Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ar bus Abchazija Rusijos sudėtyje? (4)

Komentarai:

Docentas, 2009 12 19 09:15
Nematau čia jokio "nusirašymo"... Gal ir gerai būtų kad kiek tai nusirašytų į šoną, nes nuo seno stebiu jo rašymus, ir jie yra labai jau logiški, argumentuoti, o tai mūsų racionaliojoje analitikoje reta. Daug kas stimuliuoja tik savo nuomones, nuojautas, prognozes, kurios nepagrystos nors keletu faktų... Kas dėl šito straipsnio, tai akyvaizdu, kad Rusija plečia saavo geopolitines erdves į nafta turtingus regionus. Va tik ką perskaičiau info, kad iki 2016 m. Rusija atstatys savo buvusias SSRS sienos erdves... Hm...

gadis, 2009 12 18 15:52
Kaip visada Iskauskas nusirasė.

dar iš Balso..., 2009 12 18 10:17
to vincas
2009-12-17 17:06:43
JAV atskira sneka :D SSRS niekas ir nelindo i sikna ten nebuvo pasirinkimo tesiog prievarta :D Laisves ir nepriklausomumas - tai ir yra galimybe pasirinkti patiems su kuo nori buti :D Sendien nera nei vienos valstybes kuri kazka galetu padaryti viena :D net tokia kaip JAV turi taikytis su europos norais :D NATO gaidys ir paskutines dienas skaiciuojantis alijansas nes nematau jokiu priezasciu jam gyvuoti o jo nares jis tik varzo :D Lietuva pasirinko - ES (mano manymu geriausais pasirinkimas ) ir nera jokiu dideliu pakolkas priezasciu manyti kad jie labai mus varzytu ir nepaisytu musu interesu :D JAV niekas ir nebelys jau i sikna nes ji turi sendien labai daug bedu uzsenio politikoje ir jos tik dideja - jos aukso amzius tai saltasis karas ir jis praejo poto buvo trumpa euforija po SSRS zlugimo ir jau dabar po biski isibegeja jos saulelidis . As turejau omenyje kad alternatyva i rytu europa be ES jei ji nepasiseks nes visi sedim vienoj valti pries Rusija:D o del efekto kaip tu manai kas blogai - ES dave milijardus ir iki krizes mes vystemes ekonomiskai greiciausai europoje , turime gera uznugari diplomatini pries Rusija - kaip tau atrodo arbe ES paramos Adamkus butu taip laisvai dalivaves Ukrajinos oranzineje revoliucijoje - ne rusai ji butu greitai uzciaupe . Ar del Kaliningrado vizu mes butume isdryse taip atvirai nurodineti Rusijai nebijant sankciju - ne . Ar Adamkus butu taip laisvai rekes ant Rusijos del Gruzijos del karo - ne ( jis ten susimove) Ar taip laisvai ir atvirai butume rode gerus santykius netik su Latvais ar Estais bet ir su Lenkija ar Ukrajina ? aisku ne Rusai to neleistu niekada jei turetu galimybes . Ar butume pajege pritraukti bent biski Lukasenka - ne (nors ir dabar keista kad Rusija to nesustabde ) Ar butume susibiciulaive su Skandinavija - sito tai jau tikrai nebutu leide Rusija . Viska Rusai galetu padaryti jei uz tokiu kaip Adamkaus ar Grybauskaites nestovetu Briuselis o uz ju vadovu - Prancuzija , D.Britanija ir Vokietija kurios oficialai lyg ir geros Rusijos drauges :D lindimas i sinkna siuo atveju mums netinka nes musu ir ES interesai sutampa ypac kai ji duoda rytu europos regiona tvarkyti mums padedant ju galios ir itakos :D ES kai ko reikia is musu mes is jos priedo kai jos norais is musu mes naudojames savo valstybes itvirtinimui ir jos itakos pletimui


Iš Balsas.lt:, 2009 12 17 08:57
Dėl įdomumo perkeliu str. komentarus iš Balsas.lt :

to Vincas
2009-12-16 23:47:38
O kas Lietuvai ? man rankos dar nenukando joks amerikietis ar kas kitas :D Keistas tas musu poziuris i politika , zmones tik ir nori buti arba prie amerikos ar prie Rusijos nors jau taip po biski nebera nes nei vieni nei kiti ikasti negali :D nes jei galetu tai kaip rasei butu taip - draugiskai susitiktu ir pasidalintu :D tie mazai laikui begant pradeda jungtis i kruva ir is ju ir gimsta nauji didieji :D kaip tau atrodo kaip atsirado LKD ar ATR? Nesugalvys ju ten Rusai jie turi didesniu problemu :D Zinok griuvus vienam dideliam nors tai butu ir pries 20 metu (ssrs ) sudreba visas namas - ir kaip nyktukai is po lapu iskyla nauji didieji ir tada prasideda tarp ju kova kol lieka du dideji su savo druzokais kurie jiems padejo :D neurtalui neisliks net ir didziausais visi su kazkuo jungaisi net ir JAV ar Rusija turi tai daryt nes europa - ES , P. Amerika - Brazilija , Argentina . Azija - Indija ir Kinija ir prasideda samokslai pries senolius jei protingai jie suzais isliks ir sutvirties labai . Lietuva jau suzaide (cai ne apie Nato ) ir net tam turi alternatyva todel arba prie tos saikos kur prisijungem laimes tai mes pasieksim daug arba teks imti sunku bet gera gelbejimosi plana sena gera rytu europos draugyste kuri pagaliau turi priezasti sulysti po vienu stogu ir tam nera kliuciu ne taip kaip Smetonos laikais
vilnietis
2009-12-16 22:44:36
Gruzinai pasirinko išmintingą šių kraštų susigrąžinimo politiką.Po 15-20m.jei ir nepanorės grįžti į Gruzijos sudėtį,tai bent federaciniais ryšiais bus Abchazija susaistyta su Gruzija.Tereikia,kad išdvėstų seno raugo funkcionieriai,kurie laikysis Kremliaus,vardan savo postų.
dede
2009-12-16 19:37:59
As uz abchazijos nepriklausomybe.
Vincas
2009-12-16 10:28:37
Bus , kaip ir Lietuva. Tokiu krastu likimas vienodas - juos suvalgo didieji...


 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras