Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  „Mistral“ sandėris kaip Rusijos ir Prancūzijos santykių atspindys (9)

Komentarai:

2, 2009 12 16 17:03
Su tais lektuvais, mano nuomone, biski kitaip. Visas pasaulis turi, net gruzinai, o rusai neisvyste. Todel UAV ir perka. Daug. Po to isvystys savo.
Tuo tarpu salia kitu, beje straipsni minimu DDL, tureti viena ar kelis kitokius laivus - tai kaip masinos ratus prisukti 3 varztus normaliu raktu, o viena coliniu. Jis visa laivyno sistema iskraipys. Pavyzdziui laivo talpa gali priversti modifikuoti juru pestininku daliniu struktura - akivaizdu, kad negali buti vienas batalionas is 6 kuopu, o kitas is 4. O kur logistika dar...

T72, 2009 12 16 16:05
Kiek skaiciau pas rusus, visi labai realiai ziuri i sio laivo isigijima.
Juk isigijo gi zydiskus nepilotuojamus lektuvus.
Nupirks be viduriu, savo vidurius imuontuos.

2, 2009 12 16 14:25
Deja, jau pora metu T-72 nebera suomiuose - Leopardai ketvirti metai ten. Tik Saltojo karo laikais del finlandizacijos, balansavimo puse importuojamu ginklu buvo is Rytu, puse is Vakaru. Dabar Rytuose niekas neperkama, o senienos tarnauja iki resurso pabaigos (pvz BUK zenitkes iki 2015).

Pritaikyti gali daug ka, klausimas kiek tai kainuos ir koki rezultata gausi. Kadangi Suomijoje rusisku buvo daug, tai jie tampa tam tikru rinkiniu, standartu. Elektronika suomiai aisku pakeite, bet daugiausiai paciu gaminta.

Taciau tarp visu rusisku tureti hummeri - jam nuo UAZ ar GAZ-66 nieks netinka... Net verzliarakciai...

2 pritarti, 2009 12 16 12:35
Rusu tankai T72 (atitinkantys GOST) yra Suomijos kariuomeneje, kur visa suomius neatitinkanti iranga pakeista tenkinacia.

Kame problemos?
Izraelis bet koki ginkla pritaiko savo reikalavimams.

autoriui, 2009 12 16 12:07
Tenka pritarti straipsniui. Karine prasme. Rusams technika, kuri neatitinka GOST ir kitu standartu kaip ir nereikalinga, nes iskraipys visa sistema. Pirkti tik deze su sena arba be elektronikos - neapsimoka(nes jis nebus modernesnis uz turimus laivus). Zodziu karines logikos nera. Nebent politine ar ekonomine.

ratas, 2009 12 16 11:51
Nezinau, kur jis sukurtas, tiesiog yra didziulis koncernas "Sitronics", kuris ir mikroschemas gamina, tad jie pakankamai protingi.
Manyciau, kad mobilus yra ju "kurybos".

Juodvarnio Šešėlis, 2009 12 15 15:38
tas tavo Sitronicas sukurtas ne Rusijoje, Rusijoje surenkama dalis jo komponentų ir tiek.

ratas 2 seniui, 2009 12 15 09:54
Rusai turi savo mobilu telefona, Sitronics jo vardas:)))
AS turiu toki viena:))

Senio pasiūlymas doktorantui, 2009 12 14 14:38
Rusija iki šiol neturi savo mobilaus telefono. Panagrinėkite kas iš to seka, jūsų nagrinėjamos problemos kontekste?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (916)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (127)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (291)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras