Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Lietuva ir real politique (8)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK BREMLY 52 WISBECH, 2009 11 30 19:01
1.KLYSTA TAS KAS SAKO,KAD MUSU LT PREZIDENTE NEZINO KA DARO PABANDISIU PANEIGTI TAI

2.3 RAMSCIAI LAIKO VALSTYBE LAISVE,LYGYBE,GEROVE
KA REISKIA LAISVE JA GAVOME 100% KOVO 11 DIEMNA,DABAR 60% SAVOS LAISVES ATIDAVEME ES(EUROPOS SAJUNGAI) KITAIP TARIANT KAIP PASAKYTU MASONAI PIRMAS STULPAS LAISVE GALUTINAI PASTATYTAS

3.ANTRAS STULPAS LYGYBE TAI DEMOKRATIJA JI SUSIDEDA IS 3-JU ETAPU
LAUKINE DEMOKRATIJA VIENAS LIETUVIS 50 PARTIJU JAU PRAEJOME
BRESTANTI DEMOKRATIJA 10 STAMBIU PARTIJU SUSIVIENIJIMU JAU BAIGIAME PRAEITI SI ETAPA

LIKO 3-CIAS ETAPAS BRANDI DEMOKRATIJA 3 PARTIJU SUSIVIENIJIMAI TA KRIPTIMI IR DIRBA LT PREZIDENTE
GALIMA SAKYTI,KAD ANTRAS VALSTYBE STULPAS PASTATYTAS LIKO TIK NUDAZYTI

4.TRECIAS VALSTYBES STULPAS GEROVE ARBA STIPRI EKONOMIKA SUSIDEDA PAGAL NAUJA EKONOMINE TEORIJA IS
3-JU ETAPU
LAUKINE EKONOMOJA TOTALI PRIVATIZACIJA PEREJIMAS IS SOCIALIZMO I KAPITALIZMA JAU PRAEJOME

ANTRAS ETAPAS STABILI EKONOMIKA KAS GERIAU ISMANO
ES FINANSUS IR LT FINANSUS JEI NE LT PREZIDENTE
LIETUVIAMS GALIMA SAKYTI SUO KLAUSIMU PASISEKE JIE PER SAVO INTUICIJA ISRINKO BUTENT REIKIAMA PREZIDENTE,KITAIP TARIANT LIEKTUVA LIETUVA VALDYS ZMOGUS SPECIALISTAS PAGAL SUSIKLOSCIUSA SITUACIJA
KAIP MATOME KRIZE SUGRIOVE MUSU GEROVES TRECIA VALSTYBES STULPA KURI REIKS ISNAUJO ATSTATYTI
3-CIAS GEROVES ETAPAS STIPRI EKONOMIKA DAR TURESIME PADARYTI

5.TODEL NETEISUS TIE KURIE SAKO,KAD PREZIDENTE NEZINO,KA DARO JUOS UZDUOTIS PAGRINDINE ATIDUOTI LT
SKOLAS ISSKAIDANT JAS I SKOLAS KURIUOS PRIKLAUSO NUO
LIETUVOS IR I SKOLAS KURIUOS YRA ES PROBLEMA
ATSTATYTI,LT EKONOMIKA IR SUSTIPRINTI JA TAI GAN SUNUS UZDAVINIS KAI IR SESELINE EKONOMIKA YRA 30%,KAS TRUKDO IVESTI EURA IR ZLUGDO ES FINANSINE SISTEMA,TAI JAU NE ADMINISTRACINE ATSAKOMYBE O BAUDZIAMOJI NUO 15 METU UZ FINANSINE DIVERSIJA IR TAI DAR MAISO IGYVENDINTI SU SENA KORUMPUOTA VALDININKU ARMIJA DAUGELI PREZIDENTES PLANU

6.KAS LIECIA V.ADAMKU JO TIKSLAI BUVO KITI APSAUGOTI LIETUVA NUO PRIESU ISTOTI I NATO,IR PADETI FINANSINEI GEROVEI IR STIPRIAI EKONOMIKAI ISTOJUS I ES PLANAS IVYKDYTAS 100% TODEL NEREIKIA MAISYTI VIENO SU KITU IR KLAIDINTI ZMONIU

7.NORIU PALINKETI SKMES LT PREZIDENTEI
AR ATSIRASTU DAR ZMOGUS TOKIU SUNKIU LAIKOTARPIU LIETAUVAI KAS ATSISAKYS SAVO KEDES BRIUSELI IR 40000 EURU ATLYGINIMO VARDAN LIETUVOS ,TAI GALI PADARYTI TIK ASMENYBES IS DIDZIOSIOS RAIDES,O VISA KITA KA RASO SMEIZIA TAI VANDENELIS KURIS NEATLAIKO KRITIKOS

Juozas, 2009 11 07 22:03
tegul autorius irodo: nebutu Miuncheno,nebudu Pasaulinio karo.

Grrr, 2009 10 20 12:08
Puikus straipsnis, daugiau tokiu :)


Viktor Denisenko, 2009 10 20 10:28
Šiandien politologiniuose rašiniuose naudojamas kaip vokiškas (dažniau) – real politik – taip ir prancūziškas (rečiau) – real politique – terminas. Tačiau esu linkęs sutikti su pastabų autoriais, kad žiūrint iš istorinės perspektyvos verčiau reikėtų naudoti vokišką terminą. Vienintelis dalykas, kuris mane guodžia - tai, kad straipsnio esmės tai nekeičia.

Labai ačiū visiems už išsakytą nuomonę ir komentarus.

Pagarbiai,
V.D.


Taip, tai vokiškas terminas, 2009 10 19 16:31
Ir jis primena, kad vokiečiai jiems svarbiausios istorijos pamokos taip ir neišmoko. "Partnerystė" su Rusija gal ir gali atnešti trumpalaikės naudos, tačiau ilgesnėje perspektyvoje beveik neįmanoma išvengti nelaimės.

AbC, 2009 10 19 16:10
em, 2009 10 19 14:14
o ar nera terminas vokiskas? realpolitik, tipo.

Tai taip, tikrasis yra Bismarko REALPOLITIK.

as, 2009 10 19 15:41
Viskas teisingai surašyta. Ir tikrai senosios Europos laukia nemalonus pabudimas - ir kuo vėliau - tuo nemalonesnis.

em, 2009 10 19 14:14
o ar nera terminas vokiskas? realpolitik, tipo.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras