Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Kodėl silpsta NATO ryšys su Rytų Europos valstybėmis (18)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK BREMLY 52 WISBECH, 2009 10 07 19:23
1.NIEKAS PASAULYJE NESTOVI VIETIJE
2.KURIAMA NAUJA PASAULINE KARINE DOKTRINA VADINAMA KARAN PAGAL PIRMAS VALSTYBIU RAIDES,TAI KINIJA+AMERIKA+RUSIJA+ANGLIJA(EUROPOS SAJUNGOS KARIUOMENES ATSTOVE)+TAIP VADINAMOS NEW SALYS TAI NAUJA NATO MODERNIZACIJA
3.DIRBS PAGAL PRINCIPA 30+10+30 ATEJAU,PAMACIAU,PADARIAU TVARKA
4.JAV VIENAI BUTI PASAULIO POLICININKU PASIDARE PER BRANGU IR TAI SUPRANTA OBAMA

4.ES PREZIDENTU PLANUOJAMAS T.BLEIRAS UK ,PREMJERU
DABARTINIS ES KOMISIJOS PIRMININKAS UZSIENIO REIKALU TVARKYTOJAS BUS PASKIRTAS

5.IR NE MAN AISKINTI KAD VALSTYBES PAGRINDINIAI ATRYBUTAI YRA KARIUOMENE,SAUGUMAS,POLICIJA IR VALSTYBES VALDYMO APARATAS,JEI VIENO IS SIUO ATRYBUTU NERA VALSTYBE NEEGZISTUOJA IR JAI NEGALUOJA 5 STR.

to Andriui, 2009 10 04 15:21
ША отложили размещение ПРО в Европе до 2015 года
www.lenta.ru/news/2009/09/17/obama/

...., 2009 10 04 14:17
http://www.vz.ru/politics/2009/9/17/328572.html

...., 2009 10 04 14:17
http://www.vz.ru/politics/2009/9/17/328572.html

to Andriui, 2009 10 04 13:58
WWW.vz.ru
išnaršyk skyrių armija i vooruženje

Andrius, 2009 10 03 22:18
Ten ta žinute "to to Seniui"

tam kur be manes, 2009 10 03 22:17
Tik nereikia čia nervintis, ramiai žmogau, tik įrodyk tuos savo paistalus, kad Lenkijijoje nevatai bus PRG, ir dar išplėsta. Duok šaltinius, pačiam būtų įdomu paskaityt. Ir nereikia čia įžeidinėti, juk tu toks protingas, jei tau jokių patarimų nereikia, suauk SENI.:-DDDD

to to Seniui, 2009 09 30 20:05
panašu, kad pats iš tų "galvočių" kurie nano, kad jų paistalai bus priimti kaip galutnė tiesa. Panašu, kad tu savo faterlando spaudos neskaitai, naudojiesi tik Centro objektyvkėmis. Vietoje to, kad duoti man piemeniškus patarimus pradėk domėtis informacija iš pirmų rankų, o tai išmes iš tarnybos, būsi šesterke pas našistus

Šarūnas M., 2009 09 29 22:40
Jei JAV nebūtų pasitraukus taip abejingai po pirmo Afganistano karo, dabar tokios situacijos ten nebūtų. Visa problema labai puikiai pavaizduojama filme "Čarlio Vilsono karas" (pagrįstas tikrais faktais). Kas nematė nuoširdžiai patarčiau pažėt. Nors filmas ir holivudinis, bet kokybiškas tikrai ;)

Seniui, 2009 09 29 20:08
Na seni vienoj nuorodoj nieko neradau, o kita net neatsidaro. Ir kiek suprantu iš tavo komentaru, tu nelabai mėgsti rusiją, tad neturėtum naujienų ieškoti tinklapyje redstar.ru, nes "ten rašoma straipsniai rusijos gyventojams paveikti, ieškoma priešų, nes juk rusija negali gyventi be priešų" (Lietuvoj tokia nuomonė apie Rusijos žiniasklaidą) ir pan. Aš tavim nenoriu tikėti dėl to, kad nieko panašaus kolkas dar negirdėjau iš JAV oficialių atstovų, nebuvo jokių oficialių pareiškimų, bet neatmetu, kad taip gali būti, kaip tu sakai. Ir tas PRG kainuoja nežmoniškus pinigus, kurių JAV neturi ir pati ųklimpusi į nežmoniškas skolas, tad jei norint toliau normaliai vystytis reiktų drastiškai mažinti karinį bidžetą. Dėl Afganistano, tai amerikiečiai jau nebeturi kur trauktis ir turės priimti visų paramą, kas tik bepasiūlys, nes ten jiem tikrai nekas.

Šarūnas M., 2009 09 28 21:52
Na nežinau ar vien jau dėl pavadinimo šaltinio tokia informacija pasitikėčiau "redstar.ru"

Senis jaunuoliui 19,32, 2009 09 28 21:14
www.redstar.ru
Многоцелевое решение Вадим МАРКУШИН, «Красная звезда».
www.ng.ru/wolrd/
21.09.2009 В МИРЕ |
Андрей Терехов
Гейтс занял противоракетную оборону


Šarūnas M., 2009 09 28 20:54
Va, būtent, Afganistanas! Berdos šitam pačiam geopolitika.lt skaičiau, kad priešraketinio skydo atsisakymas yra savotiški mainai su Rusija. Buvo susitarta, kad Rusija savo karių į Afganistaną neįves, tačiau pagelbės žvalgybos srityje ir leis JAV naudoti Rusijos teritoriją rovinių gabenimui į Afganistaną. JAV naudinga bet kokia pagalba toje šalyje, nes jei vis sunkiau ten išsilaikyti, o ir iš sąjungininkų (NATO) vis mažiau entuziazmo ta linkme sulaukia, ypač ekonominei krizei atėjus.
Nors kita vertus ir pati Rusija yra suinteresuota stabilumo Afganistane palikymu. Ji nori išlaikyti cenntrinę Aziją savo įtakos sferoje, o kuo didesnė netvarka Afganistane, tuo didesnės tikimybės, kad talibanas pradės vis aktyviau reikštis kitose, gretimose šalyse.

Seni, 2009 09 28 19:32
Iš kur tu tokią informaciją ištraukei? Gal nuorodą gali duoti ar čia pats sugalvojai?
Aš negirdėjau nieko panašaus, bet dabar tikrai padidės priešprieša tarp JAV ir Rusijos, nesvarbu ką sako vieni ar kiti. Amerikonam dabar labiau rūpi afganistanas ir pietų kaukazas, nei rytų europa.

Senis, 2009 09 28 13:28
"PRG kūrimo atsisakymas", NATO statuto 5 str. neveiksmingumas - tai nepasitikėjimo JAV kurstymo mitai. Suplanuotas trečiojo PRG rajono statybos Lenkijoje ir Čekijoje įšaldymas, nes sukurtas naujos Europos PRG modelis - bus sukurta modernesnė ir efektyvesnė sistema. Lenkija iki Čekija savo teritorijoje 2015 m, dviem metais anksčiau negu buvo planuota, turės kelis kartus daugiau PRG raketų-naikintojų negu buvo planuota. Nereikia kartoti Rusijos propagandos štampų, geriau skaitykite jos rimtų analitikų straipsnius.

Hala Hala Hala, 2009 09 28 12:44
Tiek Kęstas, tiek Šarūnas M. esat teisūs. Ištiek mums geriau labiau tapatintis su ES, taip sakant, kurti namus Europoje. Tikiuosi, kad mums nereiks dar vienos aneksacijos tam, kad suprastumėme tai, kad laisvė - pats brangiausias dalykas, kurį turi tautos.

Šarūnas M., 2009 09 28 12:15
Manau atėjo laikas susitaikyti, kad ir kaip gaila būtų (net ir man pačiam), jog nei NATO nei juolab JAV Baltijos šalys nėra interesų zona pati savaime. Būkime realistai - mes nei vienai iš jų nieko doro pasiūlyti negalime, tik imti. Kodėl buvome pakviesti į alijansą? Mano subjektyvia nuomone NATO ir pati JAV tiesiog norėjo dar labiau priartėti prie Rusijos.Tai tiesiog buvo dar vienas neoficialaus šaltojo karo geopolitinis sprendimas. Pačios Baltijos šalys nebuvo tikslas. Jos tebuvo įrankis kitam, su mūsų suagumu visiškai nesusijusiam, tikslui pasiekti.
O pastaruoju metu tokiam teiginiui pagrįsti argumentų tikrai netrūksta. Atvykus prezidentui Bušui į Lietuvą buvo pasakyti žodžiai, kuriuos dauguma turbūt atsimename: "Tas, kas taps Lietuvos priešu taps ir JAV bei viso aljanso priešu". Nedaug laiko prabėgus kilo problemos dėl nelegaliai į Lietuvos oro erdvę įskridusių Rusijos orlaivių. Mums pareiškus pretenzijas dėl tokių įvykių aljansui, mums buvo atsakyta: "Tai jūsų asmeninis reikalas, mums nėra ko kištis". The point is: tai buvo palyginti tik labai smulki problema, bet jau net tada mums buvo atsakyta neigiamai. Tai ko tada būtų galima tikėtis didžiojo kaimyno intervencijos atveju?
Iki šiol neegzistuoja joks Baltijos šalių ginybos planas. Su turima ginkluote ir karių skaičiumi užpuolimo atveju atsilaikyti sugebėtume daugiausiai parą. Tarkime Lietuva aneksuojama: man tikrai labiau tikėtina, kad nusilpusi Europa ir JAV problemų teiktūsi spręsti išimtinai diplomatiniu keliu, galbūt vieną kitą stebėtoją atsiųstų, kurie jokios galios neturėtų, tik raportus rašytų aljanso viršūnėms. Lietuvai vėl būtų žarstomi pažadai apie pagalbą, kokie buvo žarstomi prieš maždaug 70 metų miško broliams. Manau tikrai realu, kad istorija gali lengvai pasikartoti.
Paskutinis dalykas - priešraketinio skydo atsisakymas: tai tiesiog nuolaidžiavimas Rusijai dėl jos turimų resursų ir vis didesnė baimė pasakyti griežtesnį žodį sparčiais žingsniais į totoliztarizmą grįžtančiai šaliai.
tik štai atviras klausimas: ar mes, mažosios valstybės turime svertų ką nors iš esmės šioje situacijoje pakeisti?

Kęstas, 2009 09 28 11:12
Na tikriausiai pradėsime suprasti, kad ne JAV, o ES yra mūsų raktas į ateitį. Kad nesame prioritetas amerikonams buvo senas faktas. Kai jie pradėjo silpti tas tik išryškėjo.. Gal ir gerai toks lengvas dušas. Pradėkime kurti Europos namus. Manau ir su gynybiniais bei kariniais reikalais čia nėra simtaprocentinės aklavietės. Jei nuo anglies ir plieno buvo nueita iki tiek, tai nuo dabartines ESGP galima netokiu ateityje vaisiu nuraskyti.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1187)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (256)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (315)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (582)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (147)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras