščiams ir užimti čia gerą placdarmą. Bet ir jis galų gale nepadėjo...Tai nereikia čia lia lia...

Dziugas, 2009 06 23 01:58
Kaip butu jeigu butu? Visa tai virtualu.
Ka mums realiai dave TSRS tai Vilniaus krastas su musu mylima sostine. Ir tai yra labai, labai, labai daug.

Irmantas, 2009 06 23 00:21
Pasakymas, kad TSRS buvom pirmaujantys, nieko nesako. TSRS pirmavom, o civilizuotam pasauliui vis tiek vilkomės iš uodegos. O ir pačiai Lietuvai nrbuvo reikalinga tokia galinga atominė jėgainė, jos reikėjo pačiai TSRS. Čia TSRS buvo nauda iš tokios jėgainės.
Smetona irgi nebuvo aukselis, tačiau autoritarizmo formos buvo švelnesnė nei TSRS, reikia pripažinti, kad pati planinė ekonomikos idėja yra utopinė ir neįgyvendinama turbūt. Jei trumpai, tai taip, manau, kad Smetona būtų geriau tvarkęsis :)

Studentas, 2009 06 22 14:07
noreciau paoponuoti Irmantui del ekonomikos stabdymo. Kiek pamenu, Lietuva sovietu sudetyje buvo viena pirmuju pagal produkcijos eksporta visoje sovietu sajungoje. Technika, zemes maisto produkcija, galingiausia atomine pasaulyje ir pan. Manai, draugas Smetona tai viska padarytu geriau uz drauga Stalina?
Reik prisiminti tik viena fakta: Rytu Europa savo laiku visa buvo linkusi i autokratini valdyma, tad Lietuvos scenarijus is visu kitu kaiminysciu yra dar pakankamai neblogas.

VS, 2009 06 22 13:10
Pritariu Irmantui, kad bent 3 punktai yra visiškai neperspektyvųs. Aišku, kad jie skirti mūsų vidaus publikai nuraminti, deklaruoti tiesos ieškojimą, nors tai primena sienos (greičiau ne sienos, bet stulpo, jį papraščiau apeiti ir eiti į priekį)daužymą galvai ir šaukimą :ar matote, kaip mums skauda. Tikras diplomatas, jei būtų rašęs punktus, rašytų: teisinio bendradarbiavimo skatinimas (3), SSSR morslinių ir materialinių skriaudų atitaisymo. Tai neprieštarautų ir "Realpolitik", be to skambėtų ne taip užgauliai paprastų rusų atžvilgiu, kurie nukentėjo ir patys. 5 punktas yra aiškus kišimasis į kitos šalies vidaus reikalus, mes patys pykstame, kai rusai gina savo tautines mažumas. Pirmi punktai: na ir kas kad pasieksime atvirą dialogą? Ką sakysime? Na, įstojome į ES. Kokie mūsų tolimesni strateginiai tikslai artimiausiems 10-20 metų?

Irmantas, 2009 06 22 10:50
Faker: "TSRS Lietuvai tikrai daug davė ekonominėje srityje, to paneigt mes neturime teisės"

Reiktų įsisąmoninti, kad nieko mums nedavė TSRS. Mes patys būtume susikūrę daug geresnę ateitį (palyginkite, kiek per nepriklausomybės dvidešimtmetį aplenkėme Rusiją plius įsivaizduokit, kad mūsų ekonomikos augimo 50 metų niekas nebūtų stabdęs).

Faker, 2009 06 22 09:08
Įdomus Ušacko pasiūlymas, tikrai vertas dėmesio. Kas žino, galbūt Lietuva tikrai sugebės subalansuoti politiką Rusijos atžvilgiu.

Iš tų 5 punktų, kurie Lietuvai svarbiausi,3-uose aš nematau jokių arba beveik jokių perspektyvų... Dėm medininkų ir sausio 13 - tikrai netikiu, kad kas nors pasikeis... Dėl okupacinės žalos atlyginimo - taip pat. Be to, aš nesu įsitikinęs, jog Lietuva apskritai turi moralinę teisę prašyti jos, nes TSRS Lietuvai tikrai daug davė ekonominėje srityje, to paneigt mes neturime teisės... Vienintelė žala, kurios atlyginimo Lietuva gali reikalauti iš Rusijos, tai moralinė, ir vėl - ne pinigais, o politine parama... Dėl demokratijos Rusijoje - tai bergždžias dalykas, nes Rusija tikrai neina demokratijos keliu, tuo dar labiau įsitikinau panagrinėjęs pastaruosius Rusijos Prezidento rinkimus...

O štai abipusiškai naudingi ekonominiai ir prekybos santykiai - visai kita sfera. Čia jau Lietuva GALI ką nors nuveikti. Visgi, tas labai priklausys ir nuo pačios Rusijos, be to, dėl ekonominės naudos tikrai nereikia pamint Lietuvos demokratinių idealų (o ar paęioje Lietuvoje demokratija tokia, kad būtų galima mokyti kitus, čia jau atskira tema).

O kas liečia Kaliningradą... Aš manau, kad jis galėtų tapti Lietuvos politikos Rusijos atžvilgiu prioritetu. Kas žino, galbūt, jei Lietuva Kaliningrado sritį laikys atskiru regionu, galbūt Kaliningrade kils koks nors judėjimas... Na, tačiau čia tik dramblio svajonės, ir tai tikėtina tik ganėtinai tolimoje ateityje (?)...


Bet šiaip įdomus straipsnis.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (314)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (53)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (156)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (12)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (17)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras