Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  D. Medvedevo politikos vizija Rusijos spaudoje (1)

2009 11 18

Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo išdėstyti ekonomikos modernizacijos planai paskatino Rusijos spaudą ištirti, kaip jo požiūris skiriasi nuo ministro pirmininko Vladimiro Putino idėjų. Nesutariama, ar tai bus Rusijos ekonomikos pertvarkymas iš esmės, ar tiesiog kosmetinė reforma.

Andrejus Kompanejecas „Trud“ rašo: „Šalies modernizacija tapo pagrindiniu prezidento tikslu. Remiantis D. Medvedevo paviešintais planais, tai bus grandiozinis visos ekonomikos pertvarkymas, kurį galima palyginti su 1920 ir 1930 metais vykusia industrializacija“.

Elina Bilevskaja iš „Nezavisimaja gazeta“ teigia: „D. Medvedevas išdėstė šalies strateginės plėtros programą ateinantiems dešimtmečiams. Jis kritikavo Rusijos ekonomikos struktūrą Vladimiro Putino eros metu. V. Putinas neatrodė labai patenkintas, girdėdamas D. Medvedevo žodžius, o šis nebuvo pernelyg sujaudintas premjero išraiškos“.

Michailas Rostovskis iš „Moskovskij komsomolec“ dėstė: „D. Medvedevo kreipimosi esmė buvo naujo ekonomikos šuolio į priekį idėja, išlaikant status quo politikoje. <...> Visos pastangos sudrebinti situaciją demokratiniais šūkiais, destabilizuoti valstybę ir suskaldyti visuomenę bus sustabdytos“. Taip D. Medvedevas atsakė tiems, kurie tikėjosi persilaužimo į po Putino ateisiančią demokratinę realybę. Valdanti pora patenkinta dabartine Rusijos politine sistema.

Dmitrijus Butrinas dienraštyje „Kommersant“ rašo: „D. Medvedevo idėjos apie ekonomiką yra stebinamai artimos Jungtinių Valstijų prezidento Barako Obamos supratimui. D. Medvedevas mato modernizaciją ir kaip techninę, ir kaip socialinę. Be to, jo kalba apie kitą pakopą civilizacijos plėtroje buvo panaši į B. Obamos pavartotas frazes keliose kalbose jo prezidentavimo pradžioje“.

„Vedomosti“ redakcijos straipsnyje rašoma: „Modernizacijos planai, išdėstyti prezidento kreipimesi, nesutampa su jo paties išvadomis apie valstybę ir šalies ekonomiką. Jo diagnozė yra labai griežta, o jos sprendimas – tik vietinis ir homeopatinis gydymas. Siūlomos priemonės yra neadekvačios susidoroti su problemomis, su kuriomis šalis susiduria, bet tai viskas, ką prezidentas dabar gali padaryti“.

Pagal 2009 m. lapkričio 13 d. BBC informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras