Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Tarptautiniai projektai
 
  Tarptautinio tyrimo pristatymo atgarsiai spaudoje

2009 11 16

Šių metų lapkričio 13 d. buvo pristatytas tarptautinis tyrimas „Humanitariniai Rusijos užsienio politikos aspektai Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir Baltijos šalyse“.

Tyrimą Lietuvoje koordinavo VšĮ „Geopolitinių studijų centras“, tyrimą inicijavo ir stebėjo Rytų Europos politinių studijų centras (Latvija). Projektu buvo siekiama padidinti politikos kūrėjų ir NVS bei Baltijos valstybių sąmoningumą bei būtinybę geriau koordinuoti šalių politiką ir veiksmus dėl Rusijos politikos užsienyje gyvenančių savo tautiečių atžvilgiu.

Tyrime dalyvavo 6 šalių mokslininkai iš Rytų Europos politinių studijų centro (Latvija), Geopolitinių studijų centro (Lietuva), Tarptautinio gynybos studijų centro (Estija), Moldovos užsienio politikos asociacijos (Moldova), Tarptautinio geopolitinių studijų centro (Gruzija), Politinių tyrimų mokyklos prie Kijevo Mohylos akademijos Nacionalinio universiteto (Ukraina).

Spaudos pranešimai apie tarptautinio tyrimo pristatymą:

* Delfi.lt. Eglė Digrytė. „Lietuvos rusai nesijaučia skriaudžiami, bet Kremlius uoliai gina jų teises“
* Ru.Delfi.lt. Эгле Дигрите. „Русских в Литве не обижают, но Кремль яро защищает их права“
* Alfa.lt. Liepa Pečeliūnaitė „Lietuvos rusų gyvenimą Maskva, siekdama įtakos, dažo juodai“
* Ru.Delfi.lt. Константин Амелюшкин. „Малюкявичюс: это не ваши, а наши соотечественники“
* Pirmasis Baltijos kanalas. http://tv.diena.lt/video/zinios/litovskoje-vremja-854
* IA „Regnum“. „Литовский эксперт: Если мы не будем решать проблемы русских в Литве, за нас это сделает Россия“
* Delfi.lt. Eglė Digrytė. „Rusų kalba - lietuvių silpnybė propagandos kare“
* Литовский курьерь. "Если мы не будем решать проблемы русских в Литве, за нас это сделает Россия" - литовский эксперт
* Telegraf.lv. Петр Телеграфов. „Русские Латвии, Литвы и Эстонии — не российские соотечественники“
Lietuvos Televizijos Panorama (antras reportažas)
* Delfi.lt. Eglė Digrytė. „Įsijungti Rusijos televizijas verčia ir laidų tautinėms mažumoms stoka“
* Žinių radijas. Pasaulio ritmu su Giedre Baltrušyte. Pokalbis apie Rusijos humanitarinės užsienio politikos aspektus su Geopolitinių studijų centro ekspertu Nerijumi Maliukevičiumi.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (186)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (144)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras