Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Pirmyn į praeitį! (9)

Komentarai:

Studentas, 2009 08 09 21:05
turejau omeny Gruzija, bet gi is esmes tinka ir NATO ;)

AbC, 2009 08 09 17:45
ammmm, nelb supratau. Ta prasme NATO praliejo krauja? Ar tu cia apie rusus Gruzijoj?
gali sukonkretint? :)

Studentas, 2009 08 08 09:51
abc, o interesu intensyvumo laipsnis tau nieko nesako? pvz, vyno embargas ir zmoniu pralietas kraujas? lygiavarciai dalykai? :)

AbC, 2009 08 08 09:46
Tiesa, gal cia mano tokia nuomones, nes vakar nakti pasismaginau is ties rusiskai :D

AbC, 2009 08 08 09:45
Del teiginio "NATO turi daugiau interesu posovietineje erdveje nei pati Rusija" is dalies nesutikciau. Neimanoma pamatuoti tu interesu kiekio, nes realiai jis butu toks pat tarp Rusijos ir NATO. Rusai savo itaka megina sukurti "amortizatoriu", "sugertuka" nuo vakarieciu sudare savo itakos zona aplink Rusija esanciose valstybese. Puikiausiais pavyzdys - Moldova ir rusu ivykdytas vyno embargas. Tuo paciu NATO siekia stiprinti savo itaka siose valstybese, taigi ir tas ir tas itakos siekiai itin stipriai.

Studentas, 2009 08 07 17:06
Straipsnis is esmes pastatyas ant klaidingos premisos, del to visas straipsnis yra itin netikslus. Pirmiausia NATO ir Rusija oji kiek turi bendru salycio tasku, daugiau nei kas gali isivaizduoti, bet ne kiekvienas gali pamatyti. Antras dalykas, NATO turi daugiau interesu posovietineje erdveje nei pati Rusija.
tokios esmines pastabos, o visa kita tik "skambus" mazai reiksme nesantys zodziai.

Senis, 2009 08 06 21:48
Stebėtinai paviršutiniškas straipsnelis. Nėra nei vieno teiginio su kuriuo būtų galima sutikti be išligų. Iš esmės tai pasaka - Rusijos svajonė kaip realybė, kuri vadinasis "JAV neturi įtakos situacijai Europoje".

!!!, 2009 08 04 10:34
Pritariu, isties geras straipsnis.

Andrius, 2009 08 03 20:07
Super straipsnis - 10

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras