Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl JAV nusisuka nuo Mėnulio? (7)

Komentarai:

lost in space, 2010 02 03 16:33
krc pize amerikai... jei jau is kosmoso traukiasi... tai ne kas jau... o pakeisti ju kaip ir ner kam... noreciau kad rusai pakeistu amerikonus, bet bapkiu ir pas juos nelabai... o kinai su savo taikonavtais nuo rusu ir amerikieciu kokiu 50 metu dar asilieka:D taip kad kuriam laikui kosmoso tyrinejimai sustos... "temnota davarescy" :D

ccc to Docentas, 2010 02 03 16:30
"Iš ekonomikos žinau, kad skolos didinimas biudžete - ne šiaip sau teorinis veiksmas, o rodo valstybės planus tas skolas padengti."

Labai saunu, kad Jav ruosiasi padengti tas skolas. Tik tu man paaiskink, kam daryti apribojimus, jei skola tik dideja, o jos grazinti kolkas nesiruosiama?

Studentas, 2010 02 03 12:35
kaıp kaıp ? placıau galıma apıe taı? :DD

Docentas, 2010 02 03 10:59
Ar tai tu čia dangstaisi musės CC pseudonimu? Tada aišku. Skola dengiama ne tik matertialiais resursais, bet ir pvz. darbo jėgos, žmogiškaisiais, jei nori žinoti. Sovietinė-marsisatinė ekonomika nebuvo jau tokia bloga, tik palinkus į raudonumą ir darbo žmonių klasės gynimą.

Studentas, 2010 02 03 10:40
gerb docent. jav skola dideja kiekvienais metais, o milzinisku jav resursu as niekada negirdejau.. laikas atverti naujus ne tarybinius pradziamokslius

Docentas, 2010 02 03 10:10
Iš ekonomikos žinau, kad skolos didinimas biudžete - ne šiaip sau teorinis veiksmas, o rodo valstybės planus tas skolas padengti. Kita vertus, kiekviena šalis turi skolų, jų ypač daug turi JAV, bet milžiniški Amerikos resursai ir gerai sudėliotas viešas biudžetas leidžia nenusmukti iki Islandijos lygio. Pradžiamokslis, ir tiek.

ccc, 2010 02 03 09:20
"Senatas sutiko valstybės skolą padidinti iškart 1,9 trilijono dolerių – iki 14,3 trilijono, kad būtų išvengta defolto (defoltas – negalėjimas sumokėti palūkanų ar išmokų pagal pagrindines paskolos sutartis ar padengti paskolų pagal obligacijas ir paskolos lakštus ar pagal kitus įsipareigojimus)."

Tokie skolos ribos didinimai man yra juokingi. Tegul isvis nedaro apribojimu. Nereikes kasmet kelti ta riba.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras