Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Didžiosios varžytynės dėl Kinijos (7)

Komentarai:

ve, 2009 11 27 11:07
tai kad pasene duomenys kinu ekonomika tik atrodo graziai, is tikro jie ten turi teik ir tokiu problemu ir esme neiishprendziamu problemu, kad jie vienaip ar kitaip kris, gal lengviau gal sunkiau bet kad kris tai faktas

Ed, 2009 11 23 13:43
Vidmantas visiska teisybe pasake. Is tikro uzjauciu tuos kas siuo metu studijuoja ar tik ruosiasi studijuoti politikos mokslus Lietuvoje..

VIDMANTAS MAROZAS UK BREMLY 52 WISBECH, 2009 11 22 23:46
1.UZSIENIO POLITIKA YRA ES(EUROPOS SAJUNGOS)
ES UZSIENIO REIKALU MINISTRO REIKALAS,LIETUVA
TURI TIK PATAREJO BALSA

2.ES PIRMENYBE 60% LIETUVOS 40% TODEL SAVES LABAI NESUREIKSMINKIME

3.ES NUSTATIS KIEK REIKIA AMBASADU UZSENYJE DAUGIAU KAIP PUSE MUSU DIPLOMATINIO KORPUSO LIEKA BEDARBIAIS NES NEISLAIKIS ES DIPLOMATIJOS TESTU

4.RUSIJA,KINIJA,ANGLIJA(ES KARIUOMENES ATSTOVE)TAMPA NAUJAIS PASAULIO POLICININKAIS,JEIGU NE NUSIKALTELIS POLICININKO BIJOTI NEREIKIA

5.GEOPOLITIKA TURI UZSIIMTI ES GEOPOLITIKA,O NE LIETUVOS,NES LT YRA SUDETINE ES DALIS IR NETURI SPRENDZIAMO BALSO,O TAI GAUNASI VANDENELIO PYLSTYMAS

Docentas, 2009 11 19 09:10
Matau, kaip ir DELFI čia auga antiJAV nuotaikos. Mielieji, Kinijai iki Amerikos kaip mums iki Saturno - pasižiūrėkite duomenis apie BVP ir kt. Taip kad komunistinis valdymas, pagrįstas žmonių išnaudoijimu ir pigia darbo jėga (Kinijos atvejis) kada nors baigsis. Dar nieks nesugalvojo geresnės rinkos kaip privati. Pekinas kol kas ją derina, bet Kinijos masė pasieks kritinį lygį ir tada prasidės kinų invazija į visą pasaulį (neišskiriant ir Baltijos kraštų).

adas, 2009 11 19 08:58
Tai va komunistinis vadovavimas centralizuotai ,gaunasi geriausia ekonomikos valdymo forma . Kinja be krizės ir ekonomika kyla . Visi vakariečiai jau sužiuro į Kiniją .
Taigi tik centralizuotas , mokslinis valdymas ... Pirmyn apsususi vakarų Europa!

Kęstas, 2009 11 18 13:06
nu jo. Docentas sitaip kalbeti neturetu.
Kinijos ir JAV santykiai, manyčiau, turėtų net kelis atoveiksmius Lietuvos užsienio politikai. Tiek, kiek prezidento parodija - Obama, leisis į varžybas dėl gerų santykių su Kinija, tiek gali dar labiau mažėti JAV interesai Vidurio Rytų Europoje. čia įmanomi daugybe scenarijų papildomai ir kartu neišvengiamai įtraukus ES. žodžiu globalizacija daro savo. ES taip pat. tad ir atrodo tolima Kinija išlieka svarbi mažajai Lietuvai.

Docentas, 2009 11 18 11:42
Mes galime nesiparinti dėl JAV ir Kinijos santykių, nes jie jokios įtakos Lietuvai neturi. Svarbiau mums santykiai su Rusija, Lenkija , na ir dar su gudais.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras