Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Uzbekistanas siekia dominuoti Centrinėje Azijoje (4)

Komentarai:

Irvinas, 2010 06 13 20:42
Taip yra todel kad mums idomus tik musu buvusios "draugiskos" respublikos. Naturaliai niekam neidomu kaip gyvena tie is kuriu mes galetume pasimokyti, ka galetume idegti savo salyje kad zmonems buytu geriau ir lengviau gyventi. Lygiai tokia pacia seka ir "draugiskos" respublikos galetu mokytis is musu. Taciau kazkodel motinel Rusija su savo energetiniais resursais (terminas jau gerklej stovi) mums tukstanti kartu idomesne. Idomesnes atrodo ir tolimos kaimynes Uzbekistanai, Turkmensitanai, Tadzikistanai.....klausimai:
1. O ar jiems mes idomus?
2. Ko mes galim is ju pasimokyti?
3. Kam tusciai gaisti laika ir gadinti akis bei popieriu apsimetant kad mums oj kaip idomu ir kaip aktualu?

Yra atsakymas i siuos klausimus. TAIP ZYMIAI PAPRASCIAU. Gadinti popieriu, laika, burti visokias nesamones apie Rytinius kaimynus yra tukstanti kartu lengviau nei pradeti viska is naujo. Tarkim, rasyti apie Pietu Amerikos problemas; Skandinavija, Centrine Afrika. Reikalas tas kad dabartiniams lektoriams paprasciau destyti apie buvusias sovietines "draugiskas" respublikas nei atrasti pazinti o paskui ir kitus mokyti nauju dalyku. Pazinimo dziaugsmas svetimas Lietuvoj. Svarbiausiai piniga uzkalti lengvai, daug prirasyti, kad paskui dr.; doc. dr; hab. dr.; prof. laipsnius gauti ir automatiskai dar daugiau uzdirbti; galu gale ikurti arba isidarbinti geopolitiniu studiju centruose ir/ar panasiuose klaneliuose arba kad ir geopolitika.lt rasyti ir sloves gviestis;) Juokinga:) Sekmes "isminciai", senuju komunistiniu destytoju mokinti, kada nors suprasit kad tai tik del pinigu darot:)

Fanas, 2009 09 06 22:08
Kas rasė tamstos universitetą, tai suklydo, nes PMDI jau nėra, yra PMDF

Studentas, 2009 09 03 07:45
sio tinklalapio poetu ir rasytojo mastymas yra post-sovietinis, tad nieko nebus.

qwerty, 2009 09 02 23:04
Įdomus ir informatyvus straipsnis. Gaila tik, kad šiame puslapyje vyrauja postsovietinės erdvės tema, o tai koks panašaus pobūdžio straipsnelis apie kokį kitą regioną ar šalį būtų išties įdomus.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras