Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vokietija ruošiasi priimti Lisabonos sutartį

2009 08 26

Valdančiosios Vokietijos partijos antradienį susitarė dėl naujų įstatymų, padėsiančių Vokietijai ratifikuoti Europos Sąjungos (ES) Lisabonos sutartį. Parlamentui bus suteiktas svarbesnis vaidmuo priimant Briuselio sprendimus, tačiau tai nesuriš kanclerio rankų sprendžiant ES klausimus. Naujas įstatymas buvo būtinas žingsnis po Vokietijos konstitucinio teismo sprendimo, kuriame konstatuojama, kad parlamentas galėtų ratifikuoti sutartį tik pakeitęs įstatymus taip, kad Bundestagas vaidintų svarbesnį vaidmenį Vokietijos derybose Briuselyje.

Valdžioje esančios Vokietijos politinės partijos dėl įstatymo, įgalinančio šalį ratifikuoti Lisabonos sutartį, susitarė antradienį. „CSU reikalavimai nesvarstomi“, – teigė socialdemokratų sekretorius Thomas Oppermannas, kurio partija vyriausybėje dalijasi valdžią su konservatoriais. Pasak sekretoriaus, jo partija pasiekė konsensusą su CDU, demokratais ir žaliaisiais. T. Oppermannas kritikavo CSU dėl jų reikalavimų ir pabrėžė, kad jų siektas referendumas būtų diskriminuojantis ir sukeltų pasipiktinimą, o to netoleruotų nei jo partija, nei kitos svarbios politinės grupės. Jei referendumo klausimas būtų įtrauktas, vargu ar Turkija kada nors ateityje taptų ES nare.

Įstatymų pakete, dėl kurio susitarta antradienį, įtraukta tai, kad Bundestagas turi patvirtinti bet kurį sprendimą, kuris visose srityse atsakomybę perkelia į ES lygmenį. Kitame įstatyme teigiama, kad parlamento nariams turi būti suteikiama daugiau informacijos apie ES sprendimus ir galimybė išreikšti savo pozicijas. Tačiau ne dėl visų ES sprendimų turi būti balsuojama, tarp parlamento ir vyriausybės turėtų vyrauti susiklausymas.

Pagal 2009 m. rugpjūčio 19 d. „Spiegel Online International“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (105)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras