Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kokią šviesą uždegė „perkrovimo“ mygtukas? (9)

Komentarai:

from london, 2009 07 10 18:54
net vokietijos metinis biudzetas gerokai didesnis nei rusijos.kokiu 80% visu dirbanciuju negauna ne 300euru.jei ne atomines galvutes,kas is ju butu?teisingai...ukmerge,4 fuk sake.nustokit garbinti tuos murzius jus komleksuoti avigalviai..

mazylis, 2009 07 08 19:32
Super ne super valstybė Rusija. Bet vistiek pakankamai galinga ir geopolitiškai veikli . Tad jei bus daugiau dialogo, o ne konfronacijos tarp JAV ir Rusijos visiems bus geriau.

to student, 2009 07 08 19:18
Nejuokink žmonių. Jei jau Rusija "supervalstybė"-tai kas tada Kinija? Net ir rusų propagandistas neturi prarasti realybės jausmo. Vertinant faktus realiai tenka pripažinti, kad Rusija tai tik didelis Iranas.

Studentas, 2009 07 08 14:46
Mano politologijos destytojas buvo savo reikalo zinovas ir asas, bet deja, tokiu cia nematau.

Jeigu Rusija nebutu supervalstybe, su ja taip niekas nesiskaitytu. Skaitosi visas pasaulis: nuo Kinijos, Arabu valstybiu, Europos, baigiant JAV. Be to, ir zmoniu nuomone yra respectabili Rusijos atzvilgiu, bent jau uz Lietuvos ribu.

Docentas, 2009 07 08 13:23
Aš nežinau, ar Studentas studijavo metalus, bet, kaip informuotas, jam dėsčiau politologijos kursą. Tuomet, kiek atsimenu, jis nebuvo toks uolus Rusijos gerbėjas... (info esu gavęs savais kanalais). O iš esmės - Rusija jau seniai yra monstras molinėmis kojomis...

Studentui, 2009 07 08 11:53
Rusija jau geras 20 metu kaip nebera super valstybe, bet ne visi studentai tai geba suvokti, ypac tie kurie studijuoja metalu suvirinimo subtilybes :)

Studentas, 2009 07 08 10:50
gal pasauliui akiu ir neatvere, bet Washingtono retorika smarkiai pasikeite. Be to, bato metafora yra metafora, realiu santykiu nepagerina/nepablogina, o skambus zodziai is auksciausio rango pareiguno suteikia kitas spalvas pasauliui.
Bet visgi as labai bijau, jog Obama ir jo administracija yra silpnesni uz Amerikos lobistine sistema..

Docentas, 2009 07 08 10:30
Oij oij oij...Paskaičius mano mokytą Studentą (jokiu būdu aš jam neskiepijau aklos meilės Rusijai kaip ir JAV) atrodo, kad šis vizitas atvėrė pasauliui akis ir kelią įr amžiną taiką. Brangusis, tie gražūs žodžiai - tai diplomatiniai triukai oficialiai žiniasklaidai, o apžvalgininkai pastebėjo būtent detales, iš kurių susideda išvada: Rusija ir JAV išlieka daugiau konkurentėmis negu draugėmis ("nėra amžinų draugų, yra tik amžini interesai"). Taip kad Autoriaus kerzinis batas - geras derybų įvaizdis. Maskva juo žengia per savo kaimynus, žengia ir per pasaulį...

Studentas, 2009 07 08 10:02
Autorus labai priekabus smulkmenom ir ironiskom detalem kaip rusiskas batas, Obamos prezidento ir premjero supainiojimas ir pan. Dar viena samokslo teorija, pastatyta ant oro.

Tik gaila kad straipsnis kaip ir kiti yra neigiamo atspalvio Rusijos atzvilgiu. Autorius "pamirso" pamineti ypac dideli Rusijos vadovybes svetinguma Obamos ir jos zmonos atzvilgiu. Taip pat "pamirso" ir Obamos issakytus komplimentus tiek Putinui, tiek Medvedevui. Velgi "pamirso" apie konstruktyvu dialoga tarp siu valstybiu vadovybes. "Pamirso" ir apie taip, kad Obama zavisi Rusijos istorija, kultura, sportininkais, zinomais visoje JAV, "pamirso" ir tai, kad Obama citavo Puskina, "pamirso" ir tai, kad Obama didziuojasi, jog JAV ir Rusija buvo sajungininkais didziausiuose 20 amziaus ivykiuose. "Pamirso" pasakyti ir tai, kad Rusija yra didziausia JAV partnere ir turi milziniska itaka pasaulyje, kad Obama zavisi Putino kaip buvusio prezidento ir dabratinio premjero ekstraordinariu indeliu Rusijos zmoniu gerovei uztikrinti. "Pamirso" pasakyti, jog Obama neatvaziavo mokyti rusu o pasidalinti patirtimi ir isreiksti parama ir Rusijos vadovybei ir Rusijos zmonems. Gal kad noretu pozityvesni straipsni parasyti?? as galeciau padeti savo kukliu indeliu..

Ponas Obama yra labai protingas, greitai suvokiantis ir svarbiausia suprantantis tiek zmoniu, tiek skirtingu situaciju laike ir erdveje padeti. Tuo jis ir skiriasi nuo misterio Busho, kuris aklai bande isikiepiti demokratija visiems, visur ir visada. Obamos vizitas tikrai yra istorinis ir sakyciau pirmi zingsniai bent jau JAV-Rusijos santykiuose tikrai padaryti.
Daugelis klausimu, kurie buvo planuoti aptarti visgi deja negirdejau per sita vizita, nors tai nereiskia, kad jie nebuvo aptarti. Artimiausiu metu bus galima detaliau susipazinti su protokolu.
Visgi reik pabrezti, kad JAV ir Rusijos santykius kuria ne tik siu saliu prezidentai bet ir pavadinkim "pilkieji kardinolai". Svarbiausi klausimai kaip rezervu valiuta (kuria nori isteigti ne vien Rusija del idingos JAV monetarines politikos, bet ir Kinija, Indija, Brazilija ir kitos Sanhajaus organizacijos nares)globalinis atsilimas ir PRGS mazai buvo paliestos. Bet visgi Obama is kitu pasisakymu pareiske, kad sie klausimai yra pirmo butinimo JAV reformu objektas. Buvo sukurta prezidentine komisija ekonomikos, energetikos, sveikatos sistemos, aplinkos apsaugos, terorizmo gresmes ir kit klausimams spresti, sia komisija kuruos Klinton ir Lavrovas.

Taigi matyti ryskus ir aisku tam tikri teigiami poslinkiai. Belieka glaudziai bendradarbiauti sioms supervalstybems, nes jei laimes Rusija ir JAV, laimes visas pasaulis!!! 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras