Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Prieštaravimai dėl „Nord Stream“ tiesimo grimzta į dugną (24)

Komentarai:

Studentas, 2009 08 02 19:59
Turbut kas jau kas bet mokesciai globalios ekonmikos salygomis negali buti stabilus. Bet visgi zinant Batlijos salyse tvirant "dujotekio atmosfera" kiltu rimta gresme Vokietijos nacionaliniam saugumui, jeigu dujotiekis butu tiesiamas sausuma. Visgi Baltijos salys siame energetiniame projekte galejo labai laimeti, bet eilini karta prasilenke su realybe.

Edis, 2009 08 02 19:24
Baltijos šalys ir Lenkija siūlo dujotiekį tiesti sausuma per jos teritorijas.
Lietuvoje tai būtų neįmanoma. Dujotiekis užstriktų amžiams dėl žemės savininkų pozicijos ir paskęstų teismų liūne.
Pažiūrėkite kas darosi su Lietuvoje tiesiamais keliais. Kai dėl žemės savininkų nesutikimo kelininkai priversti daryti staigius vingius.
Pirma reikia sutvarkyti Lietuvos biurokratizmą o tik paskui siūlyti tiesti dujotiekį per Lietuvą.
Kiekvienas verslininkas už jokius pinigus nesutiktų tiesti savo dujotiekį per neprognozuojamas šalis. Kurios net stabilios mokęstinės sistemos turėti negali.

MartynasSG, 2009 08 02 14:01
Straipsio autorius gerai pastebejo del ekologiskumo. Svedijai ir turbut visai ES ofiacialiai rupi ekologija, globalinis atsilimas T.t. tiek kiek neliecia ju paciu interesu. Jei is ko galima padaryti pinigus ekologiskumas pamirstamas. Kazkas panasaus..AS rusiuoju siuksles savo namuose, bet patogumo delei kai kaimynai nematys vis tiek mesiu i bendra konteineri.
Nei viena valstybe negali normalei funkcionuoti be energetiniu saltiniu. Vokieciai nedurni jie mato ko jiems reikia, o Rusija mielai tai pateikia. Valstybine ekonomine nauda abiems. Deja man atrodo jei esi mazas tai ir liksi mazas. ES sudetyje Lietuvos balsas vistiek atrodo kaip aidas kazkus toli. Agcentuoti ekologiskumo problemas tai tik balsas tyruose. Niekam nerupi jei tai pelninka. Geopolitiniu poziuriu Rusijai naudinga tureti nutiesta tokia bambagisle...uzsitikrinant ekonominiu - geopolitiniu tasku. Prijaukinimas ir tiek. Vis tiek Viekietijos balsas yra labiau ,,lygesnis' uz Lietuvos Europos Sajungoje.

Senai visi zinome, kad jei Rusija tieks visa Energetika ES salims tai tures milziniska tuza diktuojant savo salygas. Bet zinome taip pat, kad vieni be kitu jau nebegalesime gyventi. Abu geopolitiniai centrai nukentes jei nebendradarbiaus. Ekonominis zlugimas turbut prilygsta, kariniam susidorojimui, tik kad ne toks brutalus.

Dekoju visiem komentatoriams ir kritikams uz isreikstas nuomones, ypac Studentui ir Docentui :)

5KING5, 2009 07 31 22:26
O dabar vėl padariau klaidą, kad parašiau be savo "niko".

Anonimas, 2009 07 31 22:25
Labai atsiprašau tiek tabo tiek kitų asmenų, kad praeitame komentare netyčia pasivadinau tabo "niku".

tabas, 2009 07 31 14:00
Manau, kad tu turi labai didele problema, kad neperskaitai atydžai kito žmogaus komentarų ir nesupranti ką jie nori pasakyti.....

tabas, 2009 07 30 16:21
Jei nesupratai, ką aš norėjau su ta fantastika pasakyti, tai jau tavo problema. O jei tu Lietuvą lygini su Gruzija, tai dar viena tavo problema. O jei tu galvoji, kad Rusija gali bet, ką daryti ir Vakarai žiūrės pasyviai, tai jau kažkelinta tavo problema. Žodžiu, turi daug problemų :) Ir Kinija geriausias Rusijos draugas :)

5KING5, 2009 07 30 11:54
Aš dėl branduolinio ginklo panaudojimo taip ir sakiau, o tu pasakojai kad galėtu nušluoti Š. Korėją ir dar visokiu nesamoniu apie Izraelį.
O jeigu Rusija paskelbtu ekonomine blokada Lietuvai tai tikrai neivyktu joks karinis konfliktas, nes Vakarų šalys bijotu , kad Rusija gali ir joms prisukti dujų ir dar šiek tiek naftos kranelius, todėl jos gali atlaidžiai žiūrėti į Lietuvos blokadą. NATO tikrai negalėtų įsikišti, nes joks karinis konfliktas nebūtų vystomas. Bebūtų vienintelė išeitis JAV, ir reikėtų tikėtis , kad JAV tuo atveju "paspaustų" Rusiją, bet didelė tikimybė, kad ji gali užimti tokią poziciją kaip Gruzijoje, kuri didelios naudos nepadarytų mūsų valstybei.
O likusis pasaulis liktų neutralus, nes turi pakankamai savų problemų, o tuo labiau Lietuvos nepalaikytų tokios valstybės kaip Kinija, Serbija kurios patys laiko prievarta kai kuriuos regionus.
Rusija to nedaro, nes dabar negali kontroliuoti vakarų, o kai bus nutiestas dujotiekis jiems tai padaryti bus daug lengviau.

tabas, 2009 07 30 11:25
to 5KING5

O dabar pats sugalvok, kas bus jei Rusija ims naudoti ekonominę blokadą prieš Lietuvą, kuri yra ES ir NATO narė :) Tik nereikia mūsų šiurpinti :)
Iš esmės, visa tai yra sci-fi, nes kol kas nei viena valstybė negali ignoruoti likusio pasaulio. Netgi JAV, tokio bajerio, kaip branduolinė ataka sau neleistų...

5KING5, 2009 07 30 11:10
Labai vaikiškai kalbat apie tuos branduolinius ginklus kaip apie kokius žaislus, jeigu JAV pradėtu bombarduoti Š. Korėją, tada ji atsakytu tuo pačiu, ir greičiausiai prie jos prisijungtu taip pat komunistinė Kinija (O JAV to tikrai nenorėtu). Izraelis jeigu panaudotu atomini ginklą prieš "Hamas"ko gero dėl begalės žuvusių arabų Iranas gali tuo pačiu atsakyti prieš Izraelį, ir Izraelio tuo atveju nepalaikytu nei JAV nei kitos pasaulio šalys, ir beto kam Izraeliui užteršt beveik savas teritorijas?

Studentas, 2009 07 30 09:04
Tabas gerai pailiustravo penktoko komentare iskulusius sunkumus su likusiu pasauliu :))

tabas, 2009 07 30 07:17
to 5KING5

Jei JAV panorėtų, galėtų be jokio perspėjimo vienu branduoliniu smūgiu nušluoti Šiaurės Korėją. Jei Kinija
panorėtų, galėtų jėga prisijungti Taivainį. Jei Izraelis panorėtų, galėtų "Hamas" problemą išspręsti sulygindamas visą Gazą su žeme...
...aišku nekalbant apie iškilusius sunkumus su likusiu pasauliu... :))))


5KING5, 2009 07 29 22:31
...aišku nekalbant apie iškilusius sunkumus su dėl blokados su likusiu pasauliu....

5KING5, 2009 07 29 10:02
Manau Rusija nori parodyti, kad tokios šalys, kaip Lietuva nieko svarbaus negali padaryti ir, kad ir kaip jos kritikuotu Rusiją šios valstybės yra visiškai priklausomos nuo Rusijos, ir jeigu Rusija panorėtu galėtu iškelti ekonomine blokada ir tada per ją susigrąžinti buvusią imperija.

to student, 2009 07 28 23:46
Liau liau liau-rosėja syla- bėėėė-bėėėė-pliumpt šliukš- BUL BUL BUL

Studentas, 2009 07 28 16:38
va va tokiu "tevynes gelbetoju", kurie sukalioja, apie menama Lietuvos "interesa" ir "zala" Lietuvai labai daug. O gal konkreciau galima sitais dalykais? kokie Lietuvos interesai pazeidziami [juk sis vamzdis net neina per Lietuvai priklausancius vandenis] ir kokia zala daro valstybei?
Faker pastebejimai yra netikslus ir ne visai teisingi, tik laukiu, kol jis atsakys i mano klausimus, taip kaip ir tamsta :)

!!!, 2009 07 28 11:54
Studente, gal tavo zodis ir laisvas bet mazai ka skiriasi nuo liaudies pajacu (pakso, sustausko ar kokio murzos) gal kiek ideologijos kryptis kita, bet argumentavimas - toks pat beprasmis. O kas del demokratijos... :) nemanyk kad itrauksi i situos beprasmius gincus :)
Turiu pastebeti, jog Faker labai teisingai parase del Rusijos tikslu, butent geopolitine prasme NordStream daro didziausia zala Lietuvai, todel sio projekto igyvendinimas yra nenaudingas kiekvienas Lietuvos pilieciui, taigi apsirdiska pozicija tu zmoniu kurie ji projekta gina, jeigu jie gyvena Lietuvos Respublikoje ir turi jos pilietybe. Todel kelia dideli susirupinima tamsumas tu zmoniu kurie advokatauja Rusijos pozicija. (arba tiesiog tai yra samdyti (ar idejiniai) rusijos salinikai)

TEST, 2009 07 27 22:20
TEST

gadis, 2009 07 27 19:08
Labai gerai kad Rusija daro tai kas jai naudinga ir nesitaria nei su šlėkta,nei su lietuviais,nei dar su kuo.Šaunuoliai tie ruseliai.

Studentas, 2009 07 27 16:26
As neremiu Rusijos, tik nematau, kodel jinai to daryti neturetu ivertinant kitas aplinkybes.
Ka tu turejai omeny sakydamas " kad jai butu lengviau tvarkytis su tokiomis salimis, kaip Ukraina, Baltijos salys, Lenkija, kas zino - galbut ir ta pacia Baltarusija. " ? ka tavo leksikoje reiskia zodis "tvarkytis" ?
be to, ka turi omeny "Nord Stream Lietuvai nemazai kitu valstybiu tikrai ne i nauda, nes nuo to tikrai nesusilpnes Lietuvos priklausomybe nuo Rusijos",- jeigu nesusilpnes, tai sustipres nepriklausomybe, taip? o per ka tas priklausomybes sustiprejimas pasireiskia? ir "taciau musu pozicija santykiuose su Rusija tik dar labiau praras reiksme" - kodel?

Faker, 2009 07 27 16:19
Studente, tu esi teisus, sakydamas, jog dujos ekologiskiau uz nafta, taciau kam jau kam, ekologija Rusijai tikrai vos ne paskutineje vietoje. Rusai ta dujotieki stato ne tam, kad skatintu naudoti dujas, mat jos mazau tersia aplinka, taciau tam, kad jai butu lengviau tvarkytis su tokiomis salimis, kaip Ukraina, Baltijos salys, Lenkija, kas zino - galbut ir ta pacia Baltarusija. Nors is ekologinio poziurio ziurint dujos tikrai yra priimtinesnes, taciau ziurint is geopolitines puses, Nord Stream Lietuvai nemazai kitu valstybiu tikrai ne i nauda, nes nuo to tikrai nesusilpnes Lietuvos priklausomybe nuo Rusijos, taciau musu pozicija santykiuose su Rusija tik dar labiau praras reiksme, del to man tikrai yra keista, kodel tu remi Rusijos pozicija siuo klausimu.

Studentas, 2009 07 27 15:37
apie kokias tu cia erezijas? bandai varzyti laisves zodi? o koks tavo poziuris i "demokratija" ?

!!!, 2009 07 27 15:24
Studentas, tu manai kad geopolitika.lt straipsnius kokiu dundukai skaito? Baik cia tas erezijas komentaruose skleist :D

Studentas, 2009 07 27 10:24
Nord streamo istorijoje yra viskas aisku: sausumos tranzitines valstybes yra nepatikimos partneres. Kaip kitaip galima pavadinti valstybe, kuri uzdraudzia tarybine simbolika, kuri kisa spyglius visam pasauliui ir mosikuojai jais, kuri faktiskai nutrauke diplomatinius rysius su Rusija, kuri vaizduojasi pasaulio gelbetoja?! Be to, juros dugno juosta, kurioje bus tiesiamas dujotiekis bus kruopsciai isvalytas nuo antrojo pasaulinio karo laiku uzsilikusiu sprogmenu. Dar daugiau, dujos yra kelis kartus ekologiskesnis iskastinis kuras negu nafta, todel sios prekes vartojimas ateityje isauks. Todel sio projekto reikia ne tik Rusijai kaip donorei ar Vokietijai kaip recipientei, bet visai Europai ir kartu visam pasauliui taip, kaip bus mazinamas atmesfera tersiancios naftos naudojimas.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1012)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (154)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (427)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras