Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Lietuvos ir Rusijos santykiai: slegianti nežinomybė (13)

Komentarai:

Joana., 2010 02 10 22:58
Autorius prirase tiek nesamoniu kad net bloga darosi!Nereikalinga Lietuva Rusijai ir visos jusu zemes taip pat!Jinai seniai atsikrate sita balasta ir tikrai jus jai nereikalingi!Tai kad negalvokit apie save per daug gerai!O del Gruzijos nepamirskit,kad Gruzija uzpuole Pietu Osetija,o ne Rusija Gruzija!

Studentas, 2009 08 18 15:50
vargsas studentas, vis ikasto visi bando, bet vat niekaip neiseina :)

>>Studentas, 2009 08 12 14:47, 2009 08 18 10:51
Netgi bunant pleinines kantrybes valstybei tokios arogancijos, neapykantos, pasislykstejimo, kuri rodo Lietuvos politikai ir dalis visuomenes, anksciau ar veliau negalima N E A T L A I K Y T I ."
Studente, ne todel, kad noreciau prisikabinti prie tamstos loginiu klaidu (manau esate logiska mastyma megstantis ir ta bandantis daryti pats), bet jus akivaizdziai esate savo "suktuke" ir dar greitai is jo "neisbegsite"... bet Jums tai nenaudinga - prarandate laika ir galimybes kitai minciai rastis Jumyse, o be to laikydamiesi TIK savo linijos - ugdote "akmeni" savyje...
Daugiau "zalumos" Studente, juk Jusu "klichka" bent jau ipareigoja buti besimokanciu, ar tai tik noras ir viltis iliuzijoje?
Sekmes:)

to Juras, 2009 08 16 02:41
Jeigu Tau tai yra pro-rusiskas straipsnis, buk geras paaiskink, kodel. Kaip turetu atrodyti objektyvus straipsnis? Svaistytis niekuo nepagristais ir tiesos neatitinkanciais kaltinimais yra paprasciausiai neetiska.

JURAS, 2009 08 15 23:11
tOTLIAI PRORUSISKAS STRAISPSNIS. uZSAKYTAS.Idomu,kiek rusu ambasada moka uz toki?

Studentas, 2009 08 12 20:04
Manau, butu visai gerai jei taip atsitiktu. Turime viena pavyzdi kai i valdzia atejo zmones is "Amerikooos". Matome kokioje padetyje yra Lietuva dabar [nekalbu apie krize, bet ji issryskino begales Lietuvos ydu]. Kaip vadinat "palankesni" sau zmogu. Sunku pasakyti ka reiskia palankesni, bet kad reikia pletoti ir vystyti ekonomiius, politinius, kulturinius rysius su sia valstybe yra ne ka maziau svarbus kaip kiekviena vakara gerti migdancias tabletes negalinciam uzmigti zmogui.
Jeigu ispaniskos bulves gali laisvai konkuruoti Lietuvos rinkoje, jeigu Vokiskas suris gali konkuruoti Lietuvos rinkoje, belieka konstatuoti tik viena fakta - su Lietuva kazkas yra negerai.

Armandas, 2009 08 12 16:28
Studente sutinku su tavo teiginiais, taciau mano klausimas yra toks: ar Rusija pasinaudodama savo ekonomine galia zlugdant Lietuvos ekonomika, nepasistatys i valdzia sau per daug palankiu zmoniu? Na ikisus i valdzia tokius zmones nezinia kaip gali pakrypti Lietuvos likimas, tuo labiau,kad nemazai zmoniu gatvese kalba,kad Musu valstybe per maza,kad isgyventu viena.
P.S nesu nei rusofobas nei rusofilas, tik stengiuose realiai vertinti sitaucija ir izvelgti galimus scenarijus.

Studentas, 2009 08 12 14:47
Nesutikciau su Armandu is dalies.

Tai kas dabar vyksta yra bene desimtmeti trukusios politikos, kas sukele ir visuomenes nuomone, rezultatas. Jeigu ivertinsime, kokie niekinantys, izulys, kerstingi reikalavimai ir pranesimai buvo daromi musu politiku viesai ir neviesai, tai tokio atsako galima ir laukti, kas paneigs, kad jis neteisingas?
Turbut galima vardinti ir vardinti, kokius tarptautinius pareiskimus Lietuva yra padariusi, dar daugiau salies viduje buvo daromi dar labiau nepagristi issireiskimai pradedant konservtoriu pozicija kai tankiai kariniu tranzitu keliavo is Kaliningrada i Maskva, jog Rusija siekia mus ibauginti ir tokiu budu gali buti dar vienas "Trojaus arklys", iki sausio 16d vykusiu riausiu, kai tie patys koncervatoriai zmoniu nepasitenkinima vykdoma politika bande nukreipti i Rusijos darba. Dar daugiau Gruzijos remimas po to kai visas pasaulis pries ja protestuoja yra pskutinis kantrybes lasas. Netgi bunant pleinines kantrybes valstybei tokios arogancijos, neapykantos, pasislykstejimo, kuri rodo Lietuvos politikai ir dalis visuomenes, anksciau ar veliau negalima neatlaikyti.

Armandas, 2009 08 12 13:23
Na stebint siandieninius Rusijos ir Lietuvos santykius, tai mano akyse iskyla baisus scenarijus... Rusija toliau spaudzia Lietuva ekonomiskai(t.y. Toliau blokuoja vezejus visomis kryptimis, ko pasekoje jie praranda(jau prarado) klientus, spaudziami pienininkai ir galbut sumazinamas arba panaikinamas Kaliningrado tranzitas). Lietuva gali istikti ekonominis krachas, nes siuo metu ir taip nelengva, o jeigu prasidetu vezeju bankrotai, paskui save nusitemptu ir sunkvezimiu servisus, sunkvezimiu dalimis prekiaujancias imones ir ta garndinele nezinia kiek nusitestu. Viso sio ekonominio spaudimo pasekoje dar ziema uzsukamos dujos. Kas kiltu kiekviena tulo piliecio galvoje? Ar tik ne tai,kad reikia nuversti valdzia ir issirinkti tokia,kuri galetu ir moketu dirbt su Rusija? Ne pats maloniausias scenarijus, bet manau jis visiskai imanomas. Visgi Kremliaus strategai turetu dirbti savo darba ir galbut tai yra kokia nors ju plano dalis.

hemikas, 2009 08 10 22:49
...O jei koks nors lietuviu nacionalistas sugebetu prikelti tauta, tai seniai galejom tureti chemini ar biologini ginkla, ir tada butu maziau baimiu tiek del Rusijos, tiek del Lenkijos, tiek del Vokietijos... Nereiktu ir jankiams i subine list... Aplink pilna lengvesnio grobio. Sekim izraelio pavyzdziu!

Studentas, 2009 08 10 22:07
eiline politine provokacija, tik si karta lyg autorius jau daro islyga, jog mazdaug kaimyne yra kaimyne, turbut matydamas negailestinga propagandinio karo praleimejimo zenklus.

mongol, 2009 08 10 15:08
viskas aisku, paskaicius pirma pastraipa, koks bus tolimesnis straipsnis, o kad autorius negali suprasti "kokia yra ta dabartine rusija", ta i cia jau seniai aisku. Straipsnis vienpusiskas ir neadekvatus (kaip daznaiusiai pas autoriu). Pvz.: Lietuva per maža, kad galėtų ką nors padaryti, o be to, ne ji šiuos santykius sugadino. Lietuva gali padaryti, o kas del jos politikos - galima vadinti ja vertybine ir principinga, bet draugiska Rusijai jai tikrai nepavadinsi. Ir t.t. Trumpai sakant, autoriui reiketu objektyviau vertint realijas, o ne rekti rusijos pusen "pats tu durnas".

gadis, 2009 08 10 14:59
Su Rusija būtina palaikyti draugiškus santykius,nors tai nepatinka mūsų jankiams.Kaimyninė partnerystė Lietuvai duotų ekonominę naudą.Europa taip pat reikia pasinaudoti,nes iš jos galima gauti lengvų pinigų.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras