Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  G-8 žlunga (5)

Komentarai:

Studentas, 2009 08 03 20:51
taip ir noreciau, bet as tik analizuoju supancia aplinka ir abejoju ar cia studentas gali ka nors pakeisti.

studentui, 2009 08 03 19:56
norit isgelbet visa pasauli, ar ne geriau pirma butu issprest savo tevynes skurdo ir kitas problemas, o gal ir savo paties, kaip studentams atstovaujancio. ir tik paskui imtis pasaulio. adatele pati nuoga.

Studentas, 2009 07 22 12:56
Irmantai, labai klysti. Po antrojo pasaulinio karo situacija salygiskai pagerejo taip vadinamajame "north-north" pusrutulyje. Butent Siaures Amerika, Europa, Japonija. Nors per pastaruosius 50 metu pasaulio bendras ekonomikos lygis kilo 7 kartus, skurdas padidejo keturis kartus. 2mlrd zmoniu gyvena maziau kaip uz 2 dol per diena, is tu 2 mlrd apie 60% gyvena maziau kaip 1.25 dol per diena. Dar daugiau du procentai pasaulio zmoniu valdo daugiau kaip puse pasaulio turto (turas siuo atveju yra viskas: pinigia, obligacijos, masinos, nekilnojams turtas, akcijos ir t.t.), o desimt procentu zemes populiacijos valdo beveik 85% pasaulyje pasiskirsciusio turto. Na ir galiausiai 80 procentu zoniu sioje marijos zemeje "valdo" (jei siuo atveju sis zodis tinkamas)vos 2% pasaulio turto. Skurdo globalicazija issiliejo po visa pasauli. Skurdo epicentrai susikristalizavo Lotynu ir Centrineje Amerikoje, Afrikos zemyne bei Pietryciu Azijoje. Skurdo "platinimas" yra TVF, Pasaulio banko ir Pasaulio Prekybos organizacijos prerogatyva, del kurios pelnosi lobistines kompanijos, kur keliom tarptautinem prekybinem kompanijom priklauso apie 60% pasaulio prekybos apyvartos. Mano minetos tarptautines institucijos turi gerai atidirbtas schemas, schemas tautoms pavergti. Kol egzisuotja paklausa maistui, tol sie pasaulio pilkieji magai zeriasi sau dideli pelna i savo kisenes. Kitaip tariant, skurdo problema, mano poziuriu, yra didziausia problema, kuria reikia spresti globaliame pasaulyje.

Irmantas, 2009 07 22 11:37
Juk viskas kaip tik gereja. Anksčiau mirštančių ir skurdžiai gyvenančių nuošimtis tikrai buvo didesnis. Todėl nėra pagrindo kažkokiai kovai, kuri neva jau pribrendo dėl situacijos

Studentas, 2009 07 22 09:35
Labai sureiksminamos "demokratijos" vertybes. Manay, Merkel teisingai pasake as ja tik siek tiek perfrazuosiu, jog ateina laikas nezaisti demokratijos zaidima, bet sukti galvas kaip zmonijai islikti. Kai trecdalis pasaulyje zmoniu gyvena maziau nei 2 baksai per diena, kai 10 000 vaiku mirsta kiekviena diena del bado, kai truksta elementariu higienos reikmenu ar pasaulyje siaucia stichines nelaimes ar dar neistirtos ligos, kai po pasauly branduolinis ginklas dauginasi kaip pieniu ziedai rasota pavasario ryta, o gobalinis atslimias gresia paskadinti visa pasauli, nera intencijos uzimineti "turtinguju" ismislu. Atejo laikas kovoti uz islikima.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras