Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Žaidimas, galintis duoti netikėtų rezultatų (5)

Komentarai:

Go Home!, 2009 09 29 00:54
Lietuva buvo didi šalis, kuri galėjo ir gali didžiuotis savo istorija, tačiau tapo trumparege kompleksuota valstybe, dėl VISŲ savo ir pasaulio bėdu kaltinančia Rusiją ir rusų tautą. Toks jau mūsų mentalitetas.


Politologui, 2009 09 28 18:27
Argumentai yra Rusijos istorija, ypač XX a., kurios visos komentare neišdėstysi. Rusija buvo ir liko blogio imperija, ir bet koks susidėjimas su ja, tikintis trumpalaikės naudos, gali baigtis tik nelaime.

Politologas, 2009 09 26 09:59
Butu tikrai saunu, jei gerbiami komentatoriai savo nuomones pagristu argumentais. Bent jau kolkas panasu, kad jusu pareiskimai tiesiog lydimi emociju.
Arkliui aisku, jog nei viena didzioji valstybe (ar tai butu Rusija, JAV, Kinija ar kita) savo nosies i mazesnes valstybes reikalus nekis siaip sau, nesitikedama naudos. Nesvarbu - politines, ekonomines, energetines ar pan. Pagrindiniu klausimu islieka tai, kokia is to bus nauda to "demesio" sulaukianciai valstybei bei kitoms salims.
Bet kokiu atveju nereikia skubeti ka nors linciuoti ar kanonizuoti. Kaip byloja istorija, siandien dienos sajungininkas jau ryt gali isduoti vardan savo interesu (kaip pavyzdi galima pateikti Vakaru elgesi Rusijos-Gruzijos karo isvakarese, Adolfo ir Stalin santykius II p.k. pradzioje vs. ju santykius karui ipusejus, JAV parama Sadamui H. Irano-Irako karo metu, veliau peraugusia i du Vakaru karus pries Sadamo rezima ir t.t.).
Bet kuris sajungininkas (ar tai butu Rusija, ar kuri kita valstybe) turetu buti vertinamas atsargiai, pasvertai, neabsoliutinant. Isankstinis nusistatymas, kad vieni yra tik blogi, kiti tik geri neperspektyvus, o tam tikrais atvejais net pavojingas valstybingumui.


Žaidimas, duosiantis šūdinų rezultatų, 2009 09 24 15:47
Štai toks turėjo būti pavadinimas. Nežinau istorijoje atvejo, kai susidėjimas su Rusija kam nors būtų išėjęs į gera.

Tai didžiulė klaida, 2009 09 22 22:30
Kur rusas įkelia koją, ten gero nelauk. Rusija kaip tik suinteresuota, kad padėtis Afganistane kuo ilgiau išliktų nestabili. Liūdna, kad Vakarai pasiduoda Kremliaus vilionėms.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (301)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras