Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Ar pasiteisins naujoji strategija Afganistane? (8)

Komentarai:

Edis, 2010 01 09 01:46
Oficialiai TSRS laikais Afganistane žuvo apie 15 000 sovietų karių. Bet kiek žinau į šį skaičių neįeina mire nuo sužeidimų gydyti ligoninėse TSRS teritorijoje, nuo vėlėsnių komplikacijų . ( Dėl mirusių begydant Afganistane - nežinau ar į 15 000 įeina) Tad prarastų karių skaičius kur kas didesnis, bet jis tikrai nesiekia 150 000.


O ką reiškia laimėti karą. Jei JAV nori kad nebūtų Afganistane teroristinių bazių, tai viena o jei nori kad Afganistanas būtų demokratinė šalis tai visiškai kas kita. Yra dar variantas sunaikinti talibus. Bet kas tas talibas, tokiais galima pavadinti visus kas nekenčia JAV ir aktyviai veikia teroristiniais metodais.

Andrius, 2010 01 07 11:53
Seni, 150000 - nusišneki, kaip didelis. Duok nuorodą kur tokios statistikos, pavardės, faktai.
Seniuk, pažiek, kad ten 90 proc. kelių SSRS pastatyti, kiek mokyklų tyltų ir t.t. O ką JAV daro, tik remia karzajaus korumpuotą rėžimą. Neseniai Vokietijoj kilo skandalas, kad jie siunčia ginklus afganistano kariuomenei, o jų ginklais talibai šaudo, tai rodo, kokia tai korumpuota valstybė.

VIDMANTAS MAROZAS UK BREMLY 52 WISBECH, 2010 01 04 00:22
1.VISU PIRMA REIKETU PAZIURETI I ZEMELAPI KAS LIKS IS PASAULIO PO PASAULINIO ATSILYMO IR TADA MATOSI GAN IDOMUS DALIKAI,KAD AFGANISTANAS TAMPA 3 IMPERIJU JAV,RUSIJOS IMREUROPOS ,EUROPOS SAJUNGOS IMPERIJOS (KURIOS ATSTOVE UK) PAGRINDINE POLITIKOS ASYS

2.KURIAMOS NAUJOS IDEOLOGINES TEORIJOS KURIOS ATMETA GLOBALIZACIJA IR LAIKO KAD TAI LIBERALIZMO
VAISUS NORECIAU PAPRIESTARAUTI GLOBALIZACIJA BUVO IR BUS NAUJA EKONOMINE TEORIJA SAKO KAD YRA 5 GLOBALIZACIJOS ETAPAI
1.MUSU PLANETOS ZEMES ZEMES GLOBALIZACIA PRAEJO NERA KO DALINTIS
2.MUSU PLANETOS ZEMES VANDENU GLOBALIZACIJA PRAEJO
3.VISOS PLANETOS ZEMES GLOBALIZACIJA PASAULIO VYRIAUSYBE PRASIDEDA
4.MUSU VISATOS GLOBALIZACIJA PIRMI ZINGSNIAI
5.VISU VISATU GLOBALIZACIJA TOLIMA TOLIMA ATEITIS

KITAIP TARIANT TAI 5 ZEMES DEMENAI

GEOPOLITIKA JAU NE MUSU ZEMES PLANETOS REIKALAS,O TOLIMOJE PERSPEKTYVOJE MUSU VISATOS REIKALAS O DAR TOLIAU YRA BUS VISU VISATU REIKALAS

APSIRIBUOTI ZEMES GEOPOLITIKA YRA TRUMPAREGISKA
METAFIZINE GEOPOLITIKA JURA SAUSUMA PEREINA I KITA METAFIZINI LYGI 3 JU STULPU LYGI
EUROAZIJOS KONCEPCIJA GERA BET JA REIKIA KOREGUOTI PO ATSILYMO NEBUS JAPONIJOS DALIES INDIJOS 100 MLN PABEGELIU PRASIS PRIEGLAUDOS RUSIJOJE,KITAS DAR IDOMUS KLAUSIMAS AR EUROAZIJOS PROEKTAS ATLAIKIS FINANSISKAI AUKSINIO MILIARDO PROEKTA

2.

Senis to Andrius bei 02 19.10, 2010 01 03 11:57
Jokių ekonominių programų SSRS Afganistane nevykdė. BUvo teikiama pagalba jūsų proteguojamam "autoritariniam režimui", jo išsilaikymui. Naudos iš jų buvo tiek, kad vieną teko nušauti, kitą afganai pakorė žemyn galva. 140000 (kitų teigimu 150000) žuvusiųjų - skaičius ir "gruz- 200" nemano išgalvotas. "Juodieji tiulpanai" skraidė kas dien, jie tapo ne tik folrolo, bet ir sovietinių žoninių gyvenimo dalimi, ne tik kariuomenės išvedimo, bet ir SSRS griūties faktoriumi. Aš rašau tai ką mačiau, skaičiau, žinau, o jūs, vaikučiai, gromuluojate ir grūdate kitiems savo darbdavių euazijiečių pasakėles.

Seni, 2010 01 02 19:11
"po beveik 10 m. karo pasitraukė iš jo išvesdamas 140000 karių (JAV iki to dar labai toli) kariuomenę, neoficialiais duomenimis dar panašiai tiek liko jame amžiams (oficialiais duomenimis SSRS neteko 15000 karių)." tu suvoki ką šneki? 140 tūks. karių žuvo? atsipeikėk, tu manai būtų nepastebėta, kad žuvo tiek žmonių? juk visi turi artimuosius, jų jieškotų ir panašiai. Žodžiu nenusišnekėk, yra oficiali statistika, kuria niekas, net vakaruose neabjoja, tik tu.

Andrius, 2010 01 02 19:07
"Sutinku tik su tuo kad reikia kelti ekonomiką, šviesti žmones tik taip pakeitę afganistaniečių mąstymą galima tikėtis kitokio Afganistano."
SSRS į Afganistano ekonomiką investavo milijardus ir koks efektas? - Jokio. SSRS švietimui taip, pat skyrė daug dėmesio, bet dėmesį reikia skirti ne švietimui, ar ekonomikai, o tradicijoms. Ten demokratija neįmanoma, tai kodėl obama jiems ją bando primesti, ten reikia tvirto autoritaro, kuris sugebėtų valdyti šalį ir pažaboti korupciją, kad ir prievarta. Taip pat galėtų vietoj mokyklų statyti mečetes, tai tikrai atkreiptų dėmesį viuomenėje.
Amerikonai turi tartis su talibais, kitaip jiem ten blogai baigsis, afganų kariuomenę didina, tačiau kiek ten karių lojelių talibams? - tūkstančiai, ten afganų kariuomenės kariai daugiau nužudo amerikiečių, nei talibai. Jei amerikonai tikrai nori laimėt tai ten turės sėdėt, dar bent 20 metų, tačiau bus priversti labai greitai išsinešdyti, tad laimėt neįmanoma.


Edis, 2010 01 02 15:14
Pritariu seniui.

Afganistane kiekviena valdžia esant okupacinei kariuomenei laikoma nelygitimia - neteisėta.

Kokie Obamos tikslai? Pasiekti tai kad Afganistano kontrolę perimtų ir galėtų išlaikyti visoje šalyje Karzajaus vyriausybė, lojali JAV ir palaikoma tik JAV kariuomenės dėka. To nebus. Nes vėl galioja principas , valdžia koloboravusi su okupacine kariuomene neteisėta. Tik JAV pasitrauks - viskas apsivers aukštyn kojom. Koloboristinė valdžia bus nuversta arba vėl teks JAV palaikyti ją ginklu.

Sutinku tik su tuo kad reikia kelti ekonomiką, šviesti žmones tik taip pakeitę afganistaniečių mąstymą galima tikėtis kitokio Afganistano.

Senis, 2009 12 31 19:33
Labai gaila, bet panašu, kad šis sprendimas laukiamo rezultato neduos. Afganistanas - ne Irakas, didžioji jo dalis gyvena kitoje epochoje. Jėgos strategija jame neveiksminga. D.Britanija, patyrusi ten nesėkmę, prieš SSRS 1978 m. invaziją patarė Kremliui to nedaryti. Jis nepatikėjo priešo patarimu, po beveik 10 m. karo pasitraukė iš jo išvesdamas 140000 karių (JAV iki to dar labai toli) kariuomenę, neoficialiais duomenimis dar panašiai tiek liko jame amžiams (oficialiais duomenimis SSRS neteko 15000 karių). Per pastaruosius metus situacija tik pablogėjo - pasipriešinimas organizuotesnis. Ne manau, kad reikia trauktis iš jo, bet atrodo jog JAV ir NATO turėtų daugiau naudos jeigu karių gausinimui skirtus milijardus mestų gausių Afganistano žemės resursų įsisavinimui, kurtų daro vietas, rengtų specialistus, kuo skubiau ir plačiau imtųsi žemės drėkinimo darbų - reikia kantriai bet spėriai siekti, kad darbštūs žmonės kalašnikovą pakeistų į motygą.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1187)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (256)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (315)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (582)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (147)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras