Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Energetiniai Rusijos ir Kinijos santykiai – beveik ideali santuoka iš išskaičiavimo (14)

Komentarai:

GRU to L N, 2010 02 10 19:39
kaip sakoma - ciuciut nescetajetsa... jis taip ir nekilo...

HM, 2010 02 10 00:39
Российско-китайский товарооборот в 2009 году сократился на 31,8% по сравнению с предыдущим годом до 38,8 млрд долларов, заявил торговый представитель России в Китае Сергей Цыплаков.

Еще год назад Россия была девятым по величине торговым партнером КНР, теперь же она опустилась в этом списке на четырнадцатое место.

L N to GRU, 2010 02 10 00:20
Kai buvo ivykes konfliktas vos neperauges i SSRS ir Kinijos kara, SSRS turejo branduolini ginkla, bet Kinija kazkodel nebijojo sukurti konfliktine situacija. O ateity greiciausiai karo nebus, bet santykius gali gerai sugadinti tos gincitynos teritorijos.

AbC, 2010 02 09 22:17
Drįsčiau teigti, kad neverta minėti jokių čia karų. Maximum kuo čia kvepia, tai tik galimais rusų ir kinų nesutarimais energetiniu klausimu.
Ir pritarsiu studentui. Rusams naudinga suartėti su Kinija dėl amerikonų atsvaros rytuose. Suprantu, kad sumenkėja Irano - Kinijos draugystė, tačiau tai kenkia tik Iranui, Kinija randa stipresnę draugę ir abejoju nauda amerikonams - nors susilpnėja Irano reikšmė regione, tačiau sustiprėja Kinijos reikšmė. Bei Rusijos, savaime suprantama.

GRU, 2010 02 09 21:55
palaikau seni 100proc... viskas pragmatiska, rusams bapkiu reikia, o kinams zaliavu... ir L N reiketu pagalvoti dar karta del "gincytinos teritorijos" - kol rusai tures branduoline triada, niekas su rusais nekariaus rimtu karu, nes rusai padarys taip kad kinu bus maziau nei lietuviu:)

Senis, 2010 02 09 18:51
Kinijos ir Rusijos energetinis bendradarbiavimas nėra jokia atsvara JAV nes jis menikina Kinijos ir Irano bendradarbiavimo šioje sferoje reikšmę. Jis naudingas JAV. Saugumo prasme jis reikalingas pirmiausia Rusijai, nes menkina KInijos poreikį passimti iš Sibiro tai ko jai trūksta jėga. Tai reiškia, kad jis naudingas visiems. Siūlyčiau komentatoriams iš kiekvieno vamzdžio , ypač iš to kuriam dar trūksta 1500 km., nelipdyti patrankos

L N to Vero, 2010 02 09 17:30
As manau, kad Kinija turi daug ambicingesniu planu nei susikibus su Rusija asverineti JAV itaka. Jei domiesi istorija tai turetum zinoti, kad tuometine SSRS kiso i Kinija siaubingai daug savo pinigu, o galiausiai gavosi, kad vos neivyko karas. O sita draugyste taj manau Rusijai bus maziau naudinga nei Kinijai. Rusijai tai gali buti net prazutinga. Kadangi rusu gyvenanciu i rytus nuo uralo kalnu mazai ir dar labiau mazeja, o tuo tarpu kinai su sypsenom veiduose "infiltruojasi" i sibiro zemes. Ateity teritorija gali tapti gincitina...

Vero, 2010 02 09 15:39
Rusijos-Kinijos bendradarbiavimas yra skirtas atsverti ir JAV itakai.

L N, 2010 02 09 14:59
Studente, ce straipsnis ne apie JAV :)Tu turbut net straipsnyje apie kulinarija sugebetum parasyt komentara kaip zlunga JAV :D

Studentas, 2010 02 09 12:57
Kinija i amerika yra investavusi kelis trilijonus doleriu, tad jeigu nusprestu netycia atsiimti savo investicijas amerika istiktu krachas, greiciausiai ir visa pasauli. Rusijos ir kinijos bendrarbiavimas reikalingas usa artimuosiuose rytuose atsverti.

Lodorius, 2010 02 08 14:58
"kilus įtampai tarp Pekino ir Vašingtono (kurie toli gražu nėra geopolitiniai sąjungininkai), gali būti greitai užblokuotas dabartinės „jūrų valdovės“ Amerikos."

Na jei amerikieciai uzbokuotu naftos tekima i Kinija, vargu ar jai isvis tos naftos reiketu, nes kartu su nafta greiciausiai blokuotu ir prekiu importa is Kinijos. O kur dar kinai "stumdys" savo prekes jei ne i Amerika?

Kolega, 2010 02 08 14:39
Komentatoriui patariu bent lietuvių kalbos vadovėlį persiskaityti, kad nedarytų rašybos klaidų. Ir paaiškink savo komentarą, nes niekur nevartojau nei žodžio vadovėlis nei teorija

to Kolega, 2010 02 08 09:43
Tavo teorija ir liks tik teorija uzrasyta vadovelyje :P
Gaila, bet daznai buna, kad realybe nuo teorijos labai skiriasi :)
Nereikia aklai vadovautis viskuo kas parasyta vadovelyje.
Kazkada zmones aklai vadovavosi viskuo kas parasyta vadovelyje ir masiskai degino raganas ant lauzu - bet tai, kad visi tai dare, ir kad tai buvo parasyta vadoveleje - dar nereiske, kad tai buvo TIESA :)

P.S. As nesu straipsnio autorius :D

Kolega, 2010 02 08 09:11
Nors aš dar tik bakalaurantas, bet jau žinau, kad rašant darbus reikia vengti tokių frazių kaip "dėl žinomų priežasčių jis nebuvo realizuotas" ir "šio įvykio padarinių energetinei pasaulio rinkai ir Kinijai aiškinti nereikia". Kai kuriems skaitytojams gali pasirodyti, kad tų priežasčių Tu nežinai ;)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1012)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (154)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (427)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras