Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Pasaulis nuo jaučio prie tigro (7)

Komentarai:

londonas, 2010 01 04 04:10
straipsnis neblogas,gerai raso autorius:)zaismingai:))) o del astrologijos??....kiekvienas horoskopa pagal save pritaiko :)manau kad 2010 labai tiketinas marsieciu antpludis nes taip rodo.5x galaktikos susikirtimas su 12352xrty3yw galaktika :)))

Docentas, 2010 01 03 14:38
Baikit ginčytis dėl nesmninių dalykų. Straipsnis gi ne apie UK teritorijas (pvz., ar ji verta Š.Airijos teritorijos?). Perskaitykite iš naujo visai neblogą str.

Lodorius, 2010 01 02 22:34
Na as suprantu kad tokie dalykai neviesinami, o ir pats geografijoje bei istorijoje gaudausi, taciau kas atiteko UK tai man vistiek lieka klausimu. Kas del SSRS po antro pasaulinio tai beabejo klausimu nera, taciau siuo metu Rusija prarado ne tik po antro pasaulinio gautas teritorijas, bet ir savo pagrindines sudedamasias dalys ( Ukraina, Baltarusija ), taigi apie koki tvarkimasi laimetose teritorijose ( Lenkija, rytu Vokietija) galima kalbeti, jei Rusija neturi itakos net Ukrainoje.

O beje, kur pagal tave, pradings tokios salys kaip Indija, Kinija, Brazilija jei tu prognozuoji 2050 tik trys "super derzavas" ? Man rodos jau dabar Kinija yra lygiavertis zaidejas su ES bei Rusija, o matant augimo tempus, vargu ar pasaulyje iki 2050 Kinija netaps svarbiausiu geopolitiniu zaideju.

VIDMANTAS MAROZAS UK BREMLY 52 WISBECH, 2010 01 02 17:32
VIDMANTAS TO LODORIUI SIS FAKTAS YRA NEVISINAMAS
JEIGU NORS BISKI ZINAI ISTORIJOS IR GAUDAISI GEOGRAFIJOJE TAI PADARYTI NESUNKU

PLACIAU PASKAITYK AUKSINIAME MILIARDE IR ZINOSI KAS BUS IKI 2500 METU,KADANGI PO PASAULINIO ATSILYMO 100 MLN ZMONIU MIGRUOS IS SAVO VIETU
,KURSIS NAUJOS IMPERIJOS KAIP RUSIJOS,KURIUOS PRIGLAUS DAUGELI PABEGELIU,KURSIS ISLAMO IMPERIJA
IR DAUG DAUG IDOMAUS CIA VISKO NEAPRASYSI IR VISKO NEISDISKUTUOSI,BUS NAUJOS EKONOMINES,GEOPOLITINES TEORIJOS ATSISAKOMA JUROS IR KONTINENTO PRINCIPO PEREINAMA PRIE TAIP VADINAMU 3-JU STULPU PRINCIPO KAIRYS STULPAS-RUSIJA
DESINIS STULPAS-JAV CENTRINIS STABILIZUOJANTIS STULPAS UK,KEICIASI JAV VAIDMUO KAIP PASAULIO POLICININKO BUS 3 PASAULIO POLICININKAI JAV-KOSMOSO POLICININKAS,UK ZEMES SAUSUMOS POLICININKAS,RUSIJA ZEMES VANDENU POLICININKE DEL GEREMO VANDENS TOJAU PRASIDES KARAI,O NE DEL NAFTOS TAI LABAI PLATUS KLAUSIMAS

Lodorius, 2010 01 02 14:28
Vidmantai Marozai, o tai kokios teritorijos po antro pasaulinio atiteko UK? Ir kokios Rusijai?

Paulius, 2010 01 01 19:49
Vel visiski paistalai :D

VIDMANTAS MAROZAS UK BREMLY 52 WISBECH, 2010 01 01 11:46
1.LABAI GERAS STRAIPSNIS NORECIAU TIK PATIKSLINTI KAI KURIUOS 2010 METU PROGNOZUOJAMUS IVYKIUS MANO GALVA TAI IVYKS EUROPOS SAJUNGOJE KADA JI 2010 APSISPRES KOKIA JI BUS VALSTYBE

IMPERIJA SU DAUG MAZ SAVARANKISKA UZSIENIO POLITIKA

AR KONFEDERACIJA JAV STATAS EUROPOJE TAI PIRMA

2. 3 VALSTYBES PO ANTRO PASAULINIO KARO PASIDALINO PASAULI JAV,RUSIJA,UK IR DABAR VIENA KITAI PADEDA DARYTI TVARKA JU VALDOMOJOJE TERITORIJOJE

3.EUROPOS SAJUNGOS (KURIUOS ATSTOVE YRA UK) VAIDMENS PASAULI PADIDEJIMAS,NES JAV ATSISAKO DOLERIO IR IVEDA NAJI PINIGA,ES IVEDA EURA,AZIOS REGIONAS SAVO PINIGA,NES KITU BUDU PASAULIS NEGALI IVEIKTI PASAULINESKRIZES,RUSIJA NUO ATSISKAITIMU DOLERIAIS PEREINA PRIE ATSISKAITYMO RUBLIAIS NAUJOJE NSV ERDVEJE

3.TOKIU LEMEMU POKYCIU YRA APIE 50 IR NEGALIU VISU ISVARDINTI PAMINEJAU MANO GALVA PAGRINDINIUS


 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras