Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Skelbimai
 
  Pranešimas žiniasklaidai

2009 11 12

     

 

VšĮ „Geopolitinių studijų centras“
Krivių g. 5-39, Vilnius
Tel./faksas 5 250 55 36
Mobilus: 8 699 31898 (direktorė Greta Monika Tučkutė),
8 683 41444 (projektų koordinatorė Živilė Lukošūnaitė)
El. paštas: info@geopolitika.lt
www.geopolitika.lt

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2009 11 12

Vilniuje bus pristatytas tarptautinis tyrimas
dėl Rusijos įtakos kaimyninėse šalyse

Šiandien, lapkričio 13 d., Vilniuje vyks tarptautinio tyrimo „Humanitariniai Rusijos užsienio politikos aspektai Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir Baltijos šalyse“ pristatymas.

Tai yra pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, atliktas lyginamosios analizės metodu, tiriantis Rusijos užsienio politikos humanitarinių aspektų įtaką buvusios Sovietų Sąjungos šalyse.

Tyrimą Lietuvoje koordinavo VšĮ „Geopolitinių studijų centras“, tyrimą inicijavo ir stebėjo Rytų Europos politinių studijų centras (Latvija). Projektu buvo siekiama padidinti politikos kūrėjų ir NVS bei Baltijos valstybių sąmoningumą bei būtinybę geriau koordinuoti šalių politiką ir veiksmus dėl Rusijos politikos užsienyje gyvenančių savo tautiečių atžvilgiu.

Studijos pagrindinės išvados buvo pateiktos penkiuose tyrimo skyriuose: praktinė Rusijos patirtis žmogaus teisių srityje, Rusijos politika užsienyje gyvenančių savo tautiečių atžvilgiu, konsuliniai aspektai, partnerystė kultūros ir mokslo sektoriuose bei Rusijos žiniasklaidos priemonės minėtose šalyse.

Tyrime dalyvavo 6 šalių mokslininkai iš Rytų Europos politinių studijų centro (Latvija), Geopolitinių studijų centro (Lietuva), Tarptautinio gynybos studijų centro (Estija), Moldovos užsienio politikos asociacijos (Moldova), Tarptautinio geopolitinių studijų centro (Gruzija), Politinių tyrimų mokyklos prie Kijevo Mohylos akademijos Nacionalinio universiteto (Ukraina).

Pristatymo metu mokslininkai pateiks išsamesnės informacijos apie tyrimo eigą, rezultatus.

Projekto rėmėjai: Nacionalinis demokratijos fondas (National Endowment for Democracy), Konrado Adenauerio fondas, Rytai Rytai: Partnerystė Be Sienų Programa (Atviros visuomenės institutas).

ŽINIASKLAIDOS DĖMESIUI

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus atvykti į pristatymo dalyvių trumpą susitikimą su žiniasklaida lapkričio 13 d. 15.00 val. viešbutyje Radisson SAS Astorija konferencijų salėje „Simfonija“ (Didžioji g. 35/2, Vilnius).

 

 

 

The “Humanitarian Dimension” of Russian Foreign Policy towards Georgia, Moldova, Ukraine, and the Baltic States

Hotel “Radisson SAS Astorija”, conference hall “Simfonija”

Didžioji str. 35/2, Vilnius

13 November 2009

Agenda

9:30 – 10:00    Registration, Coffee and Pastries

10:00 – 10:15  Opening remarks
Greta Monika Tučkutė, Director of the Centre for Geopolitical Studies (Lithuania)
Andis Kudors, Executive Director of the Centre for East European Policy Studies (Latvia)

10:15 – 10:45  General presentation of the project
Gatis Pelnens, Researcher of the Centre for East European Policy Studies (Latvia)

10:45 – 12:00 The “Humanitarian Dimension” of Russian Foreign Policy: cases of Moldova, Ukraine and Georgia»
Eugen Revenco, Programs Director of the Foreign Policy Association (APE, Moldova)
Dmytro Kondratenko, Project Coordinator of the School for Policy Analysis at the National University of Kyiv-Mohyla Academy (Ukraine)
Tengiz Pkhaladze, Chairman of the International Centre for Geopolitical Studies (Georgia)

12:00 – 13:00  Lunch

13:00 – 14.15 The “Humanitarian Dimension” of Russian Foreign Policy: cases of Latvia, Lithuania and Estonia
Andis Kudors, Executive Director of the Centre for East European Policy Studies (Latvia) and Gatis Pelnens, Researcher of the Centre for East European Policy Studies (Latvia)
Nerijus Maliukevičius, Researcher, Centre for Geopolitical Studies (Lithuania)
Juhan Kivirahk, Researcher of the International Centre for Defense Studies (Estonia)

14:15 – 15:00  Questions, discussion

15:00 - 15:30   Press briefing

Working languages: English and Lithuanian

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (800)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (99)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (203)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (128)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (59)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras