Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Kokią kariuomenę nori sukurti Rusija (9)

Komentarai:

viskas bus gerai, 2010 01 09 20:09
na nuo kazko vis tiek reikia pradeti... visada bus kazko gaila, kazko atsisakoma, bet manau reforma iseis vis tik i nauda (bent jau rusijai). Bent 80proc "kontraktniku" manau ginkla mokes rankose laikyti ir kariauti mokes... o treniruotis rusai visada turi kur - siai dienai Kaukazas, ryt gal Krymas:)

mongol, 2009 12 17 00:17
niekas nesako, kad nereikia reformuot, bet kaip daro seriukovas, tai nepriimtina - daugiau kritikos nei rezultatu

mongolui, 2009 12 16 12:02
Rusijos kariuomenes galima ir nereformuoti. Tik tada ir toliau Rusijoje liks vienintele pusetinai galinti kariauti 58oji armija (2008-karas su Gruzija) ir kruva nepaslankiu, nekovingu daliniu. Sakai reformos metu kazkas truputi pasipildys kisenes? O kur taip nebuna? Bus ir vagysciu, ir asmeniskumu. ODK manau bus reformuoti (arba sunaikinti) veliau, jei dabar neikando. Rusijos kariuomenes dydis ir stiprumas yra nelyginami dalykai. Anksciau tikslas buvo didele (stiprumas nesvarbu), o dabar reikia stiprios (dydis nesvarbu).

dykaduoniu rasliavos, 2009 12 14 15:01
dykaduoniu gauja, kuria reik uzdaryti o ne selpti ubagus eilinius, perrasancius faktus

Senis, 2009 12 13 21:50
Ganėtinai informatyvus straipsnis. Sveikinu

VIDMANTAS MAROZAS UK BREMLY 52 WISBECH, 2009 12 13 21:05
1.PASAULYJE YRA DU TYPAI VALSTYBIU PAGAL VEIKLA
1.1. KOLONIJU LAIKYTOJOS ARBA IMPERIJOS
1.2. KOLONIJOS
RUSIJA NEAPSISPRENDUSI KURIAM TIPUI VALSTYBIU PRIKLAUSO IMPERIJAI(KOKIA BUVO CARINE RUSIJA) AR
KOLONIJAI(KURI TEIKIA DUJAS IR NAFTA),TODEL APIE RUSIJOS KARIUOMENES TIKSLUS ANKSTI SNEKETI

JEI IMPERIJA TAI TOKIOS BUSIMOS ZAIDYMO TAISYKLES

KOSMOSO POLICININKAS-JAV-IMPERIJA BE JUOS ZINIOS NEI ZINGSNIO KOSMOSE JI KOSMOSO SERIFAS,
RUSIJA-IMPERIJA VISOS ZEMES VANDENS PLOTU POLICININKE,
ANGLIJA (EUROPOS SAJUNGOS IMPERIJOS ATSTOVE- VISOS ZEMES SAUSUMOS POLICININKE
2.JEI RUSIJA PASIRENKA NAUDINGU ISKASENU KOLONIJOS KELIA KARIOMENES FUNKCIJOS IR STRATEGIJA KITA

3.KITO KELIO NERA TAIP SAKO NAUJA EKONOMINE TEORIJA

4.TOLIAU VISI ISVEDZIOJIMAI VANDENELIS,KOL NERA GALUTINIO SPRENDIMO AR TU BOSAS AR TU PAVALDINIS
BOSUI VIENOS TAISYKLES IR ATSAKOMYBE,PAVALDINIUI KITOS TAISYKLES IR ATSAKOMYBE,KOL NERA APSISPRENDIMO NERA IR KALBOS


mongol, 2009 12 12 13:56
Naiviai tiketi, kad "vadybininkas" serdiukovas atleidzia netinkamus karininkus, o pats tuo metu plauna reformai skirtus pinigus i deda i neaisku kieno kisene, yra kvaila. Kritika nuo kritiko reikia atskirt. Yra tikrai nemazai zmoniu, kurie nori matyti Rus kariuomene stipria ir kritikuoja vykdoma reforma. Pvz., laida "karine paslaptis". O su pateiktu faktu del kovines parengties "sunys loja" irgi nori gincytis, o jis rodo, kaip "reforma" vyksta. Pagaliau, tik naujo VDV vado samanovo deka, sios pajegos nepatyre tos reformos, ir dabar serdiukovas ji siekia sukompromituot, nnes bijo, kad uzims jo vieta.
Ir kazkodel tai JAV kariuomene nemazeja, o Rusijai, kuri turi pasoneje Kinija, reikia mazint.

Sunys loja, 2009 12 12 01:41
O kam teikti nuomone tu, kurie kritikuoja? Gal kritikams naudinga, kad armijoje bardakas - generolai gali vogti i valias? gali uzsiimti kuo tik nori, isskyrus rengimasi kariauti? Karininkus matai atleidzia - jie patenkinti bus? Nekritikuos reformos? Straipsnis ir atsako kodel juos atleidzia. RF armija mazeja, atsisako keliariopos mobilizacijos ir tiek karininku jai NEREIKIA. O ismetus veltedzius, ypac jei ju daug, kovine parengtis visada pagereja.

mongol, 2009 12 11 21:02
"Ši reforma yra gerai apgalvota, paremta šiuolaikinių užsienio kariuomenių bei pastarųjų karų analize ir pritaikyta naujo tipo kariuomenei sukurti" - na kaip galima tai rasyti. Bent jau pateikti reiketu nuomones tu specialistu, kurie negailestingai kritikuoja reforma (karininku atleidimas, aviacijos mazinimas, GRU brigadu naikinimas).
Be to, patys rusai pripazista, kad brigadu pasiruosimas greitam reagavimui kol kas yra minimalus: http://www.lenta.ru/news/2009/11/10/army/ .
Trumpai sakant autorius kaip visada pateikia daug statistikos, neatlieka rimtos analizes. Reikia daugiau dometis, norint rasyti tokius straipsnius.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (913)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (124)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (221)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (286)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras