Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Šiaurės Kaukazas – „juodoji skylė“ regione (14)

Komentarai:

Docentas, 2009 06 30 10:38
Studentėlis prie tinginio ir arogantiškas, tai aš paaiškinsiu: ši savoka įvesta dar KGB laikais, kai reikėjo apginti Rusijos rinką nuo kaukaziečių invazijos turguose, prekybos taškuose, ekonomikoje ir pan. Prie Jelcino jie virto persona non grata ir politiniais nepageidaujamais asmenimis, nes konkuravo su rusų mafija dėl babkių už naftą, metalus ir šešėlinį verslą. V.Putinas tai savokai įnešė dar didesnį politinį atspalvį: kaukaziečiai (daugiausiai čečėnai ir gruzinai) buvo persekiojami Maskvoje ior kitur, nes su jais buvo siejamas terorizmas (Nord West operacija). Karas Gruzijoje dar labiau supriešino slavus ir kaukaziečius. Kur tai nuves - vienas Dievas ir Alachas žino, gal į 4-ąjį Kaukazo karą (I - 19-me a, II - 1994-1996 m., III - 1999 ir tęsiasi...Tai va šiek tiek elementarių žinių.

Studentas, 2009 06 30 09:03
A dar daug turesiu aiskinti? :))

tu cia ka turi omeny? Putina?

mazylis, 2009 06 30 00:10
Logiškai mąstant Studente, mažylis net pradinio išsilavinimo dėl objektyvių kliūčių negali turėti, o egzaminai tik pabaigus pagrindinį. Tad gerbdamas Jūsų erudicija norėčiau užduoti dar vieną klausimą: ,,kaip paaiškintumėt šios frazės kilmę - ,,лицо кавказской национальности'.

Docentas, 2009 06 29 14:13
Daug rašai (mokslai neinasi?), dar ir Mažylio ieškai draugystei(hmmm...). Bet jeigu tau teisingai išdėsčiau Romos imperijos istoriją, tai ji kilusi iš šiandieninio Egipto, kuris buvo labai susijęs su Azija. Tai va, šiuolaikinė civilkizacija atėjo iš ten, kaip ir slavai, t.y Roseja... Uchisj, student, o ne pas mergas lakstyk.

Studentas, 2009 06 29 12:38
beje, kur dingo mazylis? neislaike istorijos ar geografijos egzamino?

Studentas, 2009 06 29 12:31
Pone docente, Skaldyk ir Valdyk buvo Romos imperijos devizas ir politika, o Roma yra Azijoje?!


Docentas, 2009 06 29 11:58
Na, mano mokytas Studentas kiek nusivažiuoja, atsakydamas į klausimą vadovėliškai. Bet yra ir kita medalio pusė: Rusija vykdo daugiau azijietiško tipo politiką (skaldyk, valdyk, užkariauk, nugalėk, naikink...). Tai kur gi čia Europa? Gal tik 10-oji dalis politiškai Rusijos priklauso Europai, ir tai - Rytų...

Studentas, 2009 06 27 22:57
mazyli, tavo klausimai taip pat nera visiskai tikslus, bet as pameginsiu savo skurdziom ziniom atsakyti neakivaizdziai i akivaizdzius klausimus.

1) Rusija yra ir Europos valstybe, ir Azijos. Tiek teritoriskai, tiek kulturiskai ji turi ir europiniu tradiciju ir azietisku paprociu (Tolimuosiuose Rytuose).
2)Lietuva yra savarankiska valstybe, neakivaizdu?
3) prasau, atsakiau.

mazylis, 2009 06 27 22:41
Klausimas studentui.

Norėčiau paklausti: ,,ar Rusija Europos valstybė'?
O Lietuva tai atskilusi Rusijos provincija ar savarankiška valstybė?
Gal galėtum atsakyti. Prašau. :)

Studentas, 2009 06 27 19:22
Man labai idomu ka "dienos" klausimas turi omeny "Ar imanomas naujas karinis konfliktas kaukaze?" ?? Kas yra laikomas Kaukazu konkreciai? Ar Ingushetija, Dagistanas? ar Gruzija? Ar klausimo sumanytojui nera jokio skirtumo?

ttc, 2009 06 25 21:08
"„Tad kas tą įtaką čia darys?“ – retoriškai klausia BBC kalbinti ekspertai."

anksčiau ar vėliau, be abejonės - TURKIJA.

to VS, 2009 06 24 11:53
rusakalbiai neturi ir negali tureti jokiu teisiu okupuotuose krastuose. O del kareiviu kapu, tai ju isvis ten neturetu but, cia akis draskantis klausimas.

mazylis, 2009 06 24 11:04
Aš kažkodėl maniau, kad prezidentas yra renkamas tautos, o ne paskiriamas. Manau žymiai tiksliau būtų vadinti Ingušijos gubernija ir Ingušijos gubernatorius.

VS, 2009 06 24 09:09
Įdomu, o kaip pen su rusakalbių teisėmis, ar prižiūrimi rusų kareivių kapai, mokyklose vaikai gali mokytis gimtąja kalba?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras