Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Nedorėlė Suliko (8)

2009 12 16

Kai dar buvau berniukas, į mano šalį Lietuvą įsiveržė sovietai. Pradinėje mokykloje turėjom išmokti kelių naujų dainų. Viena buvo gruziniška - apie mergaitę vardu Suliko. Okupacija viskuo buvo blogis, tik dainelė buvo graži.

Praėjo daug metų, ir neseniai vėl matėme mergaitę Suliko, juodų akių, kurios buvo pilnos ašarų ir žymių aplink, kaip ją mušė. Ją dar sykį nuskriaudė tąsyk, prieš metus, apiplėšė, primušė ir išprievartavo. Mes, 27 Europos džentelmenai, dabar vėpsom į ją ir svarstom keistus dalykus: kaip tai galėjo atsitikti? ką ji bloga padarė? ar jos elgesys erzino prievartautoją?

- Būtent, - sako šis. - Ji provokavo.

Ar ji priešinosi jo reikalavimams? Tai būtų buvę neprotinga. Niekas, o ypač plėšikas ir prievartautojas, neturi būti nuteikiamas priešiškai arba demonizuojamas. Tai ji galėjo būti lankstesnė, švelniau sutikdama užpuolimą, bet kai mėgino ištisas dvi dienas gintis, tai buvo jos didžioji klaida. Dabar niekas negali pasakyti, kas ką užpuolė. Štai jis sako - ji mane užpuolė!

Tokia tat padėtis tolimame provincijos teisme Europos pakrašty, kur didelis baronas dvarininkas jokiu atveju negali būti nuteistas. O ji - gali!

Taip turėjom naują problemą, sukeltą būtent jos, kadangi mūsų biznis su Ponu Prievartautoju šiek tiek nukentėjo. Kitą kartą p. Prievartautojui duosim specialią piliulę „Mistral“, kad sustiprintų jo vyriškus gebėjimus.

Ponios ir ponai europiečiai, liaukitės bangavę šiuo būdu aplink naują karą.

Vytautas Landsbergis

Kalba Europos Parlamento
visumos posėdy, 2009m. gruodžio 15 d.
Versta iš anglų kalbos

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 8)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (106)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras