Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Į ką nukreiptas revoliucinės meilės trikampis? (6)

Komentarai:

grrrr, 2009 12 04 13:04
daugmaz cia viskas aisku del tikslu, idomu istikro kiek realiai venesuala, kuba ir iranas atsveria jav itaka tiek lotynu amerikoje tiek artimuosiuose rytuose. ir dar klausimas kokie realus atmetus retorikas bus artimiausi siu uz istatymo ribu paskelbtu valstybiu veiksmai.

Hala Hala Hala, 2009 12 04 02:20
Iki Fidelio Kastro perversmo Kubos diktatorius Fulgencio Batista buvo JAV palaikomas diktatoius generolas per valstybes perversma 1953-aisiais sali privede prie visiskos katastrofos, jam rupejo asmeniniai turtai, socialinis pripazinimas. Vyriausybes korupcija buvo nezmoniskai didele, atista pats bendradarbiavo su organizuotu nusikalstumumu.

Fidelis Kastro, skirtingai nei Fulgencio Batista, buvo tikras revoliucionierius. Nors tiesa, kad po Fidelio atejimo i valdzia, paprastu zmoniu gyvenimas staigiai nepagerejo, taciau Kastro, sirtingai nei Batista, turejo tikra ideologija ir ja daugmaz stengesi igyvendinti. Jis buvo idejos zmogus, isties norejo, kad kubieciai gyventu geriau. Vien tai Fideli Kastro, kuris nors is esmes ir buvo (yra) autoritaras, stato auksciau uz Batista.

Kas liecia JAV ir Lotynu (ir apskritai - Pietu) Amerika... Tai JAV tikrai yra nusikaltusi Lotynu Amerikai. Jei labai idomu kaip, pasidomek siais perversmais: Ekvadoras 1960 m., 1963m ; Honduras 1963, Gvatemala 1963, Brazilija 1964, Bolivija 1964, 1970; Cile 1973 .

Isties tu perversmu yra ir dar daugiau, taciau tau, Seni, uztex ir tiek. JAV nera draugas Lotynu Amerikai. Venesuela ir Kuba tai puikiai supranta, ir as jas remiu.

Senis, 2009 12 03 18:23
ačiū autoriui o tai Lietuva taipbūtų ir nesužinojusi JAN "Nusikaltimų" prieš Amrikos čiabuvuius, apie juos "ginančius" komunistus - juk ne visi žino kokia laiminga dabar Kuba, iki Kastro ji buvo JAV kolonija - nieko nenesiskyrė nuo Majami. Straipsnis visai tiktų "Lietuvos pionieriui".

..., 2009 12 03 10:33
Mes suinteresuoti skelbti atsiliepimus i str., patalpinta ir kituose portaluose, pvz. balsas.lt :
aas
2009-12-02 12:37:30
cool cia tai geras :) saunuoliai taip ir toliau :)

Docentas, 2009 12 03 09:09
Sutinku - neblogas, tik man norejosi, kad Autorius gerau paanalizuotu kitu L.Amerikos saliu pozicijas ir reakcijas i JAV dominavima regione bei naujaja B.Obamos politika.

Evaldas, 2009 12 02 21:48
Labai geras straipsnis :)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras