Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kazachstano pirmininkavimas ESBO: misija sudėtinga (5)

Komentarai:

del straipsnio, 2010 01 14 17:14
Nepatingejau ir perskaiciau straipsni. Kaip ir galvojau, radau jame atitrukusia nuo realiju demagogija ir oficialu (autorius N. Nazarbajevas - o ka jis kito galetu pasakyti, turbut apie o[ozicijos "valymus" nekalbes :) populizma apie "demokratini" kazachstana ir beviltiskos ESBO perspektyvas. Kas buvo Kazachstane ir kalbejo su vietiniais ekspertais (del Jusu docente, nezinau), tokie straipsniai yra juokingi. Na pavyzdziui: "Kazakhstan views the OSCE, with its unique geographical coverage, tools and experience, as one of the vital mechanisms for ensuring international security and cooperation from Vancouver to Vladivostok". Na anekdotas - ESBO vital mechanism.
Patiems kz gyventojams pirmininkavimas kelia juoka :). Tad man ispudzio nepadare. Turbut pasiliksiu prie savo nuomones.

Docentas, 2010 01 14 12:18
Pradžiai siūlau Tau apsišviesti nauju str.:http://www.washingtontimes.com/news/2010/jan/14/summit-needed-for-stagnant-osce/ , kur išdėstoma ne tik KZ misija ESBO ir Afganistaner, bet ir problematika. Tada gal nereiks mano ilgų argumentų...

to docentas, 2010 01 14 11:28
na ir kokią įtaka kz turi rusijai ir ypac kinijai ir ka gi tokio jis gali nuveikt per esbo? Prasyciau pavyzdziu ;)!

Docentas, 2010 01 13 15:30
Tu Mongole, neteisus. Kazachstanas galinga valstybė tarp Vidurio Azijos ir Europos, turinti įtaką tiek Rusijai, tiek Kinijai. Todėl per ESBO jis gali padaryti daug gero (kaip ir blogo), jeigu tik nemojuos vien energeytiniu botagu. Taip kad rašyti apie tai reikia, tik gal ne mongoloidams suprast...

mongol, 2010 01 13 15:07
esbo- nereiksminga organizacija. Kazachstano pirmininkavimas joje - anekdotas, dar karta parodantis jos supuvusią esmę. Kaz-as nėra demokratinė valstybė ir jokiu demokratinių reformų nevykdys-ja pirmininkavimas ivaizdzio klausimas ir skirtas vidinei publikai. Trumpai sakant- visa sita istorija viena gryna komedija, o rasymai apie ją- pliurpalai is pirsto!

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras