Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Rytų Europos krizė (3)

Komentarai:

studentui, 2009 07 23 21:23
Viau viau viau- bėėėė- šliūrkšt.

eeeeeeee, 2009 07 22 12:01
bla bla bla studente

Studentas, 2009 07 22 08:27
Beletristika.

Parodoksalu, bet Vengrijoje sustiprejo krastutiniai desinieji, t.y. liberalai, bet juk faktiskai liberalai ir ju vykdoma ideologine politika ir sukele sia globalia krize. Rytu ir Vidurio Europa (RVE) turi kelis esminius skirtumus, kurie stabdo siu valstybiu raida. RVE valstybese vykdoma ekonomine politika privede prie socialinio sastingio. Pereinant is planines ekonomikos i rinkos prasidejo gilios transformacijos. Politinius svertu uzgrobe sena nomenklatura, neimli tikroms reformoms bei permainoms; ekonominiame gyvenime daznai susiformuodavo monopolijos ar ekonomines grupuotes, dariusios ir darancios itaka salies raidai. RVE valstybiu noras isilieti i tarptautines, regionines strukturas privede prie ju paciu zlugimo. Ju vaidmuo daznai buvo ir vis dar yra marginalizuojamas, politiniuose sprendimuose uzima seselinius sluoksnius. Netgi pries desimt metu Taurptautinis valiutos fondas ir Pasaulio Banakas sias blaskomas valstybes prilygino Treciosioms Pasaulio Valstybems pagla ju issivystymo lygi. Didelis noras liberalizuoti savo rinkas ir demokratizuoti savo institutus visa apimtimi VRE valstybes atvede i aklaviete. Tuo metu, kai vakaru mokslininkai, Nobelio premijos laureatai diskutuoja apie vis didesni valstybes vaidmeni ekonomikoje, Rytu ir Vidurio valstybes pastate savo traukini liberalizacijos link. Siu valstybiu ekonomine-socialine konjunktura daznai priestarauja vykdomoms reformoms/pertvarkymams. Keiciami fragmentiski ekonomikos subjektai, kurie neisipaiso i bendra salies strategijos paveiksla. Ka jau kalbeti apie vesiancia korupcija, kai sis zodis tapo gyvenimo imperatyvi norma. Klausimas yra esminis- o ar galejo buti kitaip? Vargu. Tai yra skausmingas ir ilgas kelias suverenios demokratijos link, reikalaujantis ir skaudziu nuopuoliu, ir euforiniu pakilimu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras