Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  B. Obamos žodžiai kol kas sunkiai virsta kūnu (4)

Komentarai:

Algirdas, 2009 10 09 15:22
Kažin ar Kinija bus pagrindinis svorio centras.

Senis, 2009 10 06 22:21
Autoriaus vertinimai neatitinka tikrovės. Atrodo, kad naujų draugų neįsigyta, o senieji sąjungininkai prarandami. Kokius sąjungininkus prarado JAV? Dabar JAV sąjungininkai VISA Europa. JAV susigrąžino "senąją". Ji parems JAV, kai realistas Obama užbaigs dar vieno "idealisto" nusprendusio kariauti iš karto su dviem valstybėmis reikalus. Tvirtinimai apie CRE PRG atsisakymą niekuo nepagrįsti - "simbolinė" PRG bus pakeista daug efektyvesne. Tarptautinėje politikoje vietoje tušiažodžiavimo ir problemų kūrimo pradėta jų sprendimų paieška. Tai naudinga visiems, išskyrus putinistus. Konjunktūra keisis - konstruktyvumo ir transatlaninės vienybės link. Teks ir Rusijai, o mums mokytis politikos meno -formuoti santykius ir Vakaruose ir Rytuose pagal geros kaiminystės principus ir tuo pat metu neprarąsti realybės jausmo.

Ne idealistas, o bestuburis, 2009 10 06 00:58
Nesuprantu, kokios košės turi būti prikrėsta žmogaus galvoje, kad appeasementą pavadintų idealizmu. Ypač kai toks „idealizmas“ sudaro Lietuvai ir visai Vidurio Europai ypač nepalankią konjunktūrą. Atsipeikėkit! Idealistas buvo šviesaus atminimo Ronaldas Reaganas. Ir Georgeas Bushas jaunesnysis. Todėl jų taip ir nekentė "viso pasaulio pažangioji žmonija". Ir todėl šitą taip myli.

Ne idealistas, o bestububris, 2009 10 06 00:54
Europai ypač nepalankią konjunktūrą. Atsipeikėkit! Idealistas buvo šviesaus atminimo Ronaldas Reaganas. Ir Georgeas Bushas jaunesnysis. Todėl jų taip ir nekentė "viso pasaulio pažangioji žmonija". Ir todėl šitą taip myli.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1012)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (154)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (427)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras