Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Medvedevas kritikuoja „Vieningosios Rusijos“ politinę praktiką

2009 11 27

Šeštadienį (lapkričio 21 d.) vykusiame „Vieningosios Rusijos“ metiniame susitikime Sankt Peterburge Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas griežtai kritikavo partiją dėl nesąžiningų rinkimų technologijų naudojimo. Šiuos metodus jis pavadino „atgaliniais“ ir skatino „atsikratyti blogų politinių įpročių“.

Tai buvo atviriausia Rusijos politinės sistemos kritika iš D. Medvedevo lūpų. Prezidento pasisakymas Rusijos politinio elito taip pat bus interpretuojamas kaip D. Medvedevo tolimas nuo Vladimiro Putino, dabartinio premjero ir partijos „Vieningoji Rusija“ pirmininko. Šiais metais D. Medvedevas siekia pasirodyti kaip liberalas, priešingas autokratiniam V. Putino stiliui.

Be to, lapkričio 12 d. metiniame kreipimesi į abejus parlamento rūmus D. Medvedevas teigė: „Vietoj archainės visuomenės, kurios lyderiai mąsto ir sprendžia už visus, mes tapsime protingų, laisvų ir atsakingų piliečių visuomene“. Taip pat pažymėjo, kad kai kurie „Vieningosios Rusijos“ regioniniai skyriai demonstruoja savo „atsilikimą“, nes vietoj politinės veiklos veliasi į biurokratines intrigas, žaidimus.

„Vieningoji Rusija“ dominuoja visoje Rusijos politinėje sistemoje, apima centrinę ir regioninę, vietinę valdžias. Ši partija, pasak D. Medvedevo, yra „biurokratų partija“, neturinti realios politinės ideologijos, bet siekianti išlaikyti politinę galią ir status quo.

Praeitą mėnesį vykę vietos rinkimai Rusijoje buvo kritikuojami dėl nesąžiningų rinkimų technologijų naudojimo. Nors D. Medvedevas pasveikino „Vieningąją Rusiją“ su pergale, tačiau teigė, kad partija turi išmokti laimėti rinkimus atviroje kovoje.

Šeštadienio prezidento kalba buvo nebyli kritika V. Putino valdymo stiliui. Ji dar labiau sustiprino spėliones apie D. Medvedevo ir V. Putino tarpusavio santykius. Mįslingą V. Putino reakciją į D. Medvedevo pareiškimus įvertinti sudėtinga. Kalbėdamas po D. Medvedevo, V. Putinas neužsiminė apie demokratiją, bet daug dėmesio skyrė tam, kad Rusija turi įveikti finansinę krizę.

Pagal 2009 m. lapkričio 21 d. „Financial Times“ informaciją parengė Kristina Puleikytė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras