Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Rusijos Šiaurės Kaukazas – bomba po Rusijos stabilumo pamatais (8)

Komentarai:

krc..., 2010 01 17 20:10
nu va - vel visi protingi... ramzanas sutinku, nieko gero, o ka vietoj jo? seni gal tu nori cecenijai pavadovati? bet del korupcijos - ji visur - lietuvoje jos pazaboti niekas negali, o cia juk ne kaukazas..

Senis, 2010 01 16 20:17
Islamiškojo faktoriaus svarba daro dabartinius konfliktus Šiaurės Kaukaze vis labiau skirtingus nuo tų karų, kuriuos kadaise šiame regione kariavo carinė Rusija.
------------------------------------------------
Manau, kad atvirkščiai -problema kaip tik tame jog dabartinis karas vis labiau panašėja į tą kurį kariavo carinė Rusija. Islamas postsovietinėje erdvėje randa palaikymą ten, kur pasaulietinė valdžia nesugeba spręsti socialinių -ekonominių problemų. Ne be reikalo ji silpniausia ekonomiškai klestėjančiame Kazachstane. Kaukaze sėkimingai tas problemas sprendė tik gen. R.Auševas. Jo vadovaujam Ingušetija toli buvo palikusi kitas autonomijų. Doras žmogus trukdė Maskvos valdininkams savintis didžiules lėšas centro skiriamas regionui. R. Auševas buvo apkaltintas separatizmu ir nušalintas. Dabar ten vyrauja kadyrovo tipo "politikai" . Caro generolas Jermolovas pasiekęs taiką Kaukaze sakė, kad durtuvų pagalba galima perimti valdžią, bet sėdėti ant jų nepatogu todėl rado bendrą su vietinių gyventojų gerbiamu pasipriešinimo vadu Šamiliu, kurį caras pradėjo globoti, o "abrekas" sėkmingai rūpinosi taika. Sortyro pripildymo kategorijomis mastantis Putinas pasirinko vietininku durtuvu besišvaistantį Kadyrovą. Tai daug blogiau už bet kokį rusų generolą - ilgalaikje perspektyvoje Ramzanas kenkia Rusijai. Čečėnija tolsta nuo Rusijos. Pagal Rusijos VRM duomenis (NVO 2009 10 02) 2009 m. Kaukaze žuvo 238, sužeisti 574 Rusijos karai, 2006 m buvo 226 ir 420 atitinkamai -situacija pablogėjo. Palyginimui: dešimt kartų didesniame Aganistane 2009 m. žuvo 350 NATO karių, nors abejose toks pat 100000 karių kontingentas) Greitu laiku Kaukaze negalės nieko padaryti net ir tokie išmintingi politikai kaip R.Auševas. Kremlius toliau myluoja Ramzaną, skiria panašius vadovus kitoms autonomijoms nors jau aišku, kad ginklu problemos išspręsti nepavyks, metodus teks keisti, tada atsitiks katastrofa. Didžiausia problema ne islame, o klestinčioje korupcijoje.

krc..., 2010 01 15 23:12
kas sitam "oluxui" leido ideti cia sita straipsni??? ir mat kokie pas ji ISPUDINGI vertinimai??? Putinas atseit loxas kazkoks ir visi jie blogieciai... Jis mat turbut visiem ten nepriklausomybe isdalintu - cecenam, dagestanui, osetijai ir t.t. - idomu tik ar visi taikiai gyventu? ar ikurtu kaukazo emyrata ir Vilniu uzimtu?? idomu ka autorius tada pasakytu? (pabeges i vakarus- ko jis daugiau vertas...) viskas ant ruseliu laikosi - ir dar kazkokie priekaistai mat...

Dima, 2010 01 13 19:49
vienas "ANALikikas" ispausdino kazkokie brieda, ir kitas "ANALikikas", kvailai, bukai nukopijavo jo straipsni...

KOnstatuoju, kad Zemaitija- bomba po Lietuvos valstybingumo pamatais.

londonas, 2010 01 11 23:10
sveiki :) gal kasnors esate buves cecenijoje? arba siaures kaukazo regijone? o gal kas zino kokia inernetine nuoroda,su keliautoju pasysakymais?? buciau labai dekyngas

londonas, 2010 01 11 23:10
sveiki :) gal kasnors esate buves cecenijoje? arba siaures kaukazo regijone? o gal kas zino kokia inernetine nuoroda,su keliautoju pasysakymais?? buciau labai dekyngas

L N, 2010 01 11 21:34
Na gal tu ir tesus, mongol. Ten padetis "nesprogsta" bet ten niedada nebus ramus regionas ir sprogdins laikas nuo laiko tuos uztaisus. Padetis nera kritiska, bet stabiliai bloga.

mongol, 2010 01 11 13:19
Neseniai vienoje laidoje Radzichovskis teisingai pasake, kad jis jau kokius 7 metus girdi is ivairiu ekspertu lupu, kad tuoj rus siaures kaukazas sprogs, ir niekaip jis nesprogsta. Problemu yra, bet kalbos apie "bomba po stabilumu" labiau spekuliacijos

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (67)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (137)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras